Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 102 от 147 ПърваПърва ... 25292100101102103104112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,011 до 1,020 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1011
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Че съм купил калпава о.к. не означава ,че съм е съхранявал неправилно......
    Да, но очевидно някой друг го е направил вместо теб.
    Причината, поради която е подходяща за използване в пчеларството (лесния й разпад) създава голям недостатък при нейното съхранение
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #1012
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Скутелаторе какво мислиш за рецептата 0.5% ОК само във воден разтвор по 25 мл. на междурамие от файла от преди няколко поста. Твърдят, че щетите за пчелите са минимални.

    1.jpg

    Solutions of 1.0 and 1.5% OA gave similar mite control (98,39 ± 0,01% and98,28 ± 0,01%); the 0.5% aqueous solution gave a weaker, but significant effect (94,92± 0,00%) (ANOVA, LSD test, F3;8 = 4466.64, p = 0.00) (Fig. 1). However, the 1.0 and1.5% concentrations were highly toxic to bees: about twice the number of bees in thecolony died according as estimated in the Liebefeld method (Gerig; 1983, Imdorf et al.,1987) before and after the spraying experiments (t-test, p < 0.05). The 1.0 and 1.5%concentrations weakened the colonies considerably, whereas the 0.5% solution had nonoticeable toxic effect
    Винаги може по-добре.

  3. #1013
    А бихте ли споделили какъв е правилният начин на съхранение на оксаловата кисилина!?Благодаря!

  4. #1014
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Скутелаторе какво мислиш за рецептата 0.5% ОК само във воден разтвор по 25 мл. на междурамие от файла от преди няколко поста. Твърдят, че щетите за пчелите са минимални.

    1.jpg
    Ха! Аз не съм специалист по ОК , но 250 мл вода напръскани върху семейството на пролет и без ОК ми се струва че могат да предизвикат доста удавени пчели.

    А бихте ли споделили какъв е правилният начин на съхранение на оксаловата кисилина!?Благодаря!
    Не знам, но пределено не трябва да е във влажно и/или горещо помещение. Най-добрия вариант е да се взема възможно най-прясна и да се използва в рамките на сезона, а междувременно да се държи в добре затворен контейнер на хладно и без пряка слънчева светлина.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #1015
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Преди известно време бях написал нещо което ми беше казала една възрастна лаборантка относно ОК.Тя сподели,че ефекта на ОК би бил един и същ както с по-големи дози,така и с по-малки.Това се дължи на определени свойства на ОК.Бях и споменал,че от руски източници се споменава едно,а от западни друго.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #1016
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Това трябва да отговори на част от въпросите ви. А оксаловата трябва да се съхранява на студено и сухо място.

    L. PRANDIN.pdf

    http://chemed.chem.purdue.edu/genche...7/diprotic.php

    Четете хубаво, няма да подсказвам
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #1017
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2013
    Мнения
    8
    А, дали "тайната" чий е пчелина не е "скрита" в името на снимката...?!?

  8. #1018
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от IGM Виж публикацията
    А, дали "тайната" чий е пчелина не е "скрита" в името на снимката...?!?
    Какво значение има кой е човека - вече ви казах, че е член на БПРА. Също така ви казах, че ако се третира с Чекмайт, акара умира на 100%, или поне в пробите не се вижда нито един акар. Всички мои семейства са тртирани с Чекмайт, а това в момента вече се прави и на пчелините на въпросния човек.

    Въпросът според мене е друг и след като не се досетихте сами, ще ви го кажа в прав текст:
    Колко от вас си направиха труда да изтестват семействата си дали наистина в тях има акари?

    Това, че сте третирали, нищо не значи. Всеки третира, но поради една или друга причина явно акарите не искат да умират. Единственият възможен начин да проверите дали третирането ви е успешно е след това ДА НАПРАВИТЕ ТЕСТОВЕ - такива като моите или нещо подобно. Дадох ви технология за тестовете, дадох ви и името на упойващото вещество. Дадох ви и доказателства, че има голяма вероятност ситуацията с акарите да е подобна и при вас. Повече нищо не мога да направя, освен да се надявам, че ще осъзнаете колко голяма заплаха може да бъде самоуспокояване от типа "ама аз третирах".

    Предвид възможната резистентност на акарите, самоуспокоението "ама аз третирах" ВЕЧЕ НЕ ВАЖИ !!! Вече не е достатъчно като пчеларска операция. Трябва след третирането да се направи ПРОВЕРКА ЗА АКАРИ, но съдейки по обсъжданията в темата стигам до извода, че най-вероятно НИКОЙ НЕ Я ПРАВИ. А трябва .......

    Почти съм убеден, че ако ме послушате и решите да направите проверка, най-вероятно ще установите, че част от семействата ви гъмжат от акари. Това важи с пълна сила за тези от вас, които са третирали с оксалова киселина. За другите не знам, но нека и те да направят проверка дето се казва за СОБСТВЕНО СПОКОЙСТВИЕ.

  9. #1019
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако и други хора направят препоръчваната от мене проверка и след това публикуват резултатите на форума, веднага ще се изясни кой препарат как действа, и дали можем да му вярваме или не. Към днешна дата нямаме практически резултати от проверките, което означава, че само РАЗТЯГАМЕ ЛОКУМИ с една или друга рецепта. Осъзнавате ли го това или не?

    Ето първите ГАРАНТИРАНО ВЕРНИ И ДОКАЗАНИ С ТЕСТОВЕ РЕЗУЛТАТИ:
    1. Чекмайт - ДЕЙСТВА БЕЗУПРЕЧНО.
    2. Оксалова киселина - ДЕЙСТВА НЕНАДЕЖДНО. Не може да и се вярва.
    3. Всички останали препарати - НЯМА ИНФОРМАЦИЯ. Не може да им се вярва, докато не получим доказателства.

    Това е моята логика и не виждам как някой може да я обори, без да направи ТЕСТОВЕ - като моите или подобни на тях.

  10. #1020
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако и други хора направят препоръчваната от мене проверка и след това публикуват резултатите на форума, веднага ще се изясни кой препарат как действа, и дали можем да му вярваме или не. Към днешна дата нямаме практически резултати от проверките, което означава, че само РАЗТЯГАМЕ ЛОКУМИ с една или друга рецепта. Осъзнавате ли го това или не?

    Ето първите ГАРАНТИРАНО ВЕРНИ И ДОКАЗАНИ С ТЕСТОВЕ РЕЗУЛТАТИ:
    1. Чекмайт - ДЕЙСТВА БЕЗУПРЕЧНО.
    2. Оксалова киселина - ДЕЙСТВА НЕНАДЕЖДНО. Не може да и се вярва.
    3. Всички останали препарати - НЯМА ИНФОРМАЦИЯ. Не може да им се вярва, докато не получим доказателства.

    Това е моята логика и не виждам как някой може да я обори, без да направи ТЕСТОВЕ - като моите или подобни на тях.
    За тестовете си много прав. Всеки сериозен пчелар в днешно време, трябва да направи контролен тест.
    Какво ти е мнението за активното вещество в препарата Чекмайт?

 

 
Страница 102 от 147 ПърваПърва ... 25292100101102103104112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •