Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 175
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Тарти, голямо ИЗВИНЕТЕ.

    Ако може Вие пчеларите от Странджа да ме обясните (не съм толкова умен и не разбирам,та затова) Вашето поведение в лицето на г-н Манол Тодоров. Защо орева орталъка, че само Вие сте зле. Защо не потърсихте причината първо. Някой беше качил тук във форума "ИЗЯВИ" на г-н Тодоров. От тях оставам с впечатлението, че само Вие в Странджа гледате пчели и имате проблеми. От неговите изяви се чува само (дайте ни пари, но само на нас) за Вашия регион, защо веднъж не чух, или прочетох нещо от рода ПЧЕЛАРСКИЯ СЕКТОР Е ЗЛЕ ПОРАДИ............. ИЗВИНЯВАЙТЕ, ИЗВИНЕТЕ ме още веднъж, НО ВИЕ НЕ СТЕ ЦЕНТЪРА НА СВЕТА нито на България.
    Ако не знаете пчели се гледат и на други места в страната и света.
    Нищо лично, малко съм изнервен. Въпроса с майките ме потресе. Предполагах, че е зле ама чак такава наглост.

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Колеги аз не съм толкова потресен защото за наглостта и машинациите на доцента знаехме всички ( Матеев и не само той) многократно са информирали форума. Шокиран съм че МЗХ не са предприели никакви мерки. Добре е да знаем при кой министър се е случило. Когато НРП си гласуваха закона за антибиотиците те открито и ясно заявиха че са заразени с Нозема Церане. След като заявиха че пчелите им са болни все още има колеги които купуват майки от лицензираните майкопроизводители , които аз нарекох измекярите на доцента. Ако продължаваме да им купуваме майките ние сами се унищожаваме.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Тарти, голямо ИЗВИНЕТЕ.

    Ако може Вие пчеларите от Странджа да ме обясните (не съм толкова умен и не разбирам,та затова) Вашето поведение в лицето на г-н Манол Тодоров. Защо орева орталъка, че само Вие сте зле. Защо не потърсихте причината първо. Някой беше качил тук във форума "ИЗЯВИ" на г-н Тодоров. От тях оставам с впечатлението, че само Вие в Странджа гледате пчели и имате проблеми. От неговите изяви се чува само (дайте ни пари, но само на нас) за Вашия регион, защо веднъж не чух, или прочетох нещо от рода ПЧЕЛАРСКИЯ СЕКТОР Е ЗЛЕ ПОРАДИ............. ИЗВИНЯВАЙТЕ, ИЗВИНЕТЕ ме още веднъж, НО ВИЕ НЕ СТЕ ЦЕНТЪРА НА СВЕТА нито на България.
    Ако не знаете пчели се гледат и на други места в страната и света.
    Нищо лично, малко съм изнервен. Въпроса с майките ме потресе. Предполагах, че е зле ама чак такава наглост.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Вие разбирате ли,че Манол не е лицето на пчеларите в Странджа и има хора които не са чували името му дори,но вие сложихте всички в един кюп.Реално погледнато той е лидера в Царево,и гледа да помогне на хората които са му дали доверието си.Все едно Матеев да каже,че конфедерацията иска от държавата нещо за членовете и,и всички да скочат отгорему,че мисли само за неговите членове.За мен лично,всичкото това е борба за власт.Някой хора се обезпокоиха,че е пуснал връзки направо в Европа и МЗХ ще почне да слуша него,и да оглави пчеларския сектор.Кадето има много пари,и борбата е жестока.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Гневът, агресията и похотта са прекомерно и нецелесъобразно изразходване на енергия и време, чревоугодничеството и алчността са желание за повече от усвоимото, завистта е неверие в собствената творческа природа, а отчаянието е неверие в божествената природа на човека. Всички изброени, заедно и поотделно са знак за отклонение, симптом за проблеми и предупреждение-свидетелство за предстоящи неуспехи. Не прахосвайте енергия и време, те са невъзстановими. И знайте, фиксирани сценарии няма – всичко зависи от вашият избор, решения и действия, както и от тези на останалите 7 милиарда човека на Земята (освен от Природата и Вселената). И не забравяйте, равенство няма – реализационните възможности на всеки са различни и зависими от много неща, но на едни от първите места сред тези неща стоят собствената енергия и времето, с които разполагате. Добавете разум и вяра, тези последните поне зависят от вас самите най-вече.
    Working....

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Гневът, агресията и похотта са прекомерно и нецелесъобразно изразходване на енергия и време, чревоугодничеството и алчността са желание за повече от усвоимото, завистта е неверие в собствената творческа природа, а отчаянието е неверие в божествената природа на човека. Всички изброени, заедно и поотделно са знак за отклонение, симптом за проблеми и предупреждение-свидетелство за предстоящи неуспехи. Не прахосвайте енергия и време, те са невъзстановими. И знайте, фиксирани сценарии няма – всичко зависи от вашият избор, решения и действия, както и от тези на останалите 7 милиарда човека на Земята (освен от Природата и Вселената). И не забравяйте, равенство няма – реализационните възможности на всеки са различни и зависими от много неща, но на едни от първите места сред тези неща стоят собствената енергия и времето, с които разполагате. Добавете разум и вяра, тези последните поне зависят от вас самите най-вече.
    А колко си прав да знаеш ! Бих добавил:АМИН !

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Казах, нищо лично. На кого е вожд Царя на мановия мед, Вие си знаете. Цяла България повече от месец говореше само за смъртността на пчелите в Странджа. Човек който е встрани от пчеларския бранш, ще остане с впечатление, че г-н Тодоров е ПРЕЗИДЕНТ на единствената пчеларска организация в България.Стигна и до Брюксел.
    От моите приятели, който ме срещне само затова говори. "Пчелите в Странджа умират" - какво става? Може и да не съм прав, (може да съм пропуснал нещо) но къде бяхте Вие когато г-н Тодоров се вихреше. Защо никой от другите "вождове", имам предвид освен Царево не написа нещо за някой от пч. вестници? Защо не поискахте и Вие да кажете нещо по "телевизора". Не искам, и нямам желание да се карам с никого. Неприятно е да те правят на глупак. Моля да бъда извинен ако съм обидил някого неволно.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Колкото до Нозема Церане - там ситуацията си е направо ужасна - от около 1000 проби в 303 има НОЗЕМА ЦЕРАНЕ !!! Забележете - с по-безобидната Нозема Апис са заразени само 2 проби.

    Ето разпределението на заразените проби по населени места. Ха-ха .... забележете че Габровския регион е единствения, в който няма зараза.

    Прикачен файл 3922
    Матеев,повярвай ми. Искрено се надявам и стискам палци, поне един регион в България да е чист от към Нозема Церане, но шансовете това да е вярно клонят към нула. Ако се върнеш назад във времето и си спомниш, как купуваше пчелни семейства и кошери на "килограм" предполагам, че ще ти настръхнат косите.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Матеев,повярвай ми. Искрено се надявам и стискам палци, поне един регион в България да е чист от към Нозема Церане, но шансовете това да е вярно клонят към нула. Ако се върнеш назад във времето и си спомниш, как купуваше пчелни семейства и кошери на "килограм" предполагам, че ще ти настръхнат косите.
    Значи това ме навежда на мисълта, че Матеев се е набъкал с ТИЯ вируси тотално, защото купувайки тези кошери на килограм всъщност е купувал материала на доцента. Но той няма такава смъртност в кошерите си, което отново ме навежда на мисълта, че материала на доцента не е толкова лош (заразен), иначе Матеев да е пламнал. Ще ви кажа още веднъж, че тази болест, която търсите се развива по - друг начин и всеки може да изтрещи от нея в най - неочаквания момент. През мен мина предишните две години, но сравнително в слаба форма и двете години ми отне по една трета от пчелите. Тази година имам само два без майки, на които единия си произведе и сега започва да гони останалите. Причината за тази смъртност я търсете на друго място. Никой не е виновен за нея и никой не е застрахован от нея. Боледуват силните семейства - мършите оживяват на 100 %. Невероятно, но е факт.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Значи това ме навежда на мисълта, че Матеев се е набъкал с ТИЯ вируси тотално, защото купувайки тези кошери на килограм всъщност е купувал материала на доцента. Но той няма такава смъртност в кошерите си, което отново ме навежда на мисълта, че материала на доцента не е толкова лош (заразен), иначе Матеев да е пламнал. Ще ви кажа още веднъж, че тази болест, която търсите се развива по - друг начин и всеки може да изтрещи от нея в най - неочаквания момент. През мен мина предишните две години, но сравнително в слаба форма и двете години ми отне по една трета от пчелите. Тази година имам само два без майки, на които единия си произведе и сега започва да гони останалите. Причината за тази смъртност я търсете на друго място. Никой не е виновен за нея и никой не е застрахован от нея. Боледуват силните семейства - мършите оживяват на 100 %. Невероятно, но е факт.
    Веднаж си гворехме по подобни въпроси.От доклада на професора се разбира ,че значителните загуби в някои райони на северна България са от Церана.За Странджа не са казали.Ти на какво я отдаваш твоята смъртност.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Веднаж си гворехме по подобни въпроси.От доклада на професора се разбира ,че значителните загуби в някои райони на северна България са от Церана.За Странджа не са казали.Ти на какво я отдаваш твоята смъртност.
    Значи да изясним първо, че аз не купувам или вземам материал от където и да е освен от търтеи при оплождане на майките. Както всички знаем това е малко трудно контролируем процес. За да се получи това заболяване трябва да се търсят причините на друго място както споменах по - горе. Все си мисля, че е от витамини които използвах предните две години. Тази година са на пълна диета и мисля, че имам добър резултат. Или е епизодично някакво заразяване по въздух - нещо като грипа. Не знам. Ха, ха. Аз ако знаех щях да съм най - известният и ще ме пишат в книгите, че съм открил каква е болестта по пчелите засегнала целия свят.

 

 
Страница 3 от 18 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •