Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 136 от 147 ПърваПърва ... 3686126134135136137138146 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,351 до 1,360 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1351
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Продава се в аптеките готова тинктура http://apteka.framar.bg/30040471/%D1...B5%D0%BA%D0%B0


    Това не съм го ползвал. Това е ментова тинктура - разтвор на ментово масло в спирт, зелено на цвят. Нашите баби ни го даваха по една капка на захарно кубче.
    Аз съм ползвал чисто ментово масло, безцветно на цвят. И е от Русия. Пише на руски.

  2. #1352
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Айде бе, ти май...



    Айде пак програми, пак схеми и пак, и пак, и пак. Като ти се даде всичко на готово, то за теб ще остане само печалбата. Ей това е хитрото!
    Май какво?
    Умните хора правят техника, за да работи тя вместо тях. И печелят от това. Глупаците опъват каиша на ралото. Хората са го казали: "Ум царува, ум робува, ум патки пасе"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #1353
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    [QUOTE=Георги Куров;105685]Продава се в аптеките готова тинктура http://apteka.framar.bg/30040471/%D1...B5%D0%BA%D0%B0[/QUOTE

    Георги извинявай, не е ментова а е пелининова тинктура. Грешката е моя.

    Не съм ползвал пелиновата тинктура.

  4. #1354
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мисля, че в конкуренцията на пазара, всички илачи, които доказуемо подпомагат борбата с вароатозата, вече все от някой се разработват и продават. На базата на пелин има такива, и битува мнението, че същите свалят акар. За капсаицин, като активна съставка не съм чул. Но това не означава, че не работи в наша полза. То и аз ако се натъркам с люта чушка, сигурно ще се задръгна? По принцип етеричните масла на база мента, мащерка, хвойна, лимонена трева, корени от хрян, и още много други все нещо помагат. Особено, ако доказано не вредят. Но мисля че в по големите пчелини, алтернативните методи трудно ще пробият. Изключвам разбира се Биото.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #1355
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако им бае ходжа, също помага. Така казват. За уроки също действало.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #1356
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Мисля, че в конкуренцията на пазара, всички илачи, които доказуемо подпомагат борбата с вароатозата, вече все от някой се разработват и продават. На базата на пелин има такива, и битува мнението, че същите свалят акар. За капсаицин, като активна съставка не съм чул. Но това не означава, че не работи в наша полза. То и аз ако се натъркам с люта чушка, сигурно ще се задръгна? По принцип етеричните масла на база мента, мащерка, хвойна, лимонена трева, корени от хрян, и още много други все нещо помагат. Особено, ако доказано не вредят. Но мисля че в по големите пчелини, алтернативните методи трудно ще пробият. Изключвам разбира се Биото.
    Не искам и да си мисля за нови конструкции кошери, които ще бъдат по-добри от сегашните убийци на пчели с техните ниски и широки рамки, искам да говоря само за лекарствата.

    Моето мнение е, че отдавна има илачи за акара, но на никой не му пука за лечението на пчелите и с какво се прави. Важното е да се продават лекарства. Има много лекарства, които вече не действат, но се продават, и са доказано вредни, но са евтини за производство и скъпи за пчеларите. Има печалба от тях!

    Никой не предлага евтини лекарства против акар, всичко е много скъпо.

    Според мен, единственият начин да се ограничи акара в студените, ниски и широки рамки на "стандартните" кошери, е само в един момент от неговото развитие, когато оплодената женска на акара влиза в килийката и застава между личинката на пчелата и се потапя в храната за личинката. Там оплодената женска на акара, е в контакт с храната на пчелната личинка, и стои неподвижно, като парализирана, в рамките на часове или денонощие, изложена на всички пчеларски опити да я убият, и е безпомощна!

    Ако има някакво вещество, масло от билки, или нещо друго, което пчелите могат да ползват за захранване на пчелните личинки в тяхната последна фаза на развитие, което вреди или забавя развитието на акара, и то се дава от пчеларя като лекарство, ще има успех в лечението.

    Е как не го откриха това "вълшебно вещество" толкова години, а трябва пчелари любители да дават най-различни рецепти с билки?

  7. #1357
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    ..............
    Според мен, единственият начин да се ограничи акара в студените, ниски и широки рамки на "стандартните" кошери, е само в един момент от неговото развитие, когато оплодената женска на акара влиза в килийката и застава между личинката на пчелата и се потапя в храната за личинката. Там оплодената женска на акара, е в контакт с храната на пчелната личинка, и стои неподвижно, като парализирана, в рамките на часове или денонощие, изложена на всички пчеларски опити да я убият, и е безпомощна!

    Ако има някакво вещество, масло от билки, или нещо друго, което пчелите могат да ползват за захранване на пчелните личинки в тяхната последна фаза на развитие, което вреди или забавя развитието на акара, и то се дава от пчеларя като лекарство, ще има успех в лечението.

    Е как не го откриха това "вълшебно вещество" толкова години, а трябва пчелари любители да дават най-различни рецепти с билки?
    Ако бъркам, поправи ме, но според всичко, което съм разбрал до момента е, че борбата с акарите се води на три фронта:
    1. Да се убие акара или да се спре възможността му да се размножава.
    2. Да се накара да се пусне от пчелата и да падне.
    3. Да се направи така, че това, което смуче от пчелата да му "загорчи" и пак да се пусне от нея.
    Така ли е?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #1358
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако бъркам, поправи ме, но според всичко, което съм разбрал до момента е, че борбата с акарите се води на три фронта:
    1. Да се убие акара или да се спре възможността му да се размножава.
    2. Да се накара да се пусне от пчелата и да падне.
    3. Да се направи така, че това, което смуче от пчелата да му "загорчи" и пак да се пусне от нея.
    Така ли е?
    Не съм казал такова нещо.

    Ето на какво не си обърнал внимание:

    "Според мен, единственият начин да се ограничи акара в студените, ниски и широки рамки на "стандартните" кошери, е само в един момент от неговото развитие, когато оплодената женска на акара влиза в килийката и застава между личинката на пчелата и се потапя в храната за личинката. Там оплодената женска на акара, е в контакт с храната на пчелната личинка, и стои неподвижно, като парализирана, в рамките на часове или денонощие, изложена на всички пчеларски опити да я убият, и е безпомощна!"

    Тук помагат маслата от мента и чаят от пелин. Те влизат в храната на пчелните личинки в краят на юли и през целият август при мен. Тогава няма паша и всичкият лечебен сироп се ползва от пчелите за отглеждане на пило, и пречи на развитието на акара през края на лятото и есента.

  9. #1359
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако им бае ходжа, също помага. Така казват. За уроки също действало.
    ТОВА СА ГОЛЕМИ ИЗМИСЛЕНИ ГЛУПОСТИ,Акара е, като колорадския бръмбар по картофите над 30 год. го пръскат с силни отрови и той си го има само са продава много ХИМИЯ и са тровят хората бавно това е мойто мнение.

  10. #1360
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    За да се разбере за какво става на въпрос в моите 2 по-горни мнения, трябва да се знае много добре как се размножава и живее акара в пчелно семейство.

 

 
Страница 136 от 147 ПърваПърва ... 3686126134135136137138146 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •