Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 42
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    [ А ТРЯБВА ЛИ ДА ПИШЕМ НЕБИВАЛИЦИ?[/quote]

    И какви небивалици е написла Юрката, интересно ми е да науча.
    Че не му се е роило семейство до сега ? Че какво му е чудното на това. Когато избереш правилната конфигурация на корпусите и правилната система на работа и най вече когато МИСЛИШ какво правиш и какво очакваш, тогава е напълно нормално да не ти се роят семействата.
    Небивалица е на опитен пчелар да му се рои семейство.

  2. #12

    Re: МОЯТ НАЧИН ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА МАЙКИ

    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Къде с късмет, къде с знания и решимост за "кардинални" действия, до сега семейство не ми е изпадало в роево състояние. По тази причина почти нямам преки впечатления от работа с роеви майки.
    И нямам проблем с роенето.

    Колега,един въпрос?Колко кошера гледаш?Ако са повече от 10,коментара ти по-горе не е искрен.Една година ДА,но "досега"....не мога да повярвам. sadsmile;
    В момента са по малко, но съм стигал до 30. Въпрос на желание. Спчеларство се занимавам от 1997г, а ти дали вярваш, си е твоя работа.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Неискам да се заяждам.Всеки да си прави изводите,но се ядосвам,когато се дават крайни заключения.Желая ви успех!

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Моето обяснение е, че като семейството е силно, има много пило и храна, то пчелите не бързат да заложат "на всяка цена" и колкото се може по-бързо маточници, а избират най-подходящите за целта ларви. Ако семейството е слабо и с малко пило, то тогава пчелите "бързат" да си произведат майка, без която съществуването им е обречено.
    Не знам дали подобно твърдение, е научно подплатено, но моя личен опит го потвръждава.
    Вероятно е възможна и друга причина. Според мен това е липсата на открито пило и наличието само на яйца.
    Случвало ми се е да наблюдавам подобен вид ситуация и при средни по сила семейства. На четвъртия ден отварям и какво да видя; едвам са заформили маточните чашки на пита прясно изградена и скоро наснесена, а на останалите пилото запечатано или пред запечатване.

  5. #15
    Токо, може би си прав. Аз незная кава е точната причина, само споделям наблюденията си и размислите си по въпроса.

    Цецо. не приемам като заяждане твоето недоверие и не се сърдя. Не си единствен. И не налагам техники на работа с пчелите. Споделям своя личен опит. Щом не вярваш, недей. Това си е твое право, както и да си изкажеш мнението. А защо не споделиш твоя опит и практика?

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    8

    Как се произвежда качествена майка в домашни условия

    как да си произведа качествена майка

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Прочети нагоре по-внимателно и ще си отговориш на въпроса.В домашни условия няма да стане, това става в кошера приятелю.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    А ако си направя отводка със старата майка преди началото на акацията няма ли да се освободят повече пчели за медосбора и докато се роди и оплоди свищевата майка да е пълен с мед кошера?

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не искам да засягам никой,но човек който твърди че има метод,чрез който не е допуснал роеви маточници-е смешно!Това означава,че този човек сега прохожда в пчеларството...

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Калояне,да разбираме ли че като имаш три мнения сега прохождаш в пчеларството?А метода за недопускане на роево настроение нее само един.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •