Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 99
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    с. Врачеш, общ. Ботевград, обл. София
    Господа пчелари,както споменах съм доста зелен все още така че, не ме захапвайте още на първия въпрос.Благодаря.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ivan.k Виж публикацията
    Господа пчелари,както споменах съм доста зелен все още така че, не ме захапвайте още на първия въпрос.Благодаря.
    Не се ядосвай.Един колега беше писал ,че ние така си общуваме тук.Дори и на майтап ,аз винаги говоря истината.Постъпил си правилно ,но за да си спокоен затваряй майката за -примерно ден -два.

  3. #13
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Всичко добре ,ама какви ракии и какви лукове?В кой век живеете?Сега има ароматизатори -400мл. за по левче.Стига поне за пет години.Пръска се по летвите на рамките и стените на кошера.Аз за да ми е спокойно ,затварям майката с клетка.
    Китайско ли е спрейчето за левчето?

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2015
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    с. Врачеш, общ. Ботевград, обл. София
    Не се ядосвам колега , просто мисля че, на млади и зелени като мен не трябва да се отговаря с 1 2 думи защото ако имахме вашите познания нямаше да задаваме такива въпроси.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ivan.k Виж публикацията
    Благодаря за отговора ,не че бързам за магазин но се притеснявам като обема на кошера е почти изпълнен да невземат да мислят за глупости.Може би въпроса ми е елементарен но от 2 г. както вече споменах се уча от книги и този прекрасен форум.Друго си е на практика или вещ в занаята да те посъветва па макар и по форума.
    За да не се притесняваш от роене , им слагай да градят . Огледай питите, все ще има някоя за бракуване, било то по черна , или с повече търтееви килийки .
    Роенето най-често се получава, когато младите пчели нямат работа, няма открито пило което да хранят или няма къде да градят, затова слагай да градят и гледай кога ще цъфти в района ти нещо което дава много нектар . Ако имаш рапица задължително магазин , за да не складират в плодника и да блокират майката .

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    А може ли да се премести това с майката от мястото му към осиротялото на мястото където си е
    Този пост е редактиран от tanasko; 14.04.2015 в 16:33.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не се ядосвай.Един колега беше писал ,че ние така си общуваме тук.Дори и на майтап ,аз винаги говоря истината.Постъпил си правилно ,но за да си спокоен затваряй майката за -примерно ден -два.
    Като искаш да помогнеш на колегата не му пълни главата с неща които още повече ще го объркат , ти като беше на две години стаж затвареше ли маиките изобщо докосваще ли ги ,като кажеш а кажи и б как да е затвори как да е хване , мислиш ли че има опит и кураш ,.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Като искаш да помогнеш на колегата не му пълни главата с неща които още повече ще го объркат , ти като беше на две години стаж затвареше ли маиките изобщо докосваще ли ги ,като кажеш а кажи и б как да е затвори как да е хване , мислиш ли че има опит и кураш ,.
    Градски ,още не съм почнал да пиша учебници по пчеларство.Ако колегата има въпроси ,ще ги зададе.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Здравейте,
    ще използвам тази тема да си задам въпроса като начинаещ пчелар първа година.
    След цял сезон правене на отводки и увеличаване на бройката стигнах до 80 единични корпуса ЛР 10, някой пълни с мед и пчели докрай, други на по 5 рамки. На последните августовски отводки придадох 20 купешки майки от Матеев. Други имаха млади неоплодени майки, тях ги оставих да се оправят сами. Като краен резултат три майки от купените изчезнаха, а пет семейства изгубиха неоплодените си майки. Общо осем бройки се чудя какво да ги правя, сега майки не се продават. Намислил съм да ги обединя с някои от по-слабите отводки, но не знам как да го направя. Четох каквото намерих из темите, ама форума е доста голям, а търсачката му не ми свърши работа. Та въпроса е - как най-правилно да присъединя осиротелите отводки към някои от по-слабите отводки?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Късния следобед,над семейството с работеща майка слагаш вестник .а над него корпуса с осиротялото.До два дена вестника ще бъде частично прогризан,а семействата с оеднаквена миризма.Бързо лесно ефикасно,ще има и други съвети та затова сам си прецени.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •