Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 168
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от g_ker Виж публикацията
    След моста на входа на Одрин на около сто метра в ляво-неможе да се сбърка .Има манекени с пчеларски облекла.Цената излиза околло 1.12 лв.Точната цена е за МК 22 лири за килограм и 25 лири за ДБ.
    Много благодаря

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2015
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    За да е максимално точно и ясно и за да се премахне всякакво съмнение-
    На колко кашона основите бяха с различен цвят?
    По кашоните има ли следи че са били препакетирани? - накъсвания по покритието на картона, втори чифт скоч....

    Преди години аз също съм попадал на кашон, на който основите след средата бяха от друга партида.


    Да се изясним - в КАКВО ВСЪЩНОСТ го обвиняваме човека? - че е започнал гаражно производство на основи или е намерил търговец на евтини второ качество основи, след това си е купил основи от Горна Оряховица (с кашоните) извадил е повечето хубави и на тяхно място е сложил кафяви, след което отново е опаковал кашона. Или пък че направо си е купил ПРАЗНИ НЕУПОТРЕБЯВАНИ кашони на Горна Оряховица и в домашни условия ги прави да приличат все едно така са излезнали от производителя (фалшификация)

    По какво съдиш, че едните основи в кашона НЕ СА направени от същата машина за основи? Някои валци имат гравирани надписи по тях и всяка основа излиза със щампован надпис. Има ли разлика в размера, начина на производство( изтегляне или отливане), вида на килийките, дебелината на основите или нещо друго, по което да може да се каже - тези двете основи са правени на различни машини. ДА, всяка машина си прави УНИКАЛНИ за нея си основи ( като пръстови отпечати). При едни разликите се виждат и с просто око, при други - не.


    Според мен, гадната ситуация, в която си попаднал може да я погледнеш и от добрата й страна - поне основите са от восък, защото може да се случи така, че тази година да ги правят от парафин.
    Накратко-договорих поръчката по телефона за основи от снимката на обявата- от Горна Оряховица и обявената цена.Поръчката е изпълнена, като нямаше опция за преглед. В офиса успях да надникна в кашона, като по средата тиксото беше скъсано, така че да се вижда желания жълт цвят на основите. От към дъното същото изпълнение. Платих и отидох да ги разделим с приятели и ядец. Отгоре 40 броя оригинални от Горна Оряховица какъвто е кашона, след това надолу 59 бр. кафяви и дънната също жълта. Започнах да звъня и на двата телефона, но селските тарикати не вдигнаха. Коментирах обявата, след което същата изчезна.При организирането на откриването на мошето, се оказа че същия нещастник има пчелин в или около елхово, живее,продава и разнася на адрес мед в Бургас. Не е проблем толкова в основите. Работил съм с такива, но такива номера да си правим. Не вярвам истински пчелар да направи такова нещо.Този се взел на сериозно и си мисли, че като прецака някой с 50 кинта ще стане богат ли ,не знам.Абсолютен селски тарикат. Забавям, но не забравям.Ще го накарам някой ден да се сети за мен.

  3. #23
    Потребител
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    54
    На мен също ми се е случвало да намирам по някоя и друга тъмна основа, но съм нямал проблеми с изграждането им. Дано и ти нямаш проблеми. Но наистина малко понамирисва случаят

  4. #24
    Цитат Първоначално публикувано от g_ker Виж публикацията
    След моста на входа на Одрин на около сто метра в ляво-неможе да се сбърка .Има манекени с пчеларски облекла.Цената излиза околло 1.12 лв.Точната цена е за МК 22 лири за килограм и 25 лири за ДБ.
    Цената за килограм восък може ли да е различна за МК иДБ основи,това имам в предвид.

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цената за килограм восък не може да е различна, но за килограм ДБ или ЛР основи - може. Все пак в тях има различно количество труд и амортизации на машините.

    Странното е, че в Турция основите се продават на килограм, а не на бройка, но защо пък не, ако пчеларите така са си свикнали.

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Цената за килограм восък не може да е различна, но за килограм ДБ или ЛР основи - може. Все пак в тях има различно количество труд и амортизации на машините.

    Странното е, че в Турция основите се продават на килограм, а не на бройка, но защо пък не, ако пчеларите така са си свикнали.
    Съгласен съм ,но пак не излиза сметката,при1,12лв за бр ,восъка и в двата случая е по скъп от основите,а това беше и коментара на Дамян,не виждам заяждане.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Странното е, че в Турция основите се продават на килограм, а не на бройка, но защо пък не, ако пчеларите така са си свикнали.
    Така и е по-коректно,мисля.Ако си купиш 1000 основи ЛР 72гр,от който и да е производител,няма да дойдат никога точно с общо тегло 72 килограма.Ако машината е мръднала с 1 грам надолу на основа,производителя е с кило восък печалба.Дори ако се въведе стандарт за дебелината и тежестта им,машината няма как да бъде чак толкова прецизна-сам си го казвал.И за да няма цакане в "дребния шрифт",техния вариант е за предпочитане.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    .......Ако машината е мръднала с 1 грам надолу на основа,производителя е с кило восък печалба......
    Някой от нас не може да смята, но кой ли е той?

    Иначе да - теглото на основите се променя в процеса на работа на една машина. Когато валяците са студени, температурното разширение ги прави ПО-МАЛКИ и разстоянието между тях се увеличава. В резултат на което основите излизат ПО-ДЕБЕЛИ и ПО-ТЕЖКИ с около 6%. Но това е в полза на клиента, ако купува бройки, а не в негова вреда. След темпериране на валяците основите започват да излизат с точен грамаж. Това отнема около 10-20 минути от работата на машината и след това теглото вече е прецизно през цялото останало време.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Според мен основите са с излишно неправилни размери. Аз лично предпочитам, въобще да не режа а направо да си ги монтирам, разликата в това рязане нека ми се отрази в грамажа на основата, тоест да е по-дебела. Говорих с производителя на основи от Г. Оряховица, казаха ми че могат да ми ги докарат корпусните на ширина, но не и на дължина. Матеев при теб мога ли да си ги поръчам основите с точен размер, направо да си ги слагам без да режа?

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, разбира се. По ширина мога да настроя размера с точност до 1mm, а по дължина - със стъпка 2.5 мм. Обикновенно клиентите идват с една рамка и мерим направо на нея. Специално дължината се настройва в реално време на компютър, без да се спира машината.

 

 
Страница 3 от 17 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •