Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 31
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Малко ми е неудобно, но тогава бих препоръчал последната книга, издадена от Младен Котларски - за деца.

    И според теб, кои са основните термини в пчеларството, какво научи до сега ? Давай да започнем дискусия.

    Предлагам ти да се свържеш с мен, да минеш покрай офиса ми , до НДК е, да поговорим. Ако имаш желание.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Малко ми е неудобно, но тогава бих препоръчал последната книга, издадена от Младен Котларски - за деца.

    И според теб, кои са основните термини в пчеларството, какво научи до сега ? Давай да започнем дискусия.

    Предлагам ти да се свържеш с мен, да минеш покрай офиса ми , до НДК е, да поговорим. Ако имаш желание.
    Здравей! Повечето термини си ги изясних - самосмяна, нуклеус, маточник и т.н. Човек, който е свикнал да борави с тях, не си представя, че има хора, които не са и чували за тях. За разговора на лични ли да ти пиша, имам желание?

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Малко изпреварваш с материала, основните термини са - майка, пчела, търтей , жилище на пчелното семейство, яйца, ларва, пило. Май станаха доста. Не се притеснявай, ако наистина имаш желание, ще се справиш. Успех.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Здравейте!
    Благодаря! Свързах се с тях, на следващата среща се надявам да присъствам.
    Поздрави, Емо.
    Ако не си правиш гаргара с пчеларите във форума,а както беше написал,искаш да видиш истински кошер,съм готов да ти окажа съдействие.Не съм професионалист,нямам офис на НДК,нямам няколкостотин кошера,но мога да ти покажа кошер,който не е виждал химия,който произвежда чист билков мед.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Ако не си правиш гаргара с пчеларите във форума…
    Благодаря! Имаш лично съобщение.
    Поздрави, Емо.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2015
    Мнения
    2
    Колега,

    Офертата за кратко въвеждащо показване важи ли и други колеги? Ако да къде и кога можем да се видим?

    Средата на май ще сдобия с 3 кошера с одводки но вне още не сам намерил човек за въведение!

    Поздрави

  7. #27
    Книгите които препоръчвате не са лоши. Но никой ли не е чел Пчеларската енциклопедия? Мисля че тя би трябвало да е основна. От нея начинаещия може да научи почти всеки термин в пчеларството, какво означава, а и много други неща. И едва след това може да бистри техники и технологии.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    11.07.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Граово
    Моето начинание от нула с една юнска отводка-22.06.14г.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	22062014009.jpg
Прегледи:      234
Размер:	224.7 KB
ID:	4049,радвам се,че ги иззимих 10.04.15г.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	11042015057.jpg
Прегледи:      235
Размер:	326.3 KB
ID:	4050.Историята ми е дълга,за това ще я спестя.Установих,че наблюдавайки пчелите това ме успокоява и ми действа релаксиращо.Ше препоръчам на начинаещите колеги освен четене и сенсеи да са по решителни и смели.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Не съм професионалист,нямам офис на НДК,нямам няколкостотин кошера...
    И аз също.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2015
    Мнения
    1
    Здравейте,искам да се регистрирам като земеделски производител и да отглеждам пчели.Моля да ми кажете трябва ли задължителен курс по пчеларство за да отглеждам пчели,или това е само ако искам да кандидатствам по дадена програма ?

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •