Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 164
  1. #141
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Тъй като се оказа, че и на мен ми трябва една майка, а нямам резервни, моля ви, дайте ми координатите на пчелар от който мога да си закупя веднага една майка. Единствено изискване - да е от добър пчелин със здрави пчели.
    До сега съм купувала 6-7 майки, и от лицензирани и от обяви в нет-а, и нито една не оцеля. Затова сега искам препоръка за пчелар защото времето е лошо да оставам без майка дълго време.

    Намерих си
    Този пост е редактиран от Sylvie; 31.08.2018 в 10:52.

  2. #142
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Новата дали ще е супер ?
    Каква ще е,не знам новата.Но търсих старата на 2пити спило,даже сметах пчелите им на чаршаф с надеждата накрая да останат по–малко пчели около майката,но пак не я открих,а новата чака и часовете минават.Друг път ще се шегуваме,сега е време за бързи съвети.Моля ви!

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако има достатъчно пчели минимум 5-6 междурамия може да си купиш майка и да я придадеш, но има много условности зависи от район докога евентуално ще снася майката това пък зависи от други работи, физиологично състояние на пчелите а т. Н. Най лесно е обединява с някое средно по сила и не го мисли.
    До колегата mici-92
    Проблема е,че семейството е на ,18ЛР рамки и майка с размери на работничка,при това немаркирана и не мога да я открия.Семейството е подпомагано с пило и мед.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Проблема е,че семейството е на ,18ЛР рамки и майка с размери на работничка,при това немаркирана и не мога да я открия.Семейството е подпомагано с пило и мед.
    На калпава майка 2ри шанс не се дава, защото резултата винаги е един и същ. Дори и с инжекция от пило пак не става нищо.

  5. #145
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Каква ще е,не знам новата.Но търсих старата на 2пити спило,даже сметах пчелите им на чаршаф с надеждата накрая да останат по–малко пчели около майката,но пак не я открих,а новата чака и часовете минават.Друг път ще се шегуваме,сега е време за бързи съвети.Моля ви!
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Проблема е,че семейството е на ,18ЛР рамки и майка с размери на работничка,при това немаркирана и не мога да я открия.Семейството е подпомагано с пило и мед.
    При теб е пълна каша май. Но като гледам пчеларя е най - зле. Може и една майна да ми кажеш. Няма да те банирам. Но ....зле.

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    При теб е пълна каша май. Но като гледам пчеларя е най - зле. Може и една майна да ми кажеш. Няма да те банирам. Но ....зле.
    Хубав съвет.Това вместо капак ли е?

  7. #147
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Майната после.Сега ми кажи,как да елиминирам старата майка!

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Майната после.Сега ми кажи,как да елиминирам старата майка!
    Това е лесно, стръскваш кошера на земята и гледаш къде пчелите ще направят кълбо и майката е по средата и няма как да се върне в кошера.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Майната после.Сега ми кажи,как да елиминирам старата майка!
    Може ли аз?
    Вземи корпус с празни пити и го постави на дъното на кошера. Стръскай всички рамки в този корпус като все пак преглеждаш за майка (може пък да я видиш). След това сложи ханеманова решетка като можеш да покриеш 2/3 от нея с плътно платно чувал и т.н. След това сложи старите корпуси. Това утре сутрин. Към 14-15 часа махни ХР и сложи плътна преграда и предай след още два часа новата майка в корпуса с пилото. После след като приемат новата когато тие кеф търсиш пак старата трепеш и обединяваш с вестник. Това си е голяма хамалогия и си мисля е все ще я намериш и без тея ала бала ама ако не успееш действай.Успех.

  10. #150
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това е лесно, стръскваш кошера на земята и гледаш къде пчелите ще направят кълбо и майката е по средата и няма как да се върне в кошера.
    Дали,няма да се върне в кошера?Тя е голяма,колкото муха.

 

 
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •