Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 99
  1. #81
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако ще се продават, не е ли по-добре сега?
    Че до напролет, я камилата, я камиларя.
    Редовна практика,при мен е,обединяване за слънчогледа на слаби отводки и рояци,като от две отводки-рояци вадя майката в еднорамкова отводка с питата на която я намеря+една замедена.....останалите рамкии и вс летяща пчела,влизат в трета отводка-рояк....Тека от 3 -отводки-рояка,вадя 25кг мед,а отделените майки,до края на октомври си натрупват кило пчели.Демек от три обединени,вадя 25кг мед и пак ми остават три сем....

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Редовна практика,при мен е,обединяване за слънчогледа на слаби отводки и рояци,като от две отводки-рояци вадя майката в еднорамкова отводка с питата на която я намеря+една замедена.....останалите рамкии и вс летяща пчела,влизат в трета отводка-рояк....Тека от 3 -отводки-рояка,вадя 25кг мед,а отделените майки,до края на октомври си натрупват кило пчели.Демек от три обединени,вадя 25кг мед и пак ми остават три сем....
    Ако иска Калоян, нека пробва. Доколкото знам, покрай него има доста слънчоглед.
    Аз обединявах есента...
    по принуда.
    Пролетта, от четири силни семейства, направих две отводки, като си възстановиха двете рамки ги демарирах и сега горните корпуси са пълни на две трети. Имам малко липа и слънчоглед. Отводки след това,... ама с оплодени майки.

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Ще разгледам после какво сте ми писали и ще пробвам да направя нещо по въпроса. Нищо не мога да продавам понеже не съм търговец, както ви казах, нито и пчелар поне засега. Това ми е хоби.

    Благодаря за отговорите.

    Иначе по интересното което ми се случи днес, ако може да ми кажете защо стана така е следното .... Хванах един рояк от моите, който би следвало да е вторак или третак, преди може би 2 седмици има няма ... Горе долу точно 3 рамки с пчели ...

    Та този рой не иска да се качи в хранилката да пипне сироп още отначалото. Имаше една пита изградена и две основи. Изградил и осеменил е едната основа, с другата още се мъчи. Обаче по-интересното е че си е заложил един запечатан маточник .... И сега се чудя, защо се получава това нещо. Хем има малко пчели, хем майката работи толкова колкото пчелите и дават, хем се е оплодила, хем е от тази година . А почти веднага са заложили да я сменят.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ще разгледам после какво сте ми писали и ще пробвам да направя нещо по въпроса. Нищо не мога да продавам понеже не съм търговец, както ви казах, нито и пчелар поне засега. Това ми е хоби.

    Благодаря за отговорите.

    Иначе по интересното което ми се случи днес, ако може да ми кажете защо стана така е следното .... Хванах един рояк от моите, който би следвало да е вторак или третак, преди може би 2 седмици има няма ... Горе долу точно 3 рамки с пчели ...

    Та този рой не иска да се качи в хранилката да пипне сироп още отначалото. Имаше една пита изградена и две основи. Изградил и осеменил е едната основа, с другата още се мъчи. Обаче по-интересното е че си е заложил един запечатан маточник .... И сега се чудя, защо се получава това нещо. Хем има малко пчели, хем майката работи толкова колкото пчелите и дават, хем се е оплодила, хем е от тази година . А почти веднага са заложили да я сменят.
    Има теза , че не ги кефи на мирис от заплождане на достатъчен брой търтей заради лошото време студа и дъждовете.
    Не е правило но не е изключение млада майка да я сменят същата година

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ще разгледам после какво сте ми писали и ще пробвам да направя нещо по въпроса. Нищо не мога да продавам понеже не съм търговец, както ви казах, нито и пчелар поне засега. Това ми е хоби.

    Благодаря за отговорите.

    Иначе по интересното което ми се случи днес, ако може да ми кажете защо стана така е следното .... Хванах един рояк от моите, който би следвало да е вторак или третак, преди може би 2 седмици има няма ... Горе долу точно 3 рамки с пчели ...

    Та този рой не иска да се качи в хранилката да пипне сироп още отначалото. Имаше една пита изградена и две основи. Изградил и осеменил е едната основа, с другата още се мъчи. Обаче по-интересното е че си е заложил един запечатан маточник .... И сега се чудя, защо се получава това нещо. Хем има малко пчели, хем майката работи толкова колкото пчелите и дават, хем се е оплодила, хем е от тази година . А почти веднага са заложили да я сменят.
    Огледай хранилката, да не е задръстена и да не стига сироп до пчелите.
    А за маточника, аз бих ги оставил, да правят, каквото знаят.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако ще се продават, не е ли по-добре сега?
    Че до напролет, я камилата, я камиларя.
    Ми зависи от цената според мен но любител от пчели пари да спечели надали що си е кокошкарска работа. Визирам собствената си персона но все пак има надежда за по високо духовно ниво от тия де бате Пейчо говори

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми зависи от цената според мен но любител от пчели пари да спечели надали що си е кокошкарска работа. Визирам собствената си персона но все пак има надежда за по високо духовно ниво от тия де бате Пейчо говори
    Колко би вървяла Март/'24г. рамката на един презимувал рояк според теб Гога?

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Колко би вървяла Март/'24г. рамката на един презимувал рояк според теб Гога?
    Ми аз ги давам средно се по 20лв.Само, че месец май В моя район ще са кажи речи цял плодник 10 рамки и се роят май обикновенно

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми зависи от цената според мен но любител от пчели пари да спечели надали що си е кокошкарска работа. Визирам собствената си персона но все пак има надежда за по високо духовно ниво от тия де бате Пейчо говори
    Това определено ми хареса(частта с Бати Пейчо).
    Аз допускам, че рояка може и да е със стара майка.
    А също и че, може да има още някой и друг маточник...

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    41
    Ако мога аз да отговоря/?/ 22ра купих 6 бр по 30лв. за рамка . През 23та имах 14 излишни не продадох нито един , подарих 2 и експерементирах с 4 . Миналия месец имах 12 отводки за продан , подарих 2 и обедених с по слабите семейства 6 . Не продадох нито една рамка .Колко струват???

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •