Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 168
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Айде сега за 20 лева ли ще правиме проблем,човека направил ивестиции за милиони,дава работа на стотици ти за 1кило восък що писане му удари,а и сметките за хиляди,искаш с лека ръка да компрометираш а.
    Идеята на всички бизнесмени е да печелят и въобще не им пука за икономика или осигуряване на работни места.Инвестират поради очаквания за набъбване на собствената им сметка.После що си правим кошерите и основите сами.Щото го н....ват на крайния потребител и после олеле,няма оборот.

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161

    Cool

    Въпрос към колегата ganchev55 - каква цена бяха,на бройка или на килограм?
    Този пост е редактиран от сашо 38; 25.04.2015 в 11:02.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161

    Cool

    Редактирам този пост в отговор на колегата Матеев,че пиша от мобилен и нещо се дублираха мненията.Не съм съгласен,че всички се раждат равни.Голи-да,но не и равни.Някои се раждат в бедни семейства и нямат възможност за същия старт като твоя.Следователно за да изкарат парите,за да стартират твоя бизнес от 2000 кошера и 10 пчелина,със работа от нулата,ще стане като станат на около 180 години.За да инвестираш в нещо 300 000 лв/предполагам твоят капитал/,си получил шут в г.за отнякъде.Друг е въпроса,при равен старт,кой колко правилно ще инвестира.Аз например,бих инвестирал доста по-различно от теб,но това е друга тема.
    Този пост е редактиран от сашо 38; 25.04.2015 в 11:59.

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Идеята на всички бизнесмени е да печелят и въобще не им пука за икономика или осигуряване на работни места.Инвестират поради очаквания за набъбване на собствената им сметка.....
    Точно така. Правилно си осъзнал основите на пазарната икономика и на съвременното общество. Идеята не само на бизнесмените, но и на всички хора, е да спечелят колкото се може повече. Но за да го направят това, трябва да започнат да произвеждат някаква стока или услуга. И точно тука идва ползата за цялото общество.

    Има само два начина да се спечелят пари - да станеш престъпник или да станеш бизнесмен. Ти от кои си?

    Недей да се разграничаваш от бизнесмените и да си мислиш, че си нещо по-добро. Ти също искаш да спечелиш колкото се може повече, и поради тази причина произвеждаш мед, прашец или каквото там друго произвеждаш. Това го правят и всички останали хора, само дето някои от тях се справят по-добре от останалите.

    Колкото до заслепеността от парите - такава мания имат само хората на най-ниско ниво. При бизнесмените това не е така - парите за тях са просто инструмент, просто ресурс като всички останали ресурси (време, работна сила, технологии, машини, съоръжения и т.н.). Ясно осъзнавам, че това няма как да го разбереш и осъзнаеш, но това е голата истина. Светът се движи от амбицирани знаещи и можещи хора, и да - те имат желание за повече власт или пари или каквото там друго искат, но постигайки своите желания те всъщност движат прогреса и увеличават благата на цялото общество.

    Колкото до справедливоста на всичко това - да, има я. Всеки има равни шансове при раждането си и само от него самия зависи какво ще постигне и какво - не. Нещо повече - политиката на съвременното общество е да се прави ПРЕРАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА БЛАГАТА, като се взема от тези които имат по-много (данъци) и се дава на тези, които имат по-малко (социална политика). По-справедливо общество няма как да се измисли.

    Всеки може да се мисли за умен и да си въобразява, че знае как може да се оправят пчеларските организации, държавата, бизнеса и въобще цялото общество. Преди обаче да започне да пише разни небивалици в публичното пространство е редно първо да се огледа и трезво да прецени какво реално е успял да постигне, използвайки собствената си житейска философия. И чак след това да започне да се прави на всезнаещ идеолог и да дава акъли на другите как трябва да се оправи едно или друго нещо.

    И пак повтарям за хиляден път - когато критикувате нещо, давайте РАЗУМНА АЛТЕРНАТИВА или просто си замълчете, защото инче само ще демонстрирате некомпетентност.

  5. #45
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    .....Не трябваше да триеш мненията за фирма Пеликан.....
    Нямам нищо напротив темата да се създаде отново, но този път се опитайте да казвате фактите честно и безпристрастно и да говорите само истината.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Въпроса е,че някои принципи на тази пазарна икономика,са грешни и бизнесмените ги осъзнават чак когато фалират.Недопустимо е да произведеш дори един кошер изпускайки го от контрол,продавайки го на бедния пчелар и после работника виновен,взел от мокрия материал погрешка,лепилото дефектно и куп оправдания,щото видиш ли решил да сподели и шефа видял,че фирмата му се компроментира.Ами ако беше автомобил и купувача беше се пребил?Всеки трябва да си понесе последствията на свършеното или несвършеното от него и да му е за урок-сбърка ли,печалба няма и това да става публично достояние,в това е силата на интернет.
    И между другото-не са само бизнесмени и престъпници.Има и трети тип,за който явно си забравил- обикновения работник,който всъщност е 90 % от обществото и той го движи изцяло,въпреки безпаричието си,поради принуденост да работи за огризки.Никога не го забравяй!
    Този пост е редактиран от сашо 38; 25.04.2015 в 15:36.

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    .....И между другото-не са само бизнесмени и престъпници.Има и трети тип,за който явно си забравил- обикновения работник,който всъщност е 90 % от обществото и той го движи изцяло,въпреки безпаричието си,поради принуденост да работи за огризки.Никога не го забравяй!
    Всеки е бил някога обикновен работник. Аз също .... Работя още откакто учех. Докато колегите ми ходеха да се напиват, аз работех и учих - ден и нощ, събота и неделя. И така до ден днешен. Всеки може да постигне всичко, стига наистина да го желае........ Въпросът е, че някои хора отдават по-голямо значение на удоволствията и почивката, а после се сърдят, че някой ги е изпреварил в състезанието, наречено живот.

    Повтарям - всеки може да постигне всичко ...... Не го забравяй това и не се оправдавай с някакви измислени доводи с цел самоуспокоение ......

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Всеки е бил някога обикновен работник. Аз също .... Работя още откакто учех. Докато колегите ми ходеха да се напиват, аз работех и учих - ден и нощ, събота и неделя. И така до ден днешен. Всеки може да постигне всичко, стига наистина да го желае........ Въпросът е, че някои хора отдават по-голямо значение на удоволствията и почивката, а после се сърдят, че някой ги е изпреварил в състезанието, наречено живот.

    Повтарям - всеки може да постигне всичко ...... Не го забравяй това и не се оправдавай с някакви измислени доводи с цел самоуспокоение ......
    И каква стана тя? Не е така както ти го казваш. Нима другите всичките да сме го удряли на кеф и удоволствия? Не мислиш ли, че може да има хора, които да са учили повече и от теб дори, а да са на ръба на оцеляването. Примери, много.

  9. #49
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ученолюбивостта и трудолюбивостта са необходими, но не и достатъчни условия. Има и още много, но не му е тука мястото да обяснявам.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Всеки е бил някога обикновен работник. Аз също .... Работя още откакто учех. Докато колегите ми ходеха да се напиват, аз работех и учих - ден и нощ, събота и неделя. И така до ден днешен. Всеки може да постигне всичко, стига наистина да го желае........ Въпросът е, че някои хора отдават по-голямо значение на удоволствията и почивката, а после се сърдят, че някой ги е изпреварил в състезанието, наречено живот.

    Повтарям - всеки може да постигне всичко ...... Не го забравяй това и не се оправдавай с някакви измислени доводи с цел самоуспокоение ......
    Криво ме разбра.Аз съм доволен от социалния си статус..По- скоро ми се струва,че ти се оправдаваш относно придобиването на началния си капитал.Едва ли си спестявал от закуски.Би ли обяснил,на простия работник,вкоя сфера да се пренасочи,че да спести капитала,нужен за стартиране на твоя бизнес?

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •