Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 28 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 277

Тема: Маточници

  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    следователно е най - добре да ги унищожа ..... а колкото до маточниците не мисля че бяха запечатани по едно и също време ..... първо имаше един , после се появи още един .... като видях че правят и още но не бяха запечатани... и всичките са в долния край на рамките

    благодаря за отговорите
    Ти вярно ли си завършил за зоо инженер?

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хубуу му гу речи !

  3. #53
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ти вярно ли си завършил за зоо инженер?
    даа що ? имам 4 по пчеларство .....
    ама пак казвам че съм завършил преди 3-4 години и от тогава съм се занимавал със съвсем различни неща и то знанията изчезват..... пък и знаете как е с ученето когато нямаш много голям мерак и минаваш със преписване и т.н ..... и от скоро се зарибих по пчеларството та сега ако учех щеше да е друго

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    даа що ? имам 4 по пчеларство .....
    ама пак казвам че съм завършил преди 3-4 години и от тогава съм се занимавал със съвсем различни неща и то знанията изчезват..... пък и знаете как е с ученето когато нямаш много голям мерак и минаваш със преписване и т.н ..... и от скоро се зарибих по пчеларството та сега ако учех щеше да е друго
    Нещо правописа не подхожда на инженер, та затова се замислих.

  5. #55
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    извинявам се за правописа ..... но членувам по различни форуми където всеки си пише на собствен език и затова не обръщам внимание на правописа

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Разликата от инженер до зооинженер е доста голяма, но все пак човекът е завършил нещо....
    Но както се казва "като знам какъв съм инженер, страх ме е да ида на доктор". Прави са хората, за съжаление образовнието девалвира.

  7. #57
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Разликата от инженер до зооинженер е доста голяма, но все пак човекът е завършил нещо....
    Но както се казва "като знам какъв съм инженер, страх ме е да ида на доктор". Прави са хората, за съжаление образовнието девалвира.
    Така става, когато човек учи за нещо , а в крайна сметка не се интересува от това. Мисля, че повечето учат заради студентския живот, малко са тези които имат мерак за това което учат. Примерно аз ако се бях занимавал с пчеларство преди да започна да уча, нямаше да пропускам урок и всичко щеше да ми е интересно. Затова каквото те вълнува с това се занимавай. Аз съм учил това, но се занимавам със другата противоположност на това - търгувам на борсата и т.н.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от bobi_cz Виж публикацията
    извинявам се за правописа ..... но членувам по различни форуми където всеки си пише на собствен език и затова не обръщам внимание на правописа
    Е дее, и ние членуваме в доста форуми, но си поддържаме формата. Това не е критерий, който да оправдава начина на писане.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Някой може ли да ме подсети потъмнелият връх на маточник, какво означава:
    - узрял маточник
    - нещо не е наред с майката в маточника

  10. #60
    Потребител
    Регистриран
    31.05.2015
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Родопите
    Днес от тоя кошер дето ви разправях излезна един рояк. Явно майките са започнали да се люпят и затова. След това като го проверих кошера имаше още 20 - сетина маточника . Унищожих ги всичките даже ми се люпеха и майки по ръцете. Без да искам изпуснах една майка в кошера, какво ще се случи със нея ? Дали утре отново няма да се рой ? ....
    А тоя излетелия рой беше се хванал на близо и го прибрах - доста силен изглеждаше, едвам се побра на 3 рамки.

 

 
Страница 6 от 28 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •