Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 28
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    12

    ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ

    Аз съм от Костенец и се казвам Николай.Новобранец така да се каже съм още мухар и ако св.Харалампи каже може и пчелар

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    01.02.2011
    Мнения
    1
    cool; И АЗ съм НИКОЛАЙ- КАНДИДАТ НОВОБРАНЕЦ С ПРЕТЕНЦИИ ДА СТАНА НЯКОЙ ДЕН ПЧЕЛАР.Но засега ще си купя десетина кошера, и ще ги командировам на балкана при дядо, той поне разбира от тия работи,да видим може ли да ме научи.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Здравейте колеги.Малко сме участниците от югозапада.Дано пчеларите да са повече.Иска ми се да се включат повече колеги от нашия край,понеже нашите условия за пчеларство са по-различни от другите места.Ние нямаме репица,слънчоглед.Липата и акацията са малко.Разчитаме повече на планинска паша.Така че ако може да си партнираме като регион ще е добре.Като чета какви резултати имат колегите с рапицата,а ние още храним пчелите.Успех на новобранците.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е специално тази година успехите са нулеви и сме на същия хал като вас - дори бих казал по зле,защото ние на това разчитаме и нямаме грам планинска паша.Планинската паша все повече взе да ме зарибява - много колеги от подобни райони гледам се оплаквате,ясно защо.Но аз па ми писна да ги гоня тука,рапица,а слънчоглед,а липа,а не знам си кво - всичката ни паша все монофлорна и ако отървеш някоя (дали заради теб,дали заради климата) оставаш със пръст в устата,отделно все на някого пречиш,все се притесняваш за пръсканията и т.н.

    А в планините пашата може и да е малко,но я има всяка година и е постоянна.

    Както и да е - със интерес,чета мнения от вашия край,наистина най-малко пчелари съм чувал от югозапада.

    п.п.средна-централна.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Здравейте, Ивайло съм от Перник.
    Колега Кандо, има един детайл, който ми се губи в горските райони. Как опазвате кошерите от диви свине и други обитатели на гората. Ограждате ли ги в гората или как? Или може би дворното пространство се намира до гора? Аз имам няколко дка гора бор, акации и други широколистни. Региона е във формата на ждрело склона е север и слънцето огрява в 10 часа и се скрива в 5. И без това слънцето няма да достига кошерите, понеже смятам да ги разположа в самата гора. Като цяло се чудя дали има смисъл дори..

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    За проблема със животните в балканите - дигайте ги на ремаркета/фургони със ограда зор работа.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2011
    Мнения
    34
    Кандо прав си.Аз въобще не ги местя моите кошери.Високо в планината на 1000 м надморско ниво съм и пашата се захваща една след друга.Има по малко от всичко.Проблема е че има паузи от около 2 седмици една от друга а в някои случаи-при акацията - от 20 дни.затовва писах че храненето при нас е по-особено-почти постоянно.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Канди, ти пък си най-лесен ! Хващай някоя Виетнамка и карай един фургон в Еленския балкан, вдън гори тилилейски и на зима ще разправяш

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Здравейте аз се казвам Юлиан от София съм занимавам се с пчеларство вече 15 години кошерите в момента ги гледам тук близо до София в едно село

  10. #10
    Здравейте аз съм Милен и за първа година се опитвам да пчеларствам,за сега живея в нашета любима Столица ,пчелина се намира в село в община Земен.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •