Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 28 от общо 28
  1. #21
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Здравейте, казвам се Слави Слаов. Имах пчелин преди 20 годии, но професията ме отказа от пчеларстването. Сега съм пред пенсия и съм решил пак да се захвана. Живея в София, а пчелина смятам да го направя в село Стефаново /до Радомир/. Ако някой има сведения за района, моля да ги сподели. До Лежаков. Прочетох това което си написал за лежаците. Впечатлен съм.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Здравейте,казвам се Владо,живея в София ,но си имам село до Брезник, към момента там 2ДБ 12р. и 4 отводки (2 от началото на 6м.,2 от началото на 7м).Миналата година наследих 1ДБ с пчели и камара сандъци,дядо ми ги гледаше в трънско и от 20 тина кошера вадеше доволно за района мед(много ароматен),помагах му като дете ,след което 20 години не бях припарвал до кошер.Е доиде и моето време.
    пп Аз също изчетах с интерес темата за лежаците и постовете на Лежаков ,и бих пробвал.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    09.06.2014
    Мнения
    8
    Здравейте и от мен,казвам се Петър и живея в София,миналата година взех два кошера и ги сложих при един приятел.Новак съм в пчеларството.Но сега ,мисля да си направя малък, спретнат пчелин.Бих се радвал на помощ от ваша страна,пък и бира да пийнем не е зле.Моите са ДБ. но се заинтересувах от лежаци,дали са удачни в нашият район.Имам предвид дефилето.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Здравейте, и аз съм Петър. Живея в покрайнините на София, по-точно Кривина. Започвам с 3 отводки ДБ, кошерите са производство на Евгени Филимонов.
    Желая успех на всички!

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    09.06.2014
    Мнения
    8
    здравей.И аз взех три отводки преди две седмици.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Здравейте. Казвам се Александър Лукаров. Живея в София, пчеларствам в село Крайници с ЛР кошери.
    Успех на всички

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Здравейте. Един спор през миналата есен за това колко е полезен прополиса, ме накара да разуча, как от нектар - мед, та и восък и прополис! Грабна ме това уникално семейство. Цяла зима чета и вече събирам инвентар. Стигнал съм до 'под крушата', но ще стане...От тази година ще им се радвам лично. Мястото, където ще сложа първите си кошери не е най-доброто за пчеларстване, но като начало има всички удобства за мен. Желая здрави пчели и добър сезон на всички.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2015
    Мнения
    2
    Здравейте Хора ! Казвам се Мерсин живея в София имам няколко кошера ДБ в Кюстендилско близо до Струма. Води се планинско май и искам препоръки от опитни колеги. Ако може някой да сподели опит откъм тази страна какъв тип кошери са най- добре за планинско пчеларство и някакви тънкости ,ако има такива.
    Благодаря за вниманието !

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •