Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 84
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не знам приятелю .
    И на мен , ми минаваше през ума тази идея , но не съм пробвал.
    Все пак , температурата на восъчните слитъци е около 40 градуса.
    Може и да стане.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Направата на такива инструменти изисква 3D проектиране и след това се изработват на обемно-ерозийни машини.

    http://machines-bg.com/bg/edm-machin...achins-bg.html

    Не искам да съм песимист, но доколкото знам цената на един такъв инструмент ще излезе няколко хиляди лева. Ето една фирма, която би могла да го изработи:

    http://www.intechna.bg/index.php?pag..._id=3&new_id=3
    След консултация с Павел , отпада електроерозията и нишковата ерозия . Всичко става с ЦПУ .
    Преди 15 години , един колега ,вече покойник ,ме прати в завод ,,Метал,, . Мнението му бе , че за един валяк цената може да стигне и 3000 лева.
    Абе казвам - ти луд ли си ? За 6 бона ,ще си купя маса основи по цени 2000 година.
    Минаха години и се свързах с Павел . До този момент , работя с неговите валяци и съм доволен.

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Валяците на моята машина струват по 3000 EUR единия. Това ми го каза производителя на машината, когато го попитах какво ще стане, ако например случайно изтърва една отверка между тях и тя ги повреди.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Е , аз , не говоря за промишлено производство .
    Казвам , за моята - задоволяване с основи до 50-60 кошера.
    При моята машина , дебелината на основата след крайна обработка е 2.5 мм .
    Става супер .

    П . С . - Макар , че с допълнителна работа може и да се увеличи на 100%.
    Стига восък да има.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    След консултация с Павел , отпада електроерозията и нишковата ерозия . Всичко става с ЦПУ .
    Преди 15 години , един колега ,вече покойник ,ме прати в завод ,,Метал,, . Мнението му бе , че за един валяк цената може да стигне и 3000 лева.
    Абе казвам - ти луд ли си ? За 6 бона ,ще си купя маса основи по цени 2000 година.
    Минаха години и се свързах с Павел . До този момент , работя с неговите валяци и съм доволен.
    След 4:18 минута може нагледно да видите машината за щамповане на валове https://www.youtube.com/watch?v=WqMmdKOZIyI#t=260

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Украинците правиха валяци с набиване , други правиха чрез електроерозия , а става и c ЦПУ .Валяците на Ломакин са класика . Един век от тогава .
    Е , класиката си казва думата !

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Получих известие от Български пощи при Митница София,пратката е там от 15-ти и ще си я взема в понеделник.Отбелязано е само,че дължа 6 лв,но ще видим като отида.Значи пристигна за две седмици,което е добре.Точно навреме за сезона.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Успех в работата !

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Получих известие от Български пощи при Митница София,пратката е там от 15-ти и ще си я взема в понеделник.Отбелязано е само,че дължа 6 лв,но ще видим като отида.Значи пристигна за две седмици,което е добре.Точно навреме за сезона.
    Щом ти искат само 6лв няма да имаш проблеми! Това е някаква измислена пощенска такса. Пратката ти е минала през митничарите. Скоро си прибрах пратка с подобна съдба от Централната митница. Минал си по тънката лайсна.
    Тази такса и мен ме озадачи и ядоса. Питам го каките на пощенското гише: "За какво е тая такса, като с пратката няма никакви проблеми?" Отговора беше: "Ами пощенска такса". Казвам:"Ама Вие срещу нея не ми извършвате никаква услуга, а даже ме набутвате с още разходи - 2лв за паркинга и още толкова за бензин, да дойда до тук!" Следва мълчание.
    Проблема не е в десетте лева, а че всяка администрация се счита задължена, ако се появиш в полезрението и да те оскубе с някой лев по закон, ако не успее да си изпроси подкупа.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    И аз чакам валове но съм на другия край на България.Ако ми пратят пратката в София какво ще правя идея си нямам.

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •