Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Предлагам на вниманието на г-н Даниел Йорданов и на всички колеги за които представлява интерес модел на подвижно дъно със замрежен отвор( 240/130 мм.) - "люк", представляващ 1/4 от цялото дъно.





  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    кубрат

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Хубаво и евтино дъно с един сериозен недостатък поне за мен. Не е подходящо за подвижно пчеларство.
    Все още търся оптималния вариант за дъно, което заедно с това да е походящо за събиране на прашец, да е и практично за подвижно пчеларство, което означава да е леко, компактно и да може прелката да се затваря плътно.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    кубрат
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Хубаво и евтино дъно с един сериозен недостатък поне за мен. Не е подходящо за подвижно пчеларство.
    Все още търся оптималния вариант за дъно, което заедно с това да е походящо за събиране на прашец, да е и практично за подвижно пчеларство, което означава да е леко, компактно и да може прелката да се затваря плътно.
    Бонев колко мислиш че тежи това дъно и зашто мислиш че неможе дасе затвори плътно,по леко от това от фибран.

  5. #5
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Хубаво и евтино дъно с един сериозен недостатък поне за мен. Не е подходящо за подвижно пчеларство.
    Все още търся оптималния вариант за дъно, което заедно с това да е походящо за събиране на прашец, да е и практично за подвижно пчеларство, което означава да е леко, компактно и да може прелката да се затваря плътно.
    А защо ти е прелка?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #6
    Ами без прелка пред покрива ли ще излизат пчелите?!? :D

  7. #7
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Ами без прелка пред покрива ли ще излизат пчелите?!? :D
    Колега, вместо да отговаряш механически, можеше да се замислиш малко и съм сигурен че би открил дузина въпроси които да си зададеш.
    Ако не започнеш да мислиш сам и не си отвориш съзнанието, никога няма да излезнеш от коловоза и никога няма да откриеш отговорите на много въпроси.

    Когато човек прави едно нещо, то той трябва да знае защо го прави. Вярвам че ще се съгласиш с мен.
    Пчеларите обаче всеки ден вършат неща, без най-малката идея ЗАЩО ?. "Дядо така е правил, така ще правя и аз"
    Човек трябва да има един по-широк гръгозор.

    Това с прелката просто беше един пример.


    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #8
    грешката е моя.....ти под прелка си имал предвид прилетна дъска,а аз - вход!!!извинявам се!!!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •