Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 70

Тема: Пчелояд

  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Нямат ли естествен враг в природата? Ако нямат, то единствения начин за намаляване на популацията е химическия. Кълват ли подмора или само живи пчели?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Имат,пчеларите,но те трудно се справят Не само живи,ами само летящи пчели!

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    За борба с тез птички, Костадин Якофов използва огледала, дълги 20 см. и широки 5 см.(размера е по спомен), разпробити в единият край и вързани на дървета или някаква установка в пчелина. Якофов твърди, че огледалата вършат страхотна работа.
    При мен нямам такъв проблем и не мога да потвърдя дали огледалата са ефективни.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Lukarov Виж публикацията
    За борба с тез птички, Костадин Якофов използва огледала, дълги 20 см. и широки 5 см.(размера е по спомен), разпробити в единият край и вързани на дървета или някаква установка в пчелина. Якофов твърди, че огледалата вършат страхотна работа.
    При мен нямам такъв проблем и не мога да потвърдя дали огледалата са ефективни.
    И аз си мисля, че това ще работи. Както и стари, непотребни CD дискове.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И аз си мисля, че това ще работи. Както и стари, непотребни CD дискове.
    Настроен съм песимистично за ефекта. Аз ходя из пчелина, свиря, пляскам с ръце, хвърлям пиратки и почти не ме отразяват. Като стигна на единия край, те се местят на другия. Ама два дни ,като не съм там да ги виждам-съм ОК.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Настроен съм песимистично за ефекта. Аз ходя из пчелина, свиря, пляскам с ръце, хвърлям пиратки и почти не ме отразяват. Като стигна на единия край, те се местят на другия. Ама два дни ,като не съм там да ги виждам-съм ОК.
    Ами опитай. Не е нито сложно нито скъпо. Отиваш при някой джамджия и искаш всякакви парчета от огледала. Дупченето е трудно, но не пречи нищо да залепиш по един здрав конец с покси пол. Може и парче тел свито на ухо.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ами опитай.
    За тази година е късно вече. Има снимки из форума, нека колегите споделят ефекта.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тая напаст от нищо ли не се плаши? Мога да ти пратя за тестове едно устройство да видим дали ще подейства.
    Аз съм съгласен, после ще го върна. Но познати са пробвали какво ли не, от писъци на сокол до препарирана граблива птица и ефекта е 2 - 3 дни. Аз слагах плашила, шишета, дискове ефекта е кръгла нула. Тях от мен не ги е страх, викам пляскам а те пеят ли пеят.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Предполагам ви е ясно, че пчелоядите се навъртат около пчелина, когато е дъждовно и чакат на гюме, направо на прелките, тъй като пчелите тогава не летят. Когато има летеж, пчелояда се храни далеко от пчелина, но поема значително повече пчели. Та според мен не им обръщайте внимание, само си образувате нерви. Да убивате, да убивате, колко ще убиете? Други ще дойдат на тяхно място. Те се множат като бълхите . За едно лято отглеждат две-три поколения.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Има един начин,казва се пушка.След отстрела се закача на видно място.При мен помага.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •