Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 168
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защото сме пчелари, а не научни работници и това е мястото където можем да си кажем неща, които са пряко свързани със заниманието ни.

    П.С. В отговор на разработчика.
    И кой ти пречи в това??? Да си ме видял да се изказвам по чисто пчеларски теми? Не съм и няма да го направя, защото нямам нужната компетентност. И въобще не се притеснявам да го заявя открито. Всеки си има своята специализация и кръг на знания и интереси. И когато следващия път решиш пак да се изказваш за неша, от които и хабер си нямаш, припомни си това: Sutor, ne supra crepidam
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Според мене не парите са първични, а това как човек използва главата си. Много пъти съм го намеквал, но сега ме ядосахте и ще ви го кажа в прав текст.

    Още от началоното си образование бях най-добрия по математика. На всяка една олимпиада излизах все на първо място. Някъде към 7-8 клас станах и най-добрия по електротехника + печелене на олимпиади. В техникума бях най-добрия по радио и телевизия , а впоследствие и по електроника. Бях най-добрия дори и по време на есенните бригади в помощ на селското стопанство, където събирахме домати или картофи. Най-добрия съм и на шах - поне сред колегите, с които сме играли. От 40 години не помня някой да е спечелвал партия срещу мене. В казармата бях най-добрия радист. В института - най-добрия по електроника и по компютърни технологии (тогава се зараждаха). На кандидат-студентския изпит бях първи от 7000 човека. Бил съм първи и на национални олимпиади по програмиране. При тестовете за коефициент на интелигентност имам между 140 и 160 точки, което сигурно го постига един на 10 000 човека. Имам 2 висши образования и една аспирантура. Бог съм по математика, електроника, автоматика, програмиране, финанси и много други науки. Любознателен съм и всеки божи ден отделям по няколко часа да науча нещо ново във всички сфери на науката. Това което съм днес е започнало още когато съм бил в детската градина - бях се научил да чета и пиша далече преди да стана ученик в първи клас.

    Просто искам да кажа, че да хората се раждат еднакви, но после от всеки зависи какво ще направи в този живот и какво - не. Някои са амбицирани да учат много и да се трудят много още от детските години, а други го карат по-през пръсти и естествено лека полека започват да изостават. И когато станат на възраст, осъзнават че са светлинни години далече от това, което е можело да го постигнат.

    Парите са отражение на днешния свят, но дори когато ги нямаше, аз пак почти винаги бях първи във всичко, с което се захвана сериозно. Просто такъв ми е характера и това ми е станало навик - да влагам всички сили без да се жаля във всяко едно начинание.

    Съжалявам че ме предизвикахте да го напиша това, но в края на краищата това си е самата истина. Имам много знания, постигнал съм много в живота и естествено е, че имам и самочувствие от това. Обикновенно каквото го захвана, рано или късно ставам първи в тази област. Така е и с много от фирмите ми - напр. FOREX брокера или пък соларните технологии. Изцяло нова чужда наука мога да я усвоя за по-малко от година и да стана по-добър от 99% от хората, които цял живот са се занимавали с тази наука. Звучи като самохвалство, но до момента това съм го правил поне 10 пъти в различни области, в които съм започвал от чистата нула.
    Възгордяването разкрива недостатъците ни.

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    когато видите, че дава заден от пчеларския бранш - незабавно продавайте всичко.
    Пчеларството го е имало преди г-н Матеев да се захване с него ще го има и след него.С нетърпение очаквам да минат 5 години защото по негови думи ако до тогава не успее ще се откаже от пчеларството е ако всичко е наред с майко производството ,а с регистрацията на новата развъдна организация явно се цели именно това шансовете да успее се увеличават ,да видим и метода с две помощни семейства какъв резултат ще даде тази година - ще е интересно

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Чета и се чудя къде са модераторите. От 12 страници тема за некоректни търговци имаме 80% мерене на пи*ки и мантри за успех.

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И кой ти пречи в това??? Да си ме видял да се изказвам по чисто пчеларски теми? Не съм и няма да го направя, защото нямам нужната компетентност. И въобще не се притеснявам да го заявя открито. Всеки си има своята специализация и кръг на знания и интереси. И когато следващия път решиш пак да се изказваш за неша, от които и хабер си нямаш, припомни си това: Sutor, ne supra crepidam
    Да, не се изказваш по пчеларски теми, а само дето от време на време влизаш в полемика с нас, за да си чешеш езика или за да ти е по-интересно. Нещо си сбъркал относно моите изказвания, те са били единствено и само като потребител, който би ги експлоатирал, а не и като специалист производител. Та в тази връзка, сентецията за обущаря мисля, че е неуместна.

  6. #116
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Боби,Кармолиса помага за много неща,но не съм го ползвал за подхранване защото има спиртен извлек от листа на маточина и 10 масла/Мащерка,анасон,канелено дърво,камфор,лавандула,гра ински чай,цитронела,индийско орехче/.Аз го ползвам за предпазване от молеца.Използвал съм го и срещу акарите,но ефекта е минимален.Още не съм налучкал дозата.Повечето го използват за мазане на слепоочията и челото преди работа с пчелите,като слагат по 1 капка.Изпаренията отиват в маската и пчелите не усещат дъха ти.Може и да премахва лошата миризма на някои основи и стари пити.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, не се изказваш по пчеларски теми, а само дето от време на време влизаш в полемика с нас, за да си чешеш езика или за да ти е по-интересно. Нещо си сбъркал относно моите изказвания, те са били единствено и само като потребител, който би ги експлоатирал, а не и като специалист производител. Та в тази връзка, сентецията за обущаря мисля, че е неуместна.
    Ами хайде като квалифициран в материята потребител направи сравнението между нашата система и тази на "Цецос", посочи ни слабите страни ще сме ти благодарни! Защото в противен случай ще излезе че ти си чешеш езика с гьон, който не ти е по зъбите!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ами хайде като квалифициран в материята потребител направи сравнението между нашата система и тази на "Цецос", посочи ни слабите страни ще сме ти благодарни! Защото в противен случай ще излезе че ти си чешеш езика с гьон, който не ти е по зъбите!
    Е това няма да стане, защото, ако си спомняш още като се появи във форума водихме едни дебати с теб и ти в в твой стил ми предложи да се снабдя с БРДМ или нещо подобно, та за това не мисля пак да се мъча да те убеждавам защо е нужно и видеонаблюдение

  9. #119
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ferdy Виж публикацията
    Абе, хора, вие срещали ли сте всъщност господин Матеев наживо и разговаряли ли сте с него накратко, за няколко часа на Етъра? На вас ви се струва, че се изхвърля, че не ходи по земята, че гледа отгоре и т.н. Не искам да му адвокатствам, защото няма нужда, но не искам обществото да остава с грешни впечатления. От години го наблюдавам как работи, знам какво направи с фотоволтаичния бранш и знам, че няколко години имаше пазарен дял от над 70-80%, беше пръв в доста неща. Само мога да ви посъветвам да четете внимателно всеки негов пост, защото зад всяка дума седи анализ сериозен, опити и резултати и когато видите, че дава заден от пчеларския бранш - незабавно продавайте всичко.
    Аз ще ти отговоря - Повечето не са разговаряли с него лично. Съдят по това което се пише тук, а не си дават сметка, че голяма част от информацията се губи. Грешни са впечатленията защото някой вечно го напада и хората си мислят, че отношението му е надменно и ходи в облаците. Между другото, същото е отношението и към Иван Кожухаров - разменете си две думи с него и ще разберете, че не е този звяр който го изкарват.

    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Чета и се чудя къде са модераторите. От 12 страници тема за некоректни търговци имаме 80% мерене на пи*ки и мантри за успех.
    Единят е тук, но чака окончателните резултати от измерването на инструментите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #120
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Трийте, моят е най-голям.

 

 
Страница 12 от 17 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •