Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 175
  1. #111
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Здравейте проблема с всички тези вируси и болести излезе преди 7-8-10 години .Търговците на мед разбраха че могат да купуват за жълти стотинки и да продават за злато и ни принудиха да не ползваме ЗАХАР за подхранване .ЗЪРНОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ отровиха земята освен това което са насели нищо друго не цъфти.Краварите , косят ливадите точно, когато цъфтят - по наредби. Гората я изсякоха.Ако може някой да ми обясни тези кошери от какво да събират нектар и най-важното прашец, за да могат сами да се излекуват от вируси и нозематоза? Тези всички заболявания не се лекуват с антибиотици ,а с високо витаминозни храни."Най- доброто лекарство остава - МУХОЗОЛ- ха-ха"

  2. #112
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Здравейте проблема с всички тези вируси и болести излезе преди 7-8-10 години .Търговците на мед разбраха че могат да купуват за жълти стотинки и да продават за злато и ни принудиха да не ползваме ЗАХАР за подхранване .ЗЪРНОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ отровиха земята освен това което са насели нищо друго не цъфти.Краварите , косят ливадите точно, когато цъфтят - по наредби. Гората я изсякоха.Ако може някой да ми обясни тези кошери от какво да събират нектар и най-важното прашец, за да могат сами да се излекуват от вируси и нозематоза? Тези всички заболявания не се лекуват с антибиотици ,а с високо витаминозни храни."Най- доброто лекарство остава - МУХОЗОЛ- ха-ха"
    С тоя МУХОЗОЛ, кого да третираме, аджеба?!? - търговците ли? зърнопроизводителите ли? краварите ли? писачите на наредби ли? дървосекачите ли?


  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски

    Smile

    Искрене,най вероятно болести и вируси.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Момчета забравих да спомена и всички пчеларски организацийки ?!?Имам в предвид че ако увеличим количеството на захарния сироп с повечко витамини пчелите може би ще се излекуват .Това не означава че трябва да наливаме и давим пчелите с сироп ?!И най интересното е че зърнопроизводителите започват да роптаят че пари ще има за пчеларите а тях са ги отрязали.

  5. #115
    Потребител
    Регистриран
    15.01.2015
    Мнения
    50
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    С тоя МУХОЗОЛ, кого да третираме, аджеба?!? - търговците ли? зърнопроизводителите ли? краварите ли? писачите на наредби ли? дървосекачите ли?

    ПЧЕЛАРИТЕ!

    Незнам защо до сега съм пропуснал тази тема, но я изчетох с голям интерес! Мислех да напиша доста дълъг пост, но трябваше да помоля после някой от модераторите, да я премести в тема "Що за хора сме?". Затова ще напиша само сентенцията "Всеки заслужава съдбата си".

    Надявам се да не го приемете като обида, а като апел за самоуважение и отстояване на собствените Ви интереси!

    Желая Ви успешни пчеларски години!
    Х. Кирилов

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Здравейте , разбрах , че има някой който разбра как стои въпроса с МУХОЗОЛА. Имам едно предложение да се опитаме да променим кофти съдбата ,която всички ние си надробихме в годините.Да снимаме най-интересното от тази тема за болестите , качеството на майките и какво се разпространява с тях.Да го покажем на повече колеги, които не се ровят в този сайт.Дано не достигнете до това до което достигнах аз.На по-възрастните пчелари на , които показах тези изследвания не повярваха.Гадното беше , че те се самообвиняваха себе си, че са направили сами някаква грешка.Не могат да осъзнаят , че майките , които им продават са пълен боклук.

  7. #117
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Честито, CCD във Варна. Информацията е на 100% сигурна, но нямам право да коментирам кой, как и защо.
    Не искам да съм лошата врачка, но тази година ми се струва, че ще бием рекорда по смъртност.
    Огнища на Американски и Европейски гнилец
    Огнища на Нозема А и Ц
    Вароатоза
    А сега и CCD

    Всеки да си прави сметката, докато не е станало късно.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Честито, CCD във Варна. Информацията е на 100% сигурна, но нямам право да коментирам кой, как и защо.
    Не искам да съм лошата врачка, но тази година ми се струва, че ще бием рекорда по смъртност.
    Огнища на Американски и Европейски гнилец
    Огнища на Нозема А и Ц
    Вароатоза
    А сега и CCD

    Всеки да си прави сметката, докато не е станало късно.
    И кой го установи толкова категорично, или диагнозата е твоя?
    Working....

  9. #119
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58
    И знаеш ли какво е ССД Дамяне? Я ни разясни малко , ако обичаш.

  10. #120
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Много добре е обяснено в темата и Дони е дал доста точна информация.
    Приятно четене!

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1849
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •