Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 168
  1. #141
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Поклон пред твоята велика нереализирана гениалност.....

    Признавам се за глупав, прост и тъп .... Къде съм тръгнал да се меря с гении като тебе. Подвивам си опашката и млъквам, за да не развалям величието на твоите гениални математически и финансови открития.

    Само имам към тебе една скромна молба от позицията на твой покорен васал. Много те моля, произведи ми 1 милион кошера по 50 лева, а аз ще ги купя и продам по 75 лева. За тебе явно това е детска играчка, но много те моля - подхвърли малко трошики от баницата и на мене - нещастника, който не може да смята.
    Ще опитам пак,по друг начин.
    Мой добър приятел,преди години отвори фирма за производство на хляб.Бизнеса му потръгна и сега е водеща на българския пазар.Този успех постигна,защото затвори кръга и уби конкуренцията,сваляйки цените по всички разходи,не само крайния продукт,както ти написа някъде - купи собствени ниви,отглежда със собствени машини жито,собствени мелници го мелят и в собствени заводи пече хляб.Негова транспортна фирма го доставя.Дори и брака отива в собствена свинеферма за изхранване на прасета и практически нищо не се губи.Предполагам,осмисляш разликата между двама ви.Та,съветвам те,изпусни парата, понаплюнчи собствения си молив и не пречи на бедния пчелар да си затвори собствения кръг,колкото и малък да е той.

  2. #142
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Поредното грешно разсъждения на човек, който хал-хабер си няма от цялата тази работа. Това със затварянето на кръга си го мислят само некомпетентни хора, които никога през живота си не са го правили това. Между другото и ние опитахме едно време да затворим кръга, но се оказа, че собствените ни поделения имат по-висока себестойност от външните такива. Няма да ти обяснявам защо - прекалено е сложно, за да го разбереш.

    Само ще ти дам един пример:
    Защо бил Гейтс не дойде във вашия квартал и не направи квартален магазин или кръчма? Та той има реален потенциал да убие конкуренцията ........ Аз също го имам този потенциал, ако реша да създам квартален магазин точно в твоя квартал. Ха сега си поразмърдай мозъка, за да разбереш защо аз или Бил Гейтс все още не сме отворили кръчма в твоя квартал? Ако това го осъзнаеш, ще осъзнаеш и колко е грешна поредната ти изцепка за затворения кръг от фирми.

    Абе човек - вече започвам да ти се възхищавам. Ти си коренна противоположност на здравия разум и на нормалната човешка логика. Само от любопитство - би ли ме светнал мене и другите посетители на форума какво си постигнал в този живот с тези твоите авангардни мисловни процеси?

  3. #143
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    .......Този,който не може да смята си ти. Просто парите са те поглавозамаяли и поради тлъстата си пачка раздаваш без да смяташ......
    И аз съм убеден, че Матеев не може да смята.
    На скоро беше обявил че себестойността на материалите за фибраненото му сандъче е около 6 лв. Цял лев печалба не му ли е достатъчен, че ги продава за повече от 7 лв? Прави си ги и той едни кръчмарски сметки, написани с молив върху употребявана амбалажна хартия от салама, купен от магазина.
    Съвсем не по Габровски!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #144
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Себестойноста на стария фибранен нуклеус е 17 лева (във форума бях обявил, че е 15 лева). Новия опростен нуклеус е със себестойност около 11 лева, и от него тази година ще произведа няколко хиляди бройки.

    Основния проблем при тези нуклеуси е труда - той е повече от половината от цената. Труда при мене е скъп, защото съм честен и плащам на държавата всички видове осигуровки, данъци и каквото там друго се полага, за да има човек чиста съвест. Ако някой търси нещо по-евтино - да потърси факира на цифрите Сашо.

  5. #145
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Поредното грешно разсъждения на човек, който хал-хабер си няма от цялата тази работа. Това със затварянето на кръга си го мислят само некомпетентни хора, които никога през живота си не са го правили това. Между другото и ние опитахме едно време да затворим кръга, но се оказа, че собствените ни поделения имат по-висока себестойност от външните такива. Няма да ти обяснявам защо - прекалено е сложно, за да го разбереш.

    Само ще ти дам един пример:
    Защо бил Гейтс не дойде във вашия квартал и не направи квартален магазин или кръчма? Та той има реален потенциал да убие конкуренцията ........ Аз също го имам този потенциал, ако реша да създам квартален магазин точно в твоя квартал. Ха сега си поразмърдай мозъка, за да разбереш защо аз или Бил Гейтс все още не сме отворили кръчма в твоя квартал? Ако това го осъзнаеш, ще осъзнаеш и колко е грешна поредната ти изцепка за затворения кръг от фирми.

    Абе човек - вече започвам да ти се възхищавам. Ти си коренна противоположност на здравия разум и на нормалната човешка логика. Само от любопитство - би ли ме светнал мене и другите посетители на форума какво си постигнал в този живот с тези твоите авангардни мисловни процеси?
    Постигнал съм толкова,че напълно съм удовлетворен психологически.Проблема само ми е, че живея в София,между Метро,Кауфланд,Била и Фантастико.Трябва да се съюзите с Бил Гейтс,та да постигнете успех.Но пак не е сигурно,въпреки,че Бил Гейтс е затворил кръга,за разлика от теб,представяш ли си - произвежда не само софтуер,но и хардуер!!! Но ако му отвориш очите,тогава успеха ви е сигурен

  6. #146
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Просто в някои моменти сме с повече свободно време.
    Утре(днес) като си вземеш восъка, и почнеш да "тъчеш" основи, поне за няколко часа няма да имаш толкова свободно време, че то толкова постинги, генерирани покрай тебе - нямат изчитане, ех колко ми напомнят на едни други от преди около 10-тина месеца...

  7. #147
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това със затварянето на кръга си го мислят само некомпетентни хора, които никога през живота си не са го правили това. Между другото и ние опитахме едно време да затворим кръга, но се оказа, че собствените ни поделения имат по-висока себестойност от външните такива. Няма да ти обяснявам защо - прекалено е сложно, за да го разбереш.

    Само ще ти дам един пример:
    Защо бил Гейтс не дойде във вашия квартал и не направи квартален магазин или кръчма? Та той има реален потенциал да убие конкуренцията ........ Аз също го имам този потенциал, ако реша да създам квартален магазин точно в твоя квартал. Ха сега си поразмърдай мозъка, за да разбереш защо аз или Бил Гейтс все още не сме отворили кръчма в твоя квартал? Ако това го осъзнаеш, ще осъзнаеш и колко е грешна поредната ти изцепка за затворения кръг от фирми.
    Това със затвореният кръг ти е ясно,че не си много прав. В случая, който Сашо споделя става въпрос за бързо оборотна стока "Храна" .При затварянето на кръга за хранителни стоки и напитки има два варианта: или да диктуваш цената- сваляш цените и убиваш конкуренцията
    или да си на голяма печална - продаваш на цената на конкурентите и печели повече

    Това е изгодно когато си на собственият си пазар в собствената ти държава. Това се прави на запад от много години . Така производителя гарантира и за качеството на продукцията си.
    Защо си мислите че тези големи компании не са затворили кръга? Защо Apple или някой др. голяма компания за техника или други стоки, които не са бързо оборотни предпочитат да имат само представителства в по малките държави,а продуктите да им ги продават вериги магазини.Просто така им излиза по изгодно.
    Колко пасти за зъби се продават се продават на ден в БГ. или софтуера ,смартфони или др. продукти на Майкрософт?
    Темата е дост за да се разисква в един пост.

  8. #148
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Независимо от заглавието на темата, разискванията са доста интересни.

    Дамяне, като решиш да "минаваш с метлата" може да ги преоформиш в нова тема на подходящото място, ако решиш че си заслужава. Благодаря.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #149
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Независимо от заглавието на темата, разискванията са доста интересни.

    Дамяне, като решиш да "минаваш с метлата" може да ги преоформиш в нова тема на подходящото място, ако решиш че си заслужава. Благодаря.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Което си заслужава ще се опитам да го събера в нова тема, но малко ще се губи връзката.

    P.S Който има идеи и предложения може да ги пуска в Предложения, препоръки и въпроси, свързани с форума
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #150
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Обещах да напиша какво ми е мнението за ВО, които купих от търговски център "Лилиан" в Младост. Моля за извинение за закъснението, но чак сега имам резултат. Имам два кошера по стечение на "обстоятелствата" единият е по-силен от другия. По-силният гради и не му пука, поставил съм ги около 10.05. в плодника две ВО на 20.05 са изградени и пълни с нектар, но не са запечатани. В по-слабия се "мръщят", и те са изградили и запълнили с нектар като другия, но в магазина е зле работата.

    В заключение, ако кошера е СИЛЕН няма да има проблеми с граденето на ВО.

    Поздрави, Г. Георгиев

    (Относно пост №55)

 

 
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •