Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 168
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е това няма да стане, защото, ако си спомняш още като се появи във форума водихме едни дебати с теб и ти в в твой стил ми предложи да се снабдя с БРДМ или нещо подобно, та за това не мисля пак да се мъча да те убеждавам защо е нужно и видеонаблюдение
    Няма да го направиш, не защото не искаш, а защото не можеш! Да ти припомня в светлината на изказването ти, че не четеш постовете до края и поста от онази вечер - в постовете ми има шега, но има и истина, която няма как да се каже по друг начин. Същото е и с БРДМ. Ставаше дума за създаване по места на патрулни групи при опити за кражба. БРДМ е най-високопроходима колесна машина, която съществуваше в нашата армия. Тя може да стигне до всеки пчелин и да внуши респект.
    Колкото до видеонаблюдението - мнението си съм го казвал многократно: ТО МОЖЕ ДА БЪДЕ САМО ПОМОЩНО, А НЕ ОСНОВНО СРЕДСТВО ЗА ОХРАНА!
    Ако трябва ще ти обясня пак аргументите си. Но ти в поста си ги противопоставяш. Искам да чуя аргументите ти за това. А иначе от празнословене ми е дошло до гуша!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #122
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Трийте, моят е най-голям.
    Не е доказано.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Аргументите ще ги оставим за друг път след година, две надявам се, а и без това навлязохме в 13 страница с разисквания не по темата, в която се намираме. Ти като модератор, но в друг форум, би следвало да знаеш какво може да ни сполети.

  4. #124
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В бизнеса непрекъснато се правят някакви сметки. Без тях няма да има логични икономически-оправдани решения. Съжалявам, но това ми е професионално изкривяване. Сметките ми помагат да видя неща, за които другите пчелари не са се досещали, и когато пиша постинги със сметки, горещо вярвам че те могат да бъдат полезни поне за част от пчеларите. Ако на тебе не ти харесват - просто ги прескачай. Подминавай постингите ми с тактично мълчание така, както и аз често го правя по отношение на някои хора.
    Преди метлата,молба за някои разяснения.Държейки на логичните сметки,защо не инвестирахте в малко дърводелско предприятие.При себестойност на кошер от 30 лв,икономията от 2000 финландски по 160 лв е към 250 000 лв,а при изкарани с пот на чело пари,това изглежда сериозен пропуск.И какъв потенциал виждате в пчеларския бизнес,повече от останалите отрасли?

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    При себестойност на кошер от 30 лв,икономията от 2000 финландски по 160 лв е към 250 000 лв,а при изкарани с пот на чело пари,това изглежда сериозен пропуск.
    Явно че не му се занимава с краден материал и работа в сивия сектор, щото не виждам как иначе може да се докара тази себестойност от 30 лв за кошер.

  6. #126
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Явно не сте прочели, че има и фирма за мебели, и цех.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Абе, хора, вие срещали ли сте всъщност господин Матеев наживо и разговаряли ли сте с него накратко, за няколко часа на Етъра? На вас ви се струва, че се изхвърля, че не ходи по земята, че гледа отгоре и т.н. Не искам да му адвокатствам, защото няма нужда, но не искам обществото да остава с грешни впечатления. От години го наблюдавам как работи, знам какво направи с фотоволтаичния бранш и знам, че няколко години имаше пазарен дял от над 70-80%, беше пръв в доста неща. Само мога да ви посъветвам да четете внимателно всеки негов пост, защото зад всяка дума седи анализ сериозен, опити и резултати и когато видите, че дава заден от пчеларския бранш - незабавно продавайте всичко.
    Ако се проследят постовете и идеите на Матеев от самото начало и се издадат ще се получи страхотен бестселър за навлизане в пчеларството. Радо добре помни думите му, че ще се откаже ако до 5 години не излезе на печалба. Аз не мисля, че ще се откаже (въпреки че съм сигурен че до 5 години ще е още на загуба) защото пчеларството е наркотик.
    Ще видите, че още догодина идеята за 2те помощни семейства ще е захвърлена и ще има нова. Аз лично му чета постовете с интерес и констатирам, че напредва бързо.
    В началото на 2013 г. той искаше да слага алуминиеви ъгли на рамките за да са по-здрави, после искаше в тези рамки да слага rfid чипове а погледнете къде е сега.
    Винаги може по-добре.

  8. #128
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Явно че не му се занимава с краден материал и работа в сивия сектор, щото не виждам как иначе може да се докара тази себестойност от 30 лв за кошер.
    На какви цени смяташ дървения материал?Щото на мен,от дюшеме/ще рече скъп материал-35 лв. 2,7 квадрата/, ми идва 8 лв корпуса.Без сиви сектори и крадени материали.Слагаме резервни разходи,екстри-мрежи,райбери,панти,хан. решетка,ток,заплати,да стигне 50 лв. максимално.А до 160?!?
    Този пост е редактиран от сашо 38; 29.04.2015 в 09:10.

  9. #129
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Сашо, стига си приказвал врели-некипели. Всички вече те разбраха колко си некомпетентен и как не можеш да си правиш сметката. Няма смисъл да се излагаш повече - и това е достатъчно.

    Няма смисъл да ти обяснявам що е това калкулация и има ли тя почва при тебе, защото знам че няма да ме разбереш. Само ще ти кажа, че ако си толкова велик и можеш да направиш един кошер за 50 лева (мрежесто дъно, 3 топлоизолирани корпуса, 10L хранилка, ХР с втора прелка и капак), то тогава ти ще убиеш пазара и ще надминеш Бил Гейтс по богатство. Хайде - направи го, че ми е любопитно да ти гледам сеира, или престани да приказваш глупости на тема финанси.

    Ще ти се извиня за този постинг, ако ми представиш подробна калкулация на кошера. Ако не ти стига пипето и не знаеш как се прави - ще помагам. Само искам да ти намекна, че една подробна калкулация, включваща абсолютно всичките ти разходи, има поне 100-120 реда. Хайде - наплюнчвай молива и започвай да смяташ.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Каква е темата ?
    А , къде отидохме ?

 

 
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •