Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 95 от 147 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 941 до 950 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #941
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,
    Не знам нищо за кората от череша, но......
    Не ме освирквайте, доста време си траях, но реших да споделя. Преди известно време в случаен разговор ми казаха да използвам БОРОВ КАТРАН по няколко капки в пушалката. Не съм се опитвал да търся информация по въпроса, но сега след "кората" реших да споделя.

    Ако някой знае нещо може да пише. Акара е проблем на всички нас!

    Поздрави, Г. Георгиев

  2. #942
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,
    Не знам нищо за кората от череша, но......
    Не ме освирквайте, доста време си траях, но реших да споделя. Преди известно време в случаен разговор ми казаха да използвам БОРОВ КАТРАН по няколко капки в пушалката. Не съм се опитвал да търся информация по въпроса, но сега след "кората" реших да споделя.
    Колегата Гогол , мисля че знае нещо и ще се радвам да го сподели

  3. #943
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ves , старите пчелари най-добре различават акара от пчелната въшка .
    Зуница ,май нещо бъркаш географските региони откъде е дошла инвазията на акар .
    Колкото , до акара в СССР и по-точно в Сибир ,там се е разпространил едва в края на 70-те години на 20 век .
    Тази информация , я имам от Павел Стадников и Владимир Стогов .
    Действително в руските източници някак си акара от Китай и Япония прескача в Европа и основно в САЩ.
    Но пък за всички други е:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Varroa_destructor
    То ако повярвам, че от България "вароатозата" е отишла в СССР трябва да повярвам и , че азбуката ни е руска и писана за "великия руски народ" от братята "македонци".Големите нации си създават и големи митове за да се самовеличаят.Та това за някои руски източници.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #944
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Зуница ,погледни какво казва брат Адам за 1920 в Англия и за акара .

  5. #945
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Дай линк. Те "ингилизите" са се писали с "вароатоза" чак 1992г. Може пък и те да не са го чели ("бог")-брат Адам.То аз чета повечко "пророка " му "скутелатор" и съм си доволен. Ей тоя Адам да не пише за трахейния акар. Ако ги объркаме голям резил ще да е.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #946

  7. #947
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Благодаря! Както и предположих става дума за трахейния акар:
    http://apiary33.ru/st/acar_woodi.html
    https://en.wikipedia.org/wiki/Acarapis_woodi
    Е , брат Адам спасил "ингилизите" от Acarapis woodi и те го наградили за това. Хубаво.
    Аз пък писах за Вароатоза. Varroa-то е доста по едричък и май по-големи бели на повече места прави.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #948
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Цветан Андров Виж публикацията
    Ако действително чакаш да се изветри Кумафоса от восъка в кошерите ти,ще трябва да сложиш магазини след десетина години.
    Отговарям малко късно, защото не си бях вкъщи тези дни. Ясно ми е че от восъка трудно ще излезе Кумафоса също и другите препарати срещу вароатоза. Мисълта ми беше пчелите да не го вкарат в магазините и питите от които вадя мед за консумация. В сайта на Байер пише, че трябва лентите да се извадят две седмици преди да се събира стоков мед. На сръбските ленти не пише нищичко, но предпочитам да следвам указанията на германците.
    Иначе се замислям дали да не опитам да спра синтетичните препарати напълно. Да остана само със строителна рамка и методите с Тимол и/или оксална киселина, за които е писал Скутелатор.

  9. #949
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    . Мисълта ми беше пчелите да не го вкарат в магазините и питите от които вадя мед за консумация.
    Ще го вкарат в по-малки количества, но ще го вкарат. Кумафоса е неунищожим в нормални условия. Натам си мисли как ще се оправяш с "приятелите" от Байер.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #950
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Като съм скаран с пустия Английски, не развирам изцяло за какво става въпрос. Но за хората който го знаят, може би ще разберат по хубаво за какво иде реч. http://beecare.bayer.com/media-cente...t-varroa-mites

 

 
Страница 95 от 147 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •