Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 147 от 147 ПърваПърва ... 4797137145146147
Резултати от 1,461 до 1,469 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1461
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Занм англииски от обща култура, никога не съм учил. Разбирам какво говорят, но изпускам тънките моменти.
    Пробвай с автоматичния превод на субтитрите. Смисълът се схваща.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #1462
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    До сега не съм третирал с ОК или МК, разчитах само на лентички април и август, но за втора поредна година на пролет губя половината кошери ( слагам питка през февруари и пчелите са живи, вдигам капака през март и половината кошери са загинали, като пчелата си стои на питите, медът и прашеца също са там, има ли вариянт това да е от акара, понеже не съм ги третирал през октомври-ноември ), сега се чудя като се стабилизира времето дали да не третирам с някоя от двете, четейки из нета ми се струва по-добре за начинаеш да се пробвам с МК. Благодаря предварително за съветите .
    Този пост е редактиран от gln; 27.09.2022 в 10:50.

  3. #1463
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    До сега не съм третирал с ОК или МК, разчитах само на лентички април и август, но за втора поредна година на пролет губя половината кошери ( слагам питка през февруари и пчелите са живи, вдигам капака през март и половината кошери са загинали, като пчелата си стои на питите, медът и прашеца също са там, има ли вариянт това да е от акара, понеже не съм ги третирал през октомври-ноември ), сега се чудя като се стабилизира времето дали да не третирам с някоя от двете, четейки из нета ми се струва по-добре за начинаеш да се пробвам с МК. Благодаря предварително за съветите .
    Ползата от лентичките може да е никаква, ама никаква.Тези от които ше има полза, още като ги спуснеш, пчелите ги избягват,демек са напоени с активно вещество, а не сухи ленти.

  4. #1464
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    До сега не съм третирал с ОК или МК, разчитах само на лентички април и август, но за втора поредна година на пролет губя половината кошери ( слагам питка през февруари и пчелите са живи, вдигам капака през март и половината кошери са загинали, като пчелата си стои на питите, медът и прашеца също са там, има ли вариянт това да е от акара, понеже не съм ги третирал през октомври-ноември ), сега се чудя като се стабилизира времето дали да не третирам с някоя от двете, четейки из нета ми се струва по-добре за начинаеш да се пробвам с МК. Благодаря предварително за съветите .
    От скромният си опит и като начинаещ пчелар се доверих на "старите пушки". Купих си отводките през май. Първата година третирах с ОК към края на октомври - само веднъж, чрез накапване. Иззимуваха, третирах на пролет с "Херба стрип" ленти и се развиха толкова добре, че ги изтърах и се роиха.
    Втората година четох, питах и третирах 3 пъти през 7 дни с ОК след активният медосбор. След това октомври още веднъж.
    И тези иззимуваха.
    Тази година стартирах с "Вароа голд"- март месец. Август третирах 3 пъти с ОК и сега чакам около края на октомври пак. Същевременно рязах няколко пъти търтиево запечатано пило и по съвета на Ангел догодина ще им сложа поне по една строителна рамка и ще опитам да направя едно прекъсване на пилото.
    Та от моя опит - третирай с ОК. Евтино, бързо и безопасно!

  5. #1465
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Престраших се да ги накапя с ОК, въпреки че все още имам пило на 2-3 пити с големината на капачка от буркан, за първи път видях в един от кошерите една пчела без почти никакви крила, на другите им нямаше нищо, вчера подредих питите с венец в средата на кошера и ги подготвих за зазимяване, мисля към края на месеца да им сложа по-една питка от горе, предвид все още люпещото се пило, се чудя дали към края на ноември-средата на декември като има по-топли дни, да им сложа втора питка и да ги мина отново с ОК, до тогава се надявам да няма вече пило.

  6. #1466
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Знаех си аз, че Израел ще разработи метод срещу акара основаващ се на новите технологии.

    New Anti-Varroa Mite Solution to Help Honey Bees - YouTube
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  7. #1467
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Знаех си аз, че Израел ще разработи метод срещу акара основаващ се на новите технологии.

    New Anti-Varroa Mite Solution to Help Honey Bees - YouTube
    Така е - хората напредват, ние назадваме!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #1468
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Така е - хората напредват, ние назадваме!

    Това споделяне на този клип беше изцяло иронично, а според мен това е един пълен т....шак .... То няма как и да е друго

  9. #1469
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Знаех си аз, че Израел ще разработи метод срещу акара основаващ се на новите технологии.

    New Anti-Varroa Mite Solution to Help Honey Bees - YouTube
    Покрай тоя клип попаднах на няколко други в които се говори, че слънчогледа и по-специално прашеца му, помагат на пчелите да се борят с акара и ноземата, което звучи интересно. За първи път срещам такава информация

 

 
Страница 147 от 147 ПърваПърва ... 4797137145146147

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •