Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 138 от 147 ПърваПърва ... 3888128136137138139140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,371 до 1,380 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1371
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Лично мнение
    Според мен файла е добър и са обобщени и събрани много неща за Вароатозата на 1 място разбира се не е съвършен но който желае може да си го доразвие било теоретично било практично или да го допълни нещо ако го няма или ако се заинтересова от нещо да си го доуточни с още инфо

  2. #1372
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Файлът е мой, правен е преди около 3 години.
    Във файла има източниците на информация, за почти всичко включено в него. Има и неща за които не са посочени източниците на информация.
    Все пак, когато направих файла, не съм и предполагал, че ще трябва да давам обяснения от къде е информацията, която всеки може да намери в книгите и в интернет.
    Това не е статия, и никога не съм искал да правя такава. Не правя никакви стратегии за борбата с акара.
    Файлът показва безпомощността на учените и пчеларите в борбата с акара. Пълна безпомощност.
    Тъй като чувствам отговорност, не ви давам рецептите, за да не си изтровите пчелите, а ги експериментирам върху моите кошери.
    А дано най - после учените си отдъхнат от тази безпомощност, а и ние с твоя помощ да го изкореним до крак тоз акар.

  3. #1373
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    А дано най - после учените си отдъхнат от тази безпомощност, а и ние с твоя помощ да го изкореним до крак тоз акар.
    Какви учени, тези които ни препоръчваха да слагаме пестициди в кошерите, или учените които пишеха една след друга платените си статии, за това, че ползваните пестициди при растителната защита не оказват смъртоносно влияние върху пчелите?
    Фармацевтичните компании непрекъснато плащат на учени, за такива статии и финансират "изследванията" им, които имат предварително зададени изводи.

  4. #1374
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Какви учени, тези които ни препоръчваха да слагаме пестициди в кошерите, или учените които пишеха една след друга платените си статии, за това, че ползваните пестициди при растителната защита не оказват смъртоносно влияние върху пчелите?
    Фармацевтичните компании непрекъснато плащат на учени, за такива статии и финансират "изследванията" им, които имат предварително зададени изводи.
    Да Славчо. Същите тези учени си правят каквото искат, а не са безпомощни и затова ще взема да ти препоръчам да започнеш и разработката на някакъв илач за грипа, че зимата наближава. Ако може на билкова основа.

  5. #1375
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Файла изпратен от Слави ни дава много инфо, но има неща които са пропуснати или не са коректни. Например работата с оксалова киселина, автора не познава изпарителя с пистолет с горещ въздух. Този изпарител вкарва прецизна доза от 0.25 грама ОК. Автора не познава изпарителя за мравчена киселина Насенхайдер, с него работя от юни и нямам нито едно семейство да е напуснало кошера, както твърди автора за минусите на МК. Повече преводи от статии и с много малка практика е автора на файла. Има още да учи.
    И без тези прехвалени изпарители, нямам нито един избягал кошер.
    Като се замисля, никога не съм имал синдром на празният кошер, не знам за какво става дума.

  6. #1376
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Слави, нямам нищо против теб. Просто искам да посоча няколко истини:
    Факт 1.
    Всички пчелари имат свои заблуди.
    Факт 2.
    Понеже никой не знае кои от знанията му са истински и кои - лъжовни ( самозаблуди), единственият начин човек да се отърве от тях е да поставя под съмнение и проверка всеки доказан според него факт и твърдение.

    Открих също, че давайки ви смелена готова информация, аз ви преча да се развивате. Трябва да се научите сами да мислите, ако искате да вървите напред ( или поне някои от вас)

    Също си личи, че очевидно нямаш изграден навик да четеш научна литература. Има едно правило в научните среди, че щом мишената е оцелена " в десятката", то по всяка вероятност, мишената е била нарисувана около мястото, където е попаднала стрелата. Защото това е възможно да се случи толкова рядко, че направо е невъзможно ( да докажеш, теориите си експериментално в нормална ситуация)

    Ако си мислиш че всички учени са" платени", проследи историята на Jeff Pettis
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #1377
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Слави, нямам нищо против теб. Просто искам да посоча няколко истини:
    Факт 1.
    Всички пчелари имат свои заблуди.
    Факт 2.
    Понеже никой не знае кои от знанията му са истински и кои - лъжовни ( самозаблуди), единственият начин човек да се отърве от тях е да поставя под съмнение и проверка всеки доказан според него факт и твърдение.

    Открих също, че давайки ви смелена готова информация, аз ви преча да се развивате. Трябва да се научите сами да мислите, ако искате да вървите напред ( или поне някои от вас)

    Също си личи, че очевидно нямаш изграден навик да четеш научна литература. Има едно правило в научните среди, че щом мишената е оцелена " в десятката", то по всяка вероятност, мишената е била нарисувана около мястото, където е попаднала стрелата. Защото това е възможно да се случи толкова рядко, че направо е невъзможно ( да докажеш, теориите си експериментално в нормална ситуация)

    Ако си мислиш че всички учени са" платени", проследи историята на Jeff Pettis
    Моите заблуди бяха до тук. Ползвал съм всички продавани препарати и ефекта е малък.
    Така беше и преди 20 години, никакъв или малък ефект от лекарствата.
    Направих си моя програма за борба с акара, която може би е вярна само за моя регион и само за пашата около пчелина. Не я препоръчвам на никого. Но при мен, акара пада от 10-15 юли до сега през мрежесто дъно, когато давам лечебният сироп.
    До 10-15 юли изваждам меда и подреждам корпусите с изградени пити. След този период при мен няма силна паша, а само поддържаща. След което давам лечебни сиропи. Ползвам само билки като чай и масла на билки. Напоследък използвах и борови връхчета, но за сега не мога да кажа нищо за тях.
    Доволен съм.

  8. #1378
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    По-лани се заговорихме с един познат пчелар на около 65г. Като заговорихме за кърлежа се оказа, че не го е виждал и не знае какво представлява. Гледа кошери от 20-30г. Сигурен съм, че има много като него.
    П.П. Мислех да му хвана 1 кърлеж и да му го покажа, ама ми стана кофти, аз новобранеца с 4-5г стаж, да показвам на старите пушки.

  9. #1379
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    По-лани се заговорихме с един познат пчелар на около 65г. Като заговорихме за кърлежа се оказа, че не го е виждал и не знае какво представлява. Гледа кошери от 20-30г. Сигурен съм, че има много като него.
    П.П. Мислех да му хвана 1 кърлеж и да му го покажа, ама ми стана кофти, аз новобранеца с 4-5г стаж, да показвам на старите пушки.
    Може би и аз прекалявам с тези билки и масла. Но за сега съм доволен от падналите акари, стотици са за една седмица. Само че пак има намеса на пчеларя.

    Може би трябва да оставим част от семействата да загинат.

  10. #1380
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Защо трябва да загинат какво ще се случи с оцелелите относно вароатозатс

 

 
Страница 138 от 147 ПърваПърва ... 3888128136137138139140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •