Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 17 ПърваПърва ... 7151617
Резултати от 161 до 164 от общо 164
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Вземи и си направи една сборна отводка от другите силни кошери с майката която си купил и спри да се занимаваш със спасяването на едно келяво семейство защото дори и да отселее през зимата догодина ще е пак на същия хал.
    Аз какво правя ако някое семейство не върви. Убавам майката, събирам го на 1 корпус, мрежа и върху него една отводка, на другия ден махам мрежата и готово.

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Вземи и си направи една сборна отводка от другите силни кошери с майката която си купил и спри да се занимаваш със спасяването на едно келяво семейство защото дори и да отселее през зимата догодина ще е пак на същия хал.
    А,толкова много пчели от това ,,келяво "семейство,какво да ги правя,докато не отстраня калпавата майка? Впрочем,направихме една операция,но ще пиша другата седмица.

  3. #163
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз какво правя ако някое семейство не върви. Убавам майката, събирам го на 1 корпус, мрежа и върху него една отводка, на другия ден махам мрежата и готово.
    Е да ама в случая колегата не може да намери майката.

  4. #164
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А,толкова много пчели от това ,,келяво "семейство,какво да ги правя,докато не отстраня калпавата майка? Впрочем,направихме една операция,но ще пиша другата седмица.
    Като има много пчели ги остави да се оправят сами, отдавна съм спрял да помагам на отводка които не вървят,не казвам че това е най правилното но просто съм решил да не си губя времето с глупости,тази година съм направил над 50 отводки от тях към момента са останали 37-38,но са стока от половината мед вадих,тези които не вървят или пък са търтовки ги събирам на едно място с една майка и да се оправят ако не се оправят играе метлата накрая

 

 
Страница 17 от 17 ПърваПърва ... 7151617

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •