Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 164
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година много зле се оплождат майките в основните семейства. От 10 само 2 се оплодиха, на останалите 8 сложих контролно пило и заложиха маточници и от 8те нито една не се оплоди, та се наложи да им придавам оплодена майка, поне ги приеха всичките. А при отводките работата е точно обратна от почти 40 отводки само 2 не се оплодиха. Не мога да разбера каква е пречената, но на повечето майките въобще не излизаха да се оплождат (чакам ги по цял месец)а като сложа контролно пило залагат маточници и я убиват, ако аз не го направя преди тях.
    И при мен го имаше този проблем точно за периода с валежите.Две майки ги чаках да се оплодят повече от 2 седмици.Почти се бях отказал да ги чакам.
    Оплодиха се обаче и сега си снасят.Преди това от 5 майки не се върна само една от "брачен полет".Статистиката ми е само за отводки,тъй като от основните семейства имах само две самосмени,но там всичко протече както трябва.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година много зле се оплождат майките в основните семейства. От 10 само 2 се оплодиха, на останалите 8 сложих контролно пило и заложиха маточници и от 8те нито една не се оплоди, та се наложи да им придавам оплодена майка, поне ги приеха всичките. А при отводките работата е точно обратна от почти 40 отводки само 2 не се оплодиха. Не мога да разбера каква е пречената, но на повечето майките въобще не излизаха да се оплождат (чакам ги по цял месец)а като сложа контролно пило залагат маточници и я убиват, ако аз не го направя преди тях.
    Затова си вземи от Матеев оплодни сандъчета и там си слагай маточници,не в силните семейства. При мен също в отводките процента на оплождане е по-голям и то не само тази година.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година много зле се оплождат майките в основните семейства. От 10 само 2 се оплодиха, на останалите 8 сложих контролно пило и заложиха маточници и от 8те нито една не се оплоди, та се наложи да им придавам оплодена майка, поне ги приеха всичките. А при отводките работата е точно обратна от почти 40 отводки само 2 не се оплодиха. Не мога да разбера каква е пречената, но на повечето майките въобще не излизаха да се оплождат (чакам ги по цял месец)а като сложа контролно пило залагат маточници и я убиват, ако аз не го направя преди тях.
    И на мен тази година ми прави такова впечатление, но с тази разлика, че процента на оплодените при старите семества е по-висок. Въпреки това три - четири така и не успяха да си произведат майки или поне такива които да снясят и да прилачат на нещо, та се наложи да им придавам от резервните. Две от четирите си произведоха някакви "екземпляри", които така и не пронесоха и по размер бяха близки до пчелите. Получиха правораздаване по бързата процедура....
    Keep Walking...

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Затова си вземи от Матеев оплодни сандъчета и там си слагай маточници,не в силните семейства. При мен също в отводките процента на оплождане е по-голям и то не само тази година.
    Имам си 40 броя военни съндъци които ги ползвам за оплодни, но ми е малко двора и няма място.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Какъв е размера на тези сандъци ?

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Какъв е размера на тези сандъци ?
    От Горни Лом - 9 рамкови, но слагам по 1 рамка + маточник и върши работа. Преди няколко дена заредих още 6, вчера ги прегледах и всичките са оплодени.

  7. #67
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    качи някоя снимка да ги видим и ние
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От Горни Лом - 9 рамкови, но слагам по 1 рамка + маточник и върши работа. Преди няколко дена заредих още 6, вчера ги прегледах и всичките са оплодени.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    качи някоя снимка да ги видим и ние
    Ето една снимка от преди 1 месец. Първия ред са, обаче не се виждат добре а нямам друга снимка, но в форума ги има трябва да си ги намериш.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри WP_20150706_19_17_18_Pro.jpg‎  

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Какъв е размера на тези сандъци ?
    Ако ти харесат може да си купиш,имам още 200 бр.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ще помисля .
    Все пак , там са съхранявани боеприпаси .

 

 
Страница 7 от 17 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •