Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 56
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Ако искаме да сме сигурни , че няма да оплескаме нещата , технологията описана от Матеев е единственият сериозен начин за стерилизиране на восък . Трябва ни само съд с водна риза и пропиленгликол , а може и червен антифриз G12+ (концентрат) , той кипи над 160 градуса и обикновено си е точно пропиленгликол, но може да е по-скъп .

    Имаше някакъв съд за варене на буркани в ЛИДЛ , но не го откривам нещо .

    Освен това, както казва колегата Атанасов аз лично , ако реша да си правя основи , ще е от собствен восък и хич и няма да се тормозя да го стерилизирам на температура над 100 градуса .
    Който , е решил да си прави стерилизатор , за двойната риза може да използва и трансформаторно масло.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз , имам пълната спецификация за стерилизатора на Павел , но не съм го направил . Стерилизатора , не е някаква тайна .
    Просто , нямам нужда . Работя с малки количества восък - мои и на приятели.
    Успех в работата !

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ето това термометърче може да върши идеална работа за стерилизация във фурна: ....
    Това определено би свършило работа и ще го поръчам.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз вчера си поиграх доста с новопридобитата преса за ВО и за разтопяване на восъка използвах фритюрник, който много бързо разтопяваше восъка и когато леко заври повърхността на течността, изключвам фритюрника и изчаквам да се поутаят боклуците, ако има такива и загребвам с черпака.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Аз вчера си поиграх доста с новопридобитата преса за ВО и за разтопяване на восъка използвах фритюрник, който много бързо разтопяваше восъка и когато леко заври повърхността на течността, изключвам фритюрника и изчаквам да се поутаят боклуците, ако има такива и загребвам с черпака.
    Фритюрника с фиксирани градуси ли е или с регулируеми?Тук пред мен гледам моя,две положения -170 или 190 градуса фиксирани,та не става.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Аз вчера си поиграх доста с новопридобитата преса за ВО и за разтопяване на восъка използвах фритюрник, който много бързо разтопяваше восъка и когато леко заври повърхността на течността, изключвам фритюрника и изчаквам да се поутаят боклуците, ако има такива и загребвам с черпака.
    Не трябва да чакаш восъка да заври - това е страшно висока температура. Виж ако на дъното на фритюрника сложиш малко вода, когато тя заври на повърхността на восъка ще се появят мехурчета. Това е точно 100 градуса температура, която все още е поносима за восъка, ако не стои дълго време на нея.

    За кой ли път повтарям, че ако няма някой, който да ограничава температурата (водна риза или вода на дъното), то тогава нагряването на восъка е неконтролируемо и разтопената част вдига много високи температури, докато в същото време в нея все още плуват неразтопени парчета.

  7. #27
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Извинявам се, но някъде бях пуснал линк -> http://www.technomarket.bg/products/...24/neo-df-r25s
    На този фритюрник му се слага кранче с масло/топлоустойчиво уплътнение. За малки количества става, но ако трябва да разтопиш 200кг ще има да си играеш цяла седмица.
    На снимка изглежда по-голям отколкото е реално. Работи вече доста време и няма проблеми, но му нямам много вяра - НЕО
    Цифрите започват от 160 до 180 градуса, но може да се нагласи на по-ниска температура стига да имаш термометър.
    Разглобява се целия като всичко е адски дървено направено(това е добре).
    Сондата на терморегулатора е близо до началото на нагревателя.

    За чашки за майки и такива дребни неща става, но за по-сериозни количества...
    За 60 лева - толкова
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    За кой ли път повтарям, че ако няма някой, който да ограничава температурата (водна риза или вода на дъното), то тогава нагряването на восъка е неконтролируемо и разтопената част вдига много високи температури, докато в същото време в нея все още плуват неразтопени парчета.
    Водната риза не толкова ограничава температурата, колкото разпределя равномерно топлината и вместо да се получава прегряване на дъното където е нагревателят, се загрява равномерно целият обем .

    Затова и мисля , че фритюрниците и фурните са за готвене , а за восъка не ни гарантират че няма да го направим на пръжки на места , дори и да следим температурата, няма да я следим във всяка една точка .

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Малко допълнителна информация за по точни сметки:
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Пчелиный_воск
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Малко допълнителна информация за по точни сметки:
    https://ru.wikipedia.org/wiki/Пчелиный_воск
    На твоя линк пише, че над 120 градуса във восъка започва ТЕРМИЧНА ДЕСТРУКЦИЯ на отделни негови компоненти. С по-прости думи - разграждане, изгаряне, промяна на химичния състав на някои от съставките на восъка. Тоест това, което остане, вече НЕ Е ИСТИНСКИ ЧИСТ ВОСЪК, а някаква смес от нагорели и несвойствени за пчелите съставки.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •