Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 84
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161

    Гравиращи валове за восъчни основи

    Пускам тази тема,поради проявения интерес на няколко колеги чрез лични съобщения, а също така и за да може притежаващите,а и желаещите да си купят такива валове,да обменим опит относно производството на собствени восъчни основи.Преди около месец-два,възникна нещо като спор с колегата Матеев относно цената на доставката им,та да споделя моя вече практически опит.Свързах се със Павел Стадников,поддържащ руския сайт http://delovoska.narod.ru/product.html и произвеждащ такива валове,със любезното съдействие на колегата delta.e,за което съм му благодарен.Павел ми отговори,че валовете струват 13500 рубли.За доставката до България поиска още 1500 рубли/47 лева към сегашния курс/,общо той трябваше да получи 15000 рубли/500лв/ в сметката си, за да стартира доставката. Изпратих горепосочената сума от левове в рубли чрез Уестерн Юнион,чиято такса за услугата беше 44 лв. След извършването на превода и получаване на кода за изтегляне,Павел изпрати валовете след около час,като ми пусна на имейла код за проследяване на поръчката чрез руски сайт за пощенски услуги.Та всичко излезе 544 лв. ,от които сумата за доставка - точно 91лв.Поради ниската цена,използването на международен шофьор за доставката отпадна.Пътуват от Русия-Новоалтайск и най-вероятно ще са тук за около 20-тина дни в местната поща - Павел ги изпрати на втори април.Теглото им е точно 6,35 кг. Проблема ми остана само в изработката на гладката лента за гравиране,дебелината на която трябва да е 1,2 мм за максимално качествени основи.Вариантите са няколко.Първия е чрез отливка в нивелиран гладък калъп,като се предполага,че при гравирането разликите в дебелината ще се компенсира.Втория е чрез потапяне на плоскост в разтопен восък няколко пъти,до получаване на нужната дебелина.Третия е преса с гладки повърхности и монтирани ограничители.Четвъртия е гладки валове / в Деловоска са спрени от производство,поради това,че направата им не представлява особена трудност/.Колегата delta.e и още един колега, беше споделил,че са си направили такива.Моля за разяснение относно използваните материали за направата им,както и прилагане на снимков материал.Когато имат време,разбира се.Пускам и няколко клипа по темата-
    https://www.youtube.com/watch?v=PQLhS5XUs3w - клип,който Павел ми изпрати
    https://www.youtube.com/watch?v=WL1k3tETA88 -заготовки чрез потапяне плоскост в разтопен восък.Предполагам,че валовете компенсират чрез валцуването по-дебелата долна част,получена при изцеждане на восъка.Която може да се компенсира чрез редуващо се потапяне с обръщане на 180 градуса,вероятно.
    https://www.youtube.com/watch?v=VgOHM6ZhS3M - клип,поставящ ни в размисли как с леки модификации/добавяне на редуктор и бавнооборотен двигател/,производителността на подобни валове се увеличава драстично и вече от хоби отива на професионално производство.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Има вероятност от пощата да ги пратят на митница и да ти искат документи за покупката и за да си ги вземеш да ти начислят мито и ддс върху сумата с транспорта. Може да се ускъпят още стотина лева.
    Пиши след време дали се износват и ако се износват колко основи правят преди смяна. В един от руските сайтове пишеше, че се износват и се подменя покритието. Аз също съм навит за такива валци, но за момента изчаквам.
    Винаги може по-добре.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Неминуемо ще минат през митницата , тъй като теглото е повече от 6 килограма.
    Колкото, до износването, не съм сигурен 5-та година работя с такива валяци.
    Скоро , ще кача и снимка на самоделните гладките , апропо в темата , където бях качил снимки , последната е на тези които ги правих за гладката лента.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Има вероятност от пощата да ги пратят на митница и да ти искат документи за покупката и за да си ги вземеш да ти начислят мито и ддс върху сумата с транспорта. Може да се ускъпят още стотина лева.
    Пиши след време дали се износват и ако се износват колко основи правят преди смяна. В един от руските сайтове пишеше, че се износват и се подменя покритието. Аз също съм навит за такива валци, но за момента изчаквам.
    Павел е изпратил колета със статус "подарък",мито няма.За всеки случай,като дойдат,ще доуточня пак.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако колета е изпратен с обикновенна поща (AirMail) или EMS, то тогава получател е летището в Горна Оряховица, а разпространител е БТК. Такива колети се претупват и декларирането пред митническите служби се извършва на базата на декларираната от изпращача цена. И когато тя е под 30$, колета пристига директно при вас, без никой да се заяда за мито и ДДС.

    Ако колета е изпратен по DHL или някой друг експресен куриер, то тогава той пристига на летище София, и обикновенно ви разкатават фамилията, докато го освободят. Карат ви да им попълните пълномощно, да си декларирате истинската стойност на стоката и транспорта, да покажете платежен документ и т.н и т.н. След това ви начисляват мито, ДДС, както и някакви такси от 20 лева нагоре. Като цяло размитяването ви поскъпва поне с 30-40% + няколко дена бавене + побелели коси от нерви и псувни.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако колета е изпратен с обикновенна поща (AirMail) или EMS, то тогава получател е летището в Горна Оряховица, а разпространител е БТК. Такива колети се претупват и декларирането пред митническите служби се извършва на базата на декларираната от изпращача цена. И когато тя е под 30$, колета пристига директно при вас, без никой да се заяда за мито и ДДС.

    Ако колета е изпратен по DHL или някой друг експресен куриер, то тогава той пристига на летище София, и обикновенно ви разкатават фамилията, докато го освободят. Карат ви да им попълните пълномощно, да си декларирате истинската стойност на стоката и транспорта, да покажете платежен документ и т.н и т.н. След това ви начисляват мито, ДДС, както и някакви такси от 20 лева нагоре. Като цяло размитяването ви поскъпва поне с 30-40% + няколко дена бавене + побелели коси от нерви и псувни.
    Изпратен е с държавната руска поща - http://www.russianpost.ru/Tracking20/
    Когато определени ненужни и излишни плащания могат да се спестят,винаги е по-добре да се направи.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Павел е изпратил колета със статус "подарък",мито няма.За всеки случай,като дойдат,ще доуточня пак.
    Това че го е пратил като подарък нищо не значи. При това тегло и обем ще го отворят и ще преценят дали да те разкарат до митница. Ако преценят че си плащал за него вероятността е 99%. Ако минеш метър за такава стока си голям късметлия.
    Точно за тези валяци съм питал в митницата. Митото е символично около 3% май беше, но ддс-то е върху цената на стоката + транспорта.
    Приготви се за вариант да ти прати някаква фалшива фактура или бележка за по-ниска стойност от реалната. Номера минава.

    П.С. Ако го пратят на митницата ще ти се изпише като статус на пратката в тракинга на български пощи и ще разбереш още преди да те уведомят.
    http://www.bgpost.bg/?cid=176
    на този адрес с номера на пратката
    Винаги може по-добре.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Значи , и то много! Преди 5 години минах с този номер и платих само 4 лева!!!!
    Нито ДДС , нито транспорт съм плащал .
    Този пост е редактиран от delta.e; 07.04.2015 в 12:45.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Преди 4 години още не бяха затегнали нещата с пратките от чужбина. В момента ги следят повече. Дано да има късмет колегата и да не му начислят ДДС и мито.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Съгласен съм с теб.
    Дано Сашо38 да има късмет.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •