Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 168
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2015
    Мнения
    9
    Някой ползвал ли е основи със светлокафяв цвят и неизвестен произход.Иначе на вид са идеални,но цвета и аромата са различни от традиционните.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Севдалин72 Виж публикацията
    Някой ползвал ли е основи със светлокафяв цвят и неизвестен произход.Иначе на вид са идеални,но цвета.
    Ползвал съм всички цветове на восъка.Според мен цвета не е определящ.Важно е какво има във восъка.При неизвестен произход ,трябва да се има едно на ум.Ако има начин вземане на няколко броя и проба в кошера.Най-добре от общоизвестни прозводители ,макар ,че и от такъв съм горял.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2015
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ползвал съм всички цветове на восъка.Според мен цвета не е определящ.Важно е какво има във восъка.При неизвестен произход ,трябва да се има едно на ум.Ако има начин вземане на няколко броя и проба в кошера.Най-добре от общоизвестни прозводители ,макар ,че и от такъв съм горял.
    Кашона беше на Горна оряховица, но не всички основи бяха техни.Красимир Ников от Бургас,така ги е маскирал,че трябвало да ги ровя,за да разбера,че ги е заменил.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    14.01.2015
    Мнения
    9
    Здравейте.Некоректния търгаш се казва Красимир Ников Ников от гр.Бургас, ж.к Изгрев 66.Някой ако го познава, нека го поздрави, а аз някога ще го посетя...........

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Севдалин72 Виж публикацията
    Кашона беше на Горна оряховица, но не всички основи бяха техни.Красимир Ников от Бургас,така ги е маскирал,че трябвало да ги ровя,за да разбера,че ги е заменил.
    Кофти работа .Топил съм около 150 бр.основи.В другата тема се писа ,че така се скапва всичкия восък в обръщение.И аз съм от лошите защото ,каквото ми дадоха -това им върнах.Извън тази история ,восъка който съм заменял е бил само от разпечатки.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2014
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    След моста на входа на Одрин на около сто метра в ляво-неможе да се сбърка .Има манекени с пчеларски облекла.Цената излиза околло 1.12 лв.Точната цена е за МК 22 лири за килограм и 25 лири за ДБ.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Колко струва 1 кг. пчелен восък в Турция.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2014
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Колко струва 1 кг. пчелен восък в Турция.
    Като изкопуване незнам,акато основи ги писах.

  9. #19
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Ами най-евтиния струва повече от цената на основите. Ако намериш восък на цена 22-25 лири/кг, то отваряй магазин в Турция и изобщо не се занимавай с пчели.

    А можеш и в Google да потърсиш продавачи - с думата balmumu - пчелен восък. Казаха ми, че за парафина използват само думата parafin.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Севдалин72 Виж публикацията
    Здравейте колеги.Искам да предупредя всички колеги, които си купуват восъчните основи срещу заплащане да внимават когато купуват чрез пратка.Навъдил се един нещастник от гр.Бургас, красимир ников 0886682796, който пробутва някакви кафяви основи, като отгоре на кашона слага читави пити на Горна Оряховица, кашона също е на Горна Оряховица, запечатан и като цяло не буди съмнение.Аз се изгорих, но моля някой ако има някакви координати на този боклук да ми прати адрес, пък от там нататък аз си знам.Често пътувам до Бургас, та ще го посетя с желание. В olx се е писал че е от Гълъбово и отговаря на 0898664267.
    За да е максимално точно и ясно и за да се премахне всякакво съмнение-
    На колко кашона основите бяха с различен цвят?
    По кашоните има ли следи че са били препакетирани? - накъсвания по покритието на картона, втори чифт скоч....

    Преди години аз също съм попадал на кашон, на който основите след средата бяха от друга партида.


    Да се изясним - в КАКВО ВСЪЩНОСТ го обвиняваме човека? - че е започнал гаражно производство на основи или е намерил търговец на евтини второ качество основи, след това си е купил основи от Горна Оряховица (с кашоните) извадил е повечето хубави и на тяхно място е сложил кафяви, след което отново е опаковал кашона. Или пък че направо си е купил ПРАЗНИ НЕУПОТРЕБЯВАНИ кашони на Горна Оряховица и в домашни условия ги прави да приличат все едно така са излезнали от производителя (фалшификация)

    По какво съдиш, че едните основи в кашона НЕ СА направени от същата машина за основи? Някои валци имат гравирани надписи по тях и всяка основа излиза със щампован надпис. Има ли разлика в размера, начина на производство( изтегляне или отливане), вида на килийките, дебелината на основите или нещо друго, по което да може да се каже - тези двете основи са правени на различни машини. ДА, всяка машина си прави УНИКАЛНИ за нея си основи ( като пръстови отпечати). При едни разликите се виждат и с просто око, при други - не.


    Според мен, гадната ситуация, в която си попаднал може да я погледнеш и от добрата й страна - поне основите са от восък, защото може да се случи така, че тази година да ги правят от парафин.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •