Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 56
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161

    Стерилизация на восък

    Пуснах тази тема поради това,че не видях такава из форума.Моля,споделете кой как го прави,тъй като установих,че доста хора сами си правят основите или пък имат желание да го правят в бъдеще като мен.Удачно ли е да се прави във фурната на температура 130 градуса час-два примерно,ще достигне ли восъка тази температура въобще при нормално атмосферно налягане? В нета намерих клип,в които използват тенджера под налягане,но въпросите са доста.Например няма ли опасност да се запуши аварийния вентил и да стане сакатлък /все пак това не е вода/ и куп други въпроси.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Пуснах тази тема поради това,че не видях такава из форума.Моля,споделете кой как го прави,тъй като установих,че доста хора сами си правят основите или пък имат желание да го правят в бъдеще като мен.Удачно ли е да се прави във фурната на температура 130 градуса час-два примерно,ще достигне ли восъка тази температура въобще при нормално атмосферно налягане? В нета намерих клип,в които използват тенджера под налягане,но въпросите са доста.Например няма ли опасност да се запуши аварийния вентил и да стане сакатлък /все пак това не е вода/ и куп други въпроси.
    Не е никакъв проблем да достигнеш 130 градуса на восъка с най-обикновена тенджера върху най-обикновен газов котлон!Ползвай термометър със сонда и не превишавай тази температура ,защото восъка прегаря.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Да не бъркаш тенджера под налягане и сокоизтисквачка?
    Това имам в предвид - http://www.vbox7.com/play:1214962687 .Пиша го за другите.Знам,че ти обаче нямаше това впредвид...

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Това имам в предвид - http://www.vbox7.com/play:1214962687 .Пиша го за другите.Знам,че ти обаче нямаше това впредвид...
    ДА. Клипа съм го гледал, но както забелязваш има и клапан, а и манометър. Да не забравяме, че и ние следим процеса. Иначе то каквото има да се случва, се случва.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А някой давал ли е восък за изследване преди и след стерилизация за да се види какво има в него?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Стерилизирането във фурна е опасно. Тя много бързо ще вдигне температурата и ще разтопи повърхностния слой на буците. Вътрешноста обаче ще се стопи чак след 3-5 часа. Накрая какво се получава - една част от восъка е стояла на тази температура цели 3-5 часа и в резултат на това е нагоряла и си е сменила цвета на по-тъмен, а друга част ще е стояла само няколко минути. Ха-ха .... за който не знае - освен че си променя цвета към по-кафяво, нагорелия восък започва и да мирише на изгоряло. След като аз го надушвам това, представете си какво ще е за пчелите, които имат 1000 пъти по-силно обоняние.

    Моята технология за дезинфекция е следната:

    1. Използвам съдове (казани) с водна риза, която обаче е напълнена с пропилен-гликол, защото той издържа до над 180 градуса, без да започне да кипи.
    2. Първоначално настройвам терморегулатора на 80 градуса, защото това е безопасна за восъка температура. При нея не прегаря дори и да стои няколко денонощия.
    3. Първоначалното нагряване отнема 4-6 часа в зависимост от големината на питите. Тука е важно да се отбележи, че твърдия восък е топлоизолатор, а течния - топлопроводник. Това му свойство предполага много бавно първоначално нагряване, но след като премине в течна фаза, тогава температурата му може да се вдигне много бързо.
    4. Изчаквам восъка да загрее до 80 градуса и всички твърди и неразтворени буци да се разтворят - тоест да премине в течна фаза на 100%. При големи първоначални пити това може да отнеме до 1-2 допълнителни часа. Затова е по-добре предварително питите да се натрошат на по-малки парчета (колкото цигарена кутия).
    5. Увеличавам терморегулатора на 120 градуса.
    6. Изчаквам нагряването - отнема от половин до 1 час.
    7. Вдигне ли 120 градуса - засичам 5, максимум 10 минути. Идеята е на тази температура да стои колкото се може по-малко, за да не прегори.
    8. Веднага след това го преливам в друг казан. Целта е да направя бързо охлаждане до около 80 градуса, след което веднага пускам машината за восъчни основи.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Става и във фурна . Стига човек да е внимателен.В темата ,, Преса за основи ,, има снимка на три калъпа по килограм и половина минали през печката.
    Ухаят перфектно.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Става и във фурна . Стига човек да е внимателен.В темата ,, Преса за основи ,, има снимка на три калъпа по килограм и половина минали през печката.
    Ухаят перфектно.
    Става, не е да не става. Но отново трябва да се спазят температурните режими и времена, посочени в технологията на Матеев. Освен това, което той казва за топлопроводимостта, трябва да се добави и следното:
    Плътността на восъка се понижава при повишаване на температурата на въздуха. Температурата на топене е 62° – 68° С. Колкото тя е по – висока, по – добро е качеството на восъка. Восъка е аморфно вещество и за него е характерно следното - точката на топене е и температура на фазов преход. При този фазов преход от твърдо в течно състояние, колкото и да вдигаме температурата на околната среда, температурата на сместта от твърд и течен восък не се променя, докато не се стопи цялото количество. В този период восъка само поема енергия, необходима за извършването на този преход. Едва след като цялото количество восък във ваната е стопен, започва повишаването на неговата температура.

    При нагряване във фурна, аз бих препоръчал съда с восъка да е покрит (ако няма подходящ капак става и с домакинско алуминиево фолио за печене) за да не достигат пряко до неговата повърхност инфрачервени лъчи от нагревателите на фурната, а да имаме индиректно загряване от въздуха вътре в нея. Добре е ако фурната е с вентилатор, който да върти вътре въздуха за равномерното му загряване.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не ми стана ясно ,като ще се топи собствен восък ,защо тези мъки за стерилизация.Ако има съмнение за здравният статус на пчелина ,не е ли по-добре купени основи?

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не ми стана ясно ,като ще се топи собствен восък ,защо тези мъки за стерилизация.Ако има съмнение за здравният статус на пчелина ,не е ли по-добре купени основи?
    А каква е гаранцията, че купените основи са от стерилизиран правилно восък и те не са източник на патогени в кошерите? Някой давал ли е такива основи на изследване?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •