Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 84
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Чакам , готови валове ,и ще купя от теб .

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2014
    Мнения
    64
    За съжаление снимката не е моя, открих я в интернет от руски сайт.Първоначалната ми идея бе да обсъдим възможно ли е да изработим такъв инструмент, другото е лесно.Според мен такъв инструмент се прави чрез отливка с последваща механична обработка, което ще оскъпи доста крайния продукт.Ако някой има идея как да изработим накатяващия инструмент то нека я сподели, ако пък има видео или снимки то би било още по-добре.
    Поздрави!

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Направата на такива инструменти изисква 3D проектиране и след това се изработват на обемно-ерозийни машини.

    http://machines-bg.com/bg/edm-machin...achins-bg.html

    Не искам да съм песимист, но доколкото знам цената на един такъв инструмент ще излезе няколко хиляди лева. Ето една фирма, която би могла да го изработи:

    http://www.intechna.bg/index.php?pag..._id=3&new_id=3

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Чакам , готови валове ,и ще купя от теб .
    Тука искам да предупредя ентусиастите, че качеството на валовете може да бъде всякакво, включая и куча марка с много лош релеф. Помислете си сами как се изработват. Първо се прави инструмент с перфектни размери на повърхностите посредством обемно-ерозийна машина. От този инструмент се правят калаени валове (това е ПЪРВО КОПИРАНЕ). От тези валове се правят основи, които се явяват ВТОРО КОПИЕ на релефа.

    Пишман майсторите и фалшификаторите за да им излезе по-евтино, правят ТРЕТО КОПИЕ от някоя основа и с него изработват основи ЧЕТВЪРТО КОПИЕ. Предполагам сами осъзнавате, че с нарастване на броя на копията силно се ВЛОШАВА КАЧЕСТВОТО НА РЕЛЕФА, както и разбросите в размерите и дебелините. Заоблят се и всички ръбове на килийки и дъна. Всичко това може да доведе до некачествено градене на питите и до завишен процент търтееви килийки и проядени отвори в питите и т.н.

    Та да не стане така, че търсейки евтинийка, вие всъщност ще се сдобиете с основи 4-то или дори 6-то копие на оригиналния релеф ......

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2014
    Мнения
    64
    Да изисква 3D проектиране (silidworks, ProEngineer и др.) , това не е проблем.След като имаме 3D модел, копие на нашия инструмент може да се изработи посредством 3D принтер (бързо прототипиране) а получения детайл да се използва за направата на отливка.Получената отливка трябва да претърпи известна механична а след това и термична обработка.Изработва и се държач с помощта на който валцоващия инструмет се закрепва към струга.
    Определено не е просто, но пък и не е кой знае колко трудно. А относно обемната ерозия се съмнявам дали ще се получи, в случая имаме наслагване на определен профил върху ротационно тяло.
    Ако има кандидати аз мога да помогна за 3Д моделирането и за цялостното конструиране на инструмента - накатяваща част, дуржач, лагеруване и тн.
    Поздрави!

  6. #26
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от RDV_83 Виж публикацията
    Да изисква 3D проектиране (silidworks, ProEngineer и др.) , това не е проблем.След като имаме 3D модел, копие на нашия инструмент може да се изработи посредством 3D принтер (бързо прототипиране) а получения детайл да се използва за направата на отливка.Получената отливка трябва да претърпи известна механична а след това и термична обработка.Изработва и се държач с помощта на който валцоващия инструмет се закрепва към струга.
    Определено не е просто, но пък и не е кой знае колко трудно. А относно обемната ерозия се съмнявам дали ще се получи, в случая имаме наслагване на определен профил върху ротационно тяло.
    Ако има кандидати аз мога да помогна за 3Д моделирането и за цялостното конструиране на инструмента - накатяваща част, дуржач, лагеруване и тн.
    Поздрави!
    Ако имаш детайлите от долната снимка,за какви пари ще произведеш същите? Аз звънях на производител на пластмасови основи,ама да поръчам обратната им проекция и човека спомена неща за сложни настройки на машини и цени към 2000 лв. Имай впредвид,че в Русия г-н Стадников ги произвежда за 450лв. цена клиент и качеството е перфектно.Като се махне труд и печалба,май не може да го бутнем.Ще ме извинява колегата Deita.e за авторските права по снимката

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	SAM_2061.jpg
Прегледи:      321
Размер:	113.5 KB
ID:	3982

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2014
    Мнения
    64
    хора явно не съм се изразил правилно, аз не искам да печеля от това.Просто предложих съдействие.Плюс това руските валове със сигурност са изминали някакъв път на развитие, съмнявам всичко да се е получило от първия път.Предполагам че е имало някои недостатъци които са изглаждани с времето.
    Поздрави и светли великденски празници!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от RDV_83 Виж публикацията
    За съжаление снимката не е моя, открих я в интернет от руски сайт.Първоначалната ми идея бе да обсъдим възможно ли е да изработим такъв инструмент, другото е лесно.Според мен такъв инструмент се прави чрез отливка с последваща механична обработка, което ще оскъпи доста крайния продукт.Ако някой има идея как да изработим накатяващия инструмент то нека я сподели, ако пък има видео или снимки то би било още по-добре.
    Поздрави!
    Да , снимката е от руския форум ,, pchelovod.info,, .Там преди няколко години , така наречената Нина Ивановна се опита да го пробута , но номера не мина.

  9. #29

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Чудя се за гладката лента това ще свърши ли работа -
    http://armstrongshop.com/product/342...rna-glina.html
    или по-скоро това-
    http://www.kadifecraft.com/product/7...ato-atlas.html -пише от 0,3 до 2,5мм.
    Въпроса е дали ще му стигне здравината да валира восък,че глината е по-мека.

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •