Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Тема: 50% Пило

  1. #31
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    всички пчелари ще минат на дълбоки рамки от 60 см.
    Аз не. Работя с ДБ и мисля, че с характеристиките си удовлетворява всички изисквания.

    Аз също. Навремето една от причините да избягам от ДБ рамка беше, че ми беше много трудно на направя така, че да я изградят без деформации или да не се деформира впоследствие от тежестта на меда. От чисто естетическа гледна точка предпочитам рамките да са изградени от летва до летва (без дупки над долната летва) и 100% от площта на питата да става за снасяне от майката
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    До сега не съм имал, но тази пролет ще направя няколко. Имам и корпусите и изградени пити за тях. Преди ги ползвах като медови на ЛР плодник, но мисля да си направя няколко фарарчета.
    Ако ги правиш по Матич, дъното ще е по-добре да си го измислиш сам.А и Матич няма горна възглавница.Подбери си и рамки с тънка горна летва.И добре дошъл при "мързеливите" пчелари.Размяташ леки корпуси, нищо не ровиш и само за меда имаш грижа: Ще ти стигнат ли съдинки?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #33
    Оооо много отдавна съм в клуба на "мързеливите", само че го правех с ЛР. Но понеже имам оборудване и за Фарар, а и след операцията на гръбнака, реших да се щадя повече. Книгата на Матич я имам от излизането и но няма да спазвам точно неговата технология. Смятам да се придържам към "моята" си технология, пък ще видим. Може и да променя нещо в движение.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •