Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 70

Тема: Пчелояд

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия

    Пчелояд

    Абе дайте малко повече подробности за тия птички - къде атакуват пчелите - в самия пчелин ли, около него ли или направо ги кълват на прелките?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    да много са нагли
    И има ли ефект. Пчелоядите не се притесняват от хора на пчели та и аз мислих за дискове та ми е интересно има ли някакъв ефект.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Абе дайте малко повече подробности за тия птички - къде атакуват пчелите - в самия пчелин ли, около него ли или направо ги кълват на прелките?
    Споко още малко и си заминават за Южна Африка да му мислим пролета.Аз съм приготвил въздушната пушка.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    А иначе наи добрият ефект е парцал напоен със сероводород напъхан в дупките но откъде да го намеря.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    А иначе наи добрият ефект е парцал напоен със сероводород напъхан в дупките но откъде да го намеря.
    Сероводорода е газ, няма как да го намериш. Но пък се излъчва силно от развалени яйца!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    А иначе наи добрият ефект е парцал напоен със сероводород напъхан в дупките но откъде да го намеря.
    Това не е решение. Пчелоядите на ден правят преходи от няколко по 10 км.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Така го пишат по книгите пчелоядите гнездят в дупки дълбоки по 2-3м така че неможе да стигнеш до яицата затова пишат че се пъхат парцали напоени със сероводород за да се задушат а иначе знам че е газ.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    А другият начин е станиол нарязан на ленти и окачен да виси.И да убиете няколко пчелояда и да ги окачите да висят около кошерите.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Така го пишат по книгите пчелоядите гнездят в дупки дълбоки по 2-3м така че неможе да стигнеш до яицата затова пишат че се пъхат парцали напоени със сероводород за да се задушат а иначе знам че е газ.
    Тоя който го е писал нищо не разбира! Как ще напоиш парцал с газ? Може да е вещество, което да отделя този газ, но не и той самия!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Дикове,станиоли не ги плашат.Плаши ги пушката и ако се върже някой жив да крещи.А при студено време застават даже на отворите на кошерите и чакат.С две думи доста проблемни птички,но природата така е отредила,оцеляват късметлиите.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •