Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 140 от 147 ПърваПърва ... 4090130138139140141142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,391 до 1,400 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1391
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Какавидата не е ли запечатена? Ако е запечатена, нещо не се връзва.

  2. #1392
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Слави, ти и Василевса от време на време ме хвърляте яко в оркестъра. Аз не съм виждал в моите кошери пчели да почистват (изхвърлят) ТЪРТИЕВО пило заради силна опаразитеност. Дори ако помня добре в твоят файл се засягаше точно тази поведенческа особеност.
    При мен се вижда изхвърлянето на поразеното от акара пило - какавиди. Изхвърлят преди всичко търтееви какавиди, но и какавиди на пчели работнички.
    Три мен се вижда много добре, защото пред кошерите има 2 метра бетонова покривка. Ако кошерите са сред трева, това не се вижда добре, защото мравките веднага изяждат този подмор.

  3. #1393
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Тук е проблемът със самопочистването, тези които не се почистват, може би трябва да умрат.
    Има логика но много драстично решение (аз не бих го направил) любопитно ми е какъв е % на тези който не се почистват
    а тези който се почистват дали са с прошарено работническо пило и дали това се отразява на числовият състав на кошер и респективно на медосбора.

  4. #1394
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Към уважаваните от мен колеги Иванов и Дончев !!!!
    Пролетта на 2012, края на април едни мои приятели от Пловдив ми предлагат един кошер с пчелите ( стареца беше починал зимата) ! Пчелите станали агресивни, а имат и малки деца и.....т.н.. Отиваме с моя многоуважаван тъст на терена . 10 ДБ + магазин, 5-6 дупки от кълвачи по плодника и магазина . Стегнахме го с колани и тръгнахме да го товарим, бре то тежи ли тежи ! На другия ден го отворихме за пръв път от пролетта на 2011, т.е. една година по-късно : пчели,много пчели, и магазина запечатан изцяло,и двете крайни медови напълно запечатани ! Стар миналогодишен мед ! Една година никой не ги е хранил със захар, но и никой не ги е доил. Извода е че пчелите не обичат нито мед, нито захар! Така излиза !
    Явно във великолепната природа на пчелата има перфектен баланс и ако ние успеем поне от части да се впишем в тази хармония става и мед,но може и захар !!!

    P.S. За вароатозата при това с-во в друга тема !
    Ако може да продължите

  5. #1395
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Ако може да продължите
    Колежке в реда на мисли, нещата бяха бурно развитие, мед и август пълзящи пред кошера пчели . Много тежко опаразитяване . Ако беше към днешна дата щях да намеря начин и в активния сезон да третирам, но злополучния опит е урок . В крайна сметка с-вото го зазимих с доста пчела ! Третирал съм само с ОК !

  6. #1396
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз третирах с Варостоп над 650м надморса акар има видях го по-пчелите,но паша има и аз не знам от къде идват от по високо

  7. #1397
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Мнение за ленти ХЕРБА СТРИП. При мен се оказа ,че не работят. Третирах на 17 август ,оня ден ги махнах и ги ожулих с оксалова ,еми на отделни кошери четох до сто акара и се отказах. Всичко де е био уж, е балон.

  8. #1398
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Мнение за ленти ХЕРБА СТРИП. При мен се оказа ,че не работят. Третирах на 17 август ,оня ден ги махнах и ги ожулих с оксалова ,еми на отделни кошери четох до сто акара и се отказах. Всичко де е био уж, е балон.
    Конкретното био се е оказало балон, но далеч не всичко био е балон според мен.

  9. #1399
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Мнение за ленти ХЕРБА СТРИП. При мен се оказа ,че не работят. Третирах на 17 август ,оня ден ги махнах и ги ожулих с оксалова ,еми на отделни кошери четох до сто акара и се отказах. Всичко де е био уж, е балон.
    Същите ленти поставени по същото време и аз ония ден минах 2 контролно с МК и от двата общо падна само 1 акар. Но съм с мрежести дъна и всички акари падаха живи.

  10. #1400
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Мнение за ленти ХЕРБА СТРИП. При мен се оказа ,че не работят. Третирах на 17 август ,оня ден ги махнах и ги ожулих с оксалова ,еми на отделни кошери четох до сто акара и се отказах. Всичко де е био уж, е балон.
    Аз ги сложих около 15 август, а вчера понеже ми бяха останали няколко пакета реших да сложа по една на кошер. След 4 часа проверих един кошер само и на него имаше паднали 20-30.

    Обяснението ми е, че през август при поставянето доста акар е бил скрит в пилото, а лентите са се поизмирисали за седмица заради високите температури и не са действали достатъчно дълго.

 

 
Страница 140 от 147 ПърваПърва ... 4090130138139140141142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •