Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 164
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Дали,няма да се върне в кошера?Тя е голяма,колкото муха.
    При положение че снася е захранена и няма да може да се вдигне.

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Рости, тая майка щом е толкова малка ще си мине през ханемановата решетка. Сяда сутринта по хладното на едно столче до кошера и въоръжен с търпение почва рамка по рамка да я търси. А щом има и готова майка може да пробва да постави клетката с новата майка върху рамките. Чел съм постове на колеги които твърдят че старата майка за 20-30 мин е върху клетката или до нея. Аз не съм пробвал, но нищо не пречи да се опита, нищо не се губи.

  3. #153
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Дали,няма да се върне в кошера?Тя е голяма,колкото муха.
    Аз за какво казвам, че е зле пчеларя? Как разбра, че е колкото муха, като не си я виждал? Ти както ми поставяш нещата съм напълно сигурен, че изобщо не си виждал майка. Съвети всеки тук ще ти даде от хубав по - хубав, но ми се струва, че нищо няма да направиш. За какво ти беше тази втора майка по това време? Сега е времето на майсторите, а май месец е на новаците. А какъв е моя съвет. Ако имаш някой силен кошер го раздели на две, но извикай някой майстор. Придай майката на едната половина и храниш яко и двете семейства. Има време, а и майките сега снасят като за световно. Проблемният кошер го остави на мира. Може напролет и да те изненада приятно и да те накара да си удариш един между рогата заради глупавите похвати. Шегувам се за рогата.

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Един съвет на новобранец. Постилаш едно платнище и изтръскваш всичко. Поставяш си кошера на мястото, сядаш от страни и чакаш. Като останат стотина двеста пчели на платнището, ставаш и ги покриваш отгоре. Ако има майка тя ще е там. След 4-5 часа придаваш новата и...проверка след 3 дена. Късмет.

  5. #155
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз за какво казвам, че е зле пчеларя? Как разбра, че е колкото муха, като не си я виждал? Ти както ми поставяш нещата съм напълно сигурен, че изобщо не си виждал майка. Съвети всеки тук ще ти даде от хубав по - хубав, но ми се струва, че нищо няма да направиш. За какво ти беше тази втора майка по това време? Сега е времето на майсторите, а май месец е на новаците. А какъв е моя съвет. Ако имаш някой силен кошер го раздели на две, но извикай някой майстор. Придай майката на едната половина и храниш яко и двете семейства. Има време, а и майките сега снасят като за световно. Проблемният кошер го остави на мира. Може напролет и да те изненада приятно и да те накара да си удариш един между рогата заради глупавите похвати. Шегувам се за рогата.
    Ох!На 13 страница съм писал н–кДончев,,,,,,,,че на 27т.м.,на прелката видях пчела влачещашелф.Не е ли логично да мисля,че тя обитава този кошер.

  6. #156
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    А старата майка и на сън да я видя,ще я погаля по главата.

  7. #157
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    А старата майка и на сън да я видя,ще я погаля по главата.
    Прочетох ти постовете от самото начало до тук. Прочети си ги пак и като обмислиш всичко, напиши какво точно е станало, че иначе както казах, всичко е каша.
    Когато ти казват нещо го приеми, а не започвай да спориш за логично и нелогично, защото знанията за пчелите не са ти силата.
    И подбирай обръщенията към мода.

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Ох!На 13 страница съм писал н–кДончев,,,,,,,,че на 27т.м.,на прелката видях пчела влачещашелф.Не е ли логично да мисля,че тя обитава този кошер.
    А ти сигурен ли си, че това е било майката или така си предположил? Може да е била някоя пчела ужилила нещо и червата да и са се влачили след нея.

  9. #159
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А ти сигурен ли си, че това е било майката или така си предположил? Може да е била някоя пчела ужилила нещо и червата да и са се влачили след нея.
    Възможно е.Срещата ни трая ,по–малко от 5 секунди.

  10. #160
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Вземи и си направи една сборна отводка от другите силни кошери с майката която си купил и спри да се занимаваш със спасяването на едно келяво семейство защото дори и да отселее през зимата догодина ще е пак на същия хал.

 

 
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •