Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    И аз съм много доволен, видяхме се с колегите, купих си това онова. За трета година посещавам изложението като тази бе най силна. Тази година имаше повече изложители
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    И аз съм много доволен, видяхме се с колегите, купих си това онова. За трета година посещавам изложението като тази бе най силна. Тази година имаше повече изложители
    Имаше доста хора от форума, но като не се познаваме лично, а с повечето дори и на снимки не сме се виждали, но приказката вървеше.
    Днес се разходих и огледах, утре вече съм на пазар
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #13
    Абе колеги, да не ни лъжете нещо. Нали пчеларството в България загивало, само старци се занимавали с него, пчелите намаляли с 50%, а вие говорите за огромен интерес и повече посетители от предишни години. Нещо не се връзва в картинката. В Плевен изложението от 3 дни стана 4. В Пловдив вече втора година се провежда такова и има заявки да се разраства. Интересно.

  4. #14

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    И в двата материала (те са препечатка един от друг) е допусната съществена неточност относно начина на работа на системата за SMS известяване. Идеята на системата е малко по-различна. Земеделските производители трябва в специален сайт да въвеждат информация за това кога къде и с какво ще пръскат своите площи. Системата ще обработва автоматично тази информация, въведена в цифрова карта и ще известява пчеларите в опасната зона със SMS за деня и часа на събитието. В тази цифрова карта и в специална база данни ще се съдържа цялата информация за GPS координатите както на обработваемите площи, така и на пчелините.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Тези хора ни дъжд ни студ признават. Днес пак пълно с хора!
    Дъжд вали, хората са се наредили и пазаруват здраво. Някои тестваха кошерите дали се мокрят
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Чули недочули, разбрали недоразбрали ....... Аз много добре знам какво казах, а сега чета съчиненя в свободна форма. Какво да ги правиш - журналисти. Важното все пак е, че в общия случай са разбрали основните насоки и не са допуснали груба грешка при преразказа в свободна форма.

    Иначе историята беше следната - веднага след откриването около мене и Кожухаров се накупчиха десетина журналисти и ни разпъваха на кръст повече от час. Снимаше една камера, после отделно ни дръпна друга журналистка и тя също имаше оператор и снимаше с втора камера. Част от журналистите записваха с диктофончета, но имаше и такива, които си пишеха в бележника. Та точно тези с бележника вероятно си правят свободни съчинения, защото от 2-3 казани изречения те си записваха в бележника по 1-2 думи.

    Предполагам, че ако се разровите в интернет, ще намерите поне 10-15 медии, които са отразили събитието. Би трябвало да има и видеоклипове. Сина ми също снима откриването, но ще публикува снимки и клипове чак когато се прибере в неделя.

    Ето например още медии:
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1412061
    http://www.dobrichonline.com/?com=news&cid=28147
    http://www.dobrichonline.com/?com=news&cid=28146

  8. #18

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Това се е размножило в толкова много медии, че едва ли ще остане непрочел го пчелар. Ако не отреагираме адекватно ще станем за смях.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето тука е написано вярно това, което го казах: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1412061

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •