Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 175
  1. #101
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Но кой съм аз за да критикувам, след като българския пчелар сам си е изковал бъдещето и сам си е избрал това положение.
    Нито българина ,нито българският пчелар си е избрал и ковал положението и бъдещето си -сам.При налагането на всичко това си бил много малък.Освен за пчели ,почети и малко история.
    Може да бях малък, но бях пчелар когато промените в закона засегнаха и мен. И от тогава още не съм се примирил, въпреки че вече не е мой проблем.
    Атанасов, казваш българина не си е избрал сам положението в което е? Добре, да приемем, че е така. Е, поне ВИНАГИ има възможност да промени тази несправедливост! Ако има недоволни, къде са те? - 10 човека в опозиция не са народно недовоство.

    Не си се опитвал да почистиш кочинката, в която всички живеят, затова и не си разбрал с каква съпротива се посреща това. Отвори си очите.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Ако има недоволни, къде са те? - 10 човека в опозиция не са народно недовоство.
    Не си се опитвал да почистиш кочинката, в която всички живеят, затова и не си разбрал с каква съпротива се посреща това. Отвори си очите.
    Това много ми напомня на българската политическа действителност. Народа осъзна, че всичко в тази държава е "стани да седна" и не иска да си хаби енергията да сменя една маскара с друга. Затова предпочита да се нагажда. Революцията е лесната част, проблема е какво следва после.
    Винаги може по-добре.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Може да бях малък, но бях пчелар когато промените в закона засегнаха и мен. И от тогава още не съм се примирил, въпреки че вече не е мой проблем.
    Атанасов, казваш българина не си е избрал сам положението в което е? Добре, да приемем, че е така. Е, поне ВИНАГИ има възможност да промени тази несправедливост! Ако има недоволни, къде са те? - 10 човека в опозиция не са народно недовоство.

    Не си се опитвал да почистиш кочинката, в която всички живеят, затова и не си разбрал с каква съпротива се посреща това. Отвори си очите.
    И да искам не мога да те наддумам.Ти си виждаш нещата от твоята си камбанарийка.Погледни и историята.Когато си говорехме на ухо ,ти сравняваше България с Гърция и Сърбия.Ето какво да четеш: В тези държави не е имало диктатура на пролетариата ,нито 100% колективизация.На по-късен етап: Демокрация спусната отгоре ,няма как да се реформира от долу.Още малко :Няма недоволни ,защото са зад граница ,като теб.За останалите ,те са оставени с две голи ръце ,които никой не иска .Гладен човек се манипулира най-лесно.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Това много ми напомня на българската политическа действителност. Народа осъзна, че всичко в тази държава е "стани да седна" и не иска да си хаби енергията да сменя една маскара с друга. Затова предпочита да се нагажда. Революцията е лесната част, проблема е какво следва после.
    Няма как всичко да е зле ,а пчеларството да процъфтява.

  5. #105
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Здравейте едно време ,когато се мотаех в Плевенското пчеларско дружество имах много срещи с чужденци на изложението в Плевен.Заведох поляците от голяма фирма на моят пчелин и те накрая казаха ,че с пчелите сме много напред ,но ни куца техниката.Румен Милев преди да открие цеха си доведе председателя на Северно -Американските Щати на среща с Плевенски пчелари .След разговора с него се оказа ,че е очаквал да види в България ,че кошерите в България се гледат по дърветата ,като преди 1000 години ,но е бил разочарован.В някой неща сме по-добри и дори ги надминаваме многократно.САМО ТРЯБВА ДА ИМАМЕ ПО-ГОЛЯМО САМОЧУВСТВИЕ.(за лечение на пчели само мухозол ха-ха-ха)

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Като стана въпрос кой кога е бил малък, та се сетих .

    Когато започвах да се занимавам с пчели , старите пчелари казваха , че акара яде крилата на пчелите . Та това ме навежда на мисълта че вирус на деформираното крило (DWV) има по нашите земи от когато има и вароа .
    Този пост е редактиран от iliew; 11.04.2015 в 22:45.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Като стана въпрос кой кога е бил малък, та се сетих .

    Когато започвах да се занимавам с пчели , старите пчелари казваха , че акара яде крилата на пчелите . Та това ме навежда на мисълта че вирус на деформираното крило (DWV) има по нашите земи от когато има и вароа .

    Тогава старите пчелари моряха акара с нафталин , поръсен върху картон намазан с мас (не пробвайте това у дома)
    Или не си разбрал или се подпичкваш.Този вирус който деформира крилата ,не знам кога е открит.Светила ,като Гургулова и още такива ,за които не се сещам в момента точно това пишеха.Безкрилието е в резултат на акара.Аве прегледай си пак поста.Незнам има ли пчелари в рода ти ,но е обидно да се говори така за старите пчелари. Те не са извънземни -това са нашите предци и те не са били по-глупави от нас.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Или не си разбрал или се подпичкваш.Този вирус който деформира крилата ,не знам кога е открит.Светила ,като Гургулова и още такива ,за които не се сещам в момента точно това пишеха.Безкрилието е в резултат на акара.Аве прегледай си пак поста.Незнам има ли пчелари в рода ти ,но е обидно да се говори така за старите пчелари. Те не са извънземни -това са нашите предци и те не са били по-глупави от нас.
    Не ми се търси кога е открит този вирус , но той не съществува от момента на откриването , просто никой не го е търсил .Предците ни виждаха безкрилието и виждаха, че има връзка с акара , дали акара деформира обаче крилата , или въпросния вирус който той пренася , знаят учените , не пчеларите .

    В никакъв случай не искам да обидя старите пчелари ,просто такива бяха нещата тогава и те не разполагаха с това което сега ние имаме. Вие много добре знаете, че и в пчеларството и в медицината, постоянно се откриват нови препарати и се отричат стари такива , но това не значи че хората в миналото са били по-глупави . От същите тези пчелари съм се научил да ползвам строителна рамка например , а и с един такъв работя и до днес - баща ми .

    Ако все пак някой се е засегнал , моля да ми прости , не е от неуважение , а от лошо изразяване .

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Не ми се търси кога е открит този вирус , но той не съществува от момента на откриването , просто никой не го е търсил .Предците ни виждаха безкрилието и виждаха, че има връзка с акара , дали акара деформира обаче крилата , или въпросния вирус който той пренася , знаят учените , не пчеларите .

    В никакъв случай не искам да обидя старите пчелари ,просто такива бяха нещата тогава и те не разполагаха с това което сега ние имаме. Вие много добре знаете, че и в пчеларството и в медицината, постоянно се откриват нови препарати и се отричат стари такива , но това не значи че хората в миналото са били по-глупави . От същите тези пчелари съм се научил да ползвам строителна рамка например , а и с един такъв работя и до днес - баща ми .

    Ако все пак някой се е засегнал , моля да ми прости , не е от неуважение , а от лошо изразяване .
    Те сега вече е по приемливо. Не ми се вярва ,че баща ти ,ти е казал да мориш акара с нафталин,за молеца може би .От баба ми и от майка ми,лека им пръст,знам че единственото "лекарство" което са имали и използвали е бил катрана.Спомням си думите на майка ми–Кърлежите/т.е. акарите/ пак са грабнали 21 и 30 тръвна, давай въглени и керемиди.Донеси и катрана.Впрочем ,знаеш ли какво е катран? А някой от младите пчелари във форума знае ли?Аз го ползвам още ,след лентичките,колкото и архаично да ви се струва.При мен ползата е огромна.Не знам до кога.Успешен сезон и весели Великденски празници!!!

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Те сега вече е по приемливо. Не ми се вярва ,че баща ти ,ти е казал да мориш акара с нафталин,за молеца може би .От баба ми и от майка ми,лека им пръст,знам че единственото "лекарство" което са имали и използвали е бил катрана.Спомням си думите на майка ми–Кърлежите/т.е. акарите/ пак са грабнали 21 и 30 тръвна, давай въглени и керемиди.Донеси и катрана.Впрочем ,знаеш ли какво е катран? А някой от младите пчелари във форума знае ли?Аз го ползвам още ,след лентичките,колкото и архаично да ви се струва.При мен ползата е огромна.Не знам до кога.Успешен сезон и весели Великденски празници!!!
    Знам какво е катран , но за това му приложение сега чувам и ще ми е интересно да го опишеш . Относно нафталина против молец и сега има хора дето го ползват . Нафталин за акар обаче ползваше човек който от малък го знаех като пчелар и не знам с какво друго се е занимавал . Беше много на ти с пчелите и сега внуците му гледат доста пчели по вашия край откъдето съм родом . . Слагаше картон намазан с мазнина и поръсен с нафталин на дъното на кошера, вечер по тъмно и го махаше сутрин рано , посипан с акари , другото което ползваше беше строителна рамка и толкова. Едното баща ми никога не ползва , а другото не спирам да ползвам и аз .

 

 
Страница 11 от 18 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •