Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 70

Тема: Пчелояд

  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много са хитри и имат чудесна преценка за опастност. Плашилата и т.н нямат никакъв ефект. Отстрелването на някой от групата дава миментален ефект който се изразява в доста по-висок летеж и заобикаляне на пчелина малко по отдалеч, но продължават да си ловуват край него и съответно ефекта пак е почти никакъв. Намислил съм два варианта за проба да ги прогоня, но все не ми остава време. Единия е да наслагам висящи пчели ( търтеи) на корда с рибарска кукичка 14-18 номер. Съмнява ме да подейства но ако се закачи някой и умре в страшна агония там си мисля, че ще ги наплаши яко. Втория ми замисъл е да раня един и след това да го подложа на невероятни мъчения и да запиша звуците които издава и после да им ги пускам.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Много са хитри и имат чудесна преценка за опастност. Плашилата и т.н нямат никакъв ефект. Отстрелването на някой от групата дава миментален ефект който се изразява в доста по-висок летеж и заобикаляне на пчелина малко по отдалеч, но продължават да си ловуват край него и съответно ефекта пак е почти никакъв. Намислил съм два варианта за проба да ги прогоня, но все не ми остава време. Единия е да наслагам висящи пчели ( търтеи) на корда с рибарска кукичка 14-18 номер. Съмнява ме да подейства но ако се закачи някой и умре в страшна агония там си мисля, че ще ги наплаши яко. Втория ми замисъл е да раня един и след това да го подложа на невероятни мъчения и да запиша звуците които издава и после да им ги пускам.
    Това с кордата и куките е пробвано, но не върши работа. Със звуците може и за има ефект, но ме съмнява.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Предполагам ви е ясно, че пчелоядите се навъртат около пчелина, когато е дъждовно и чакат на гюме, направо на прелките, тъй като пчелите тогава не летят. Когато има летеж, пчелояда се храни далеко от пчелина, но поема значително повече пчели. Та според мен не им обръщайте внимание, само си образувате нерви. Да убивате, да убивате, колко ще убиете? Други ще дойдат на тяхно място. Те се множат като бълхите . За едно лято отглеждат две-три поколения.
    Абсолютно е така, ако се оправи времето само ще ги чувам как пеят на делеко в полето, предимно есенно време са над кошерите и ако огладнят много, както в момента когато пчелите не са излизаи няколко дена.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това с кордата и куките е пробвано, но не върши работа. Със звуците може и за има ефект, но ме съмнява.
    И с звуци не става колега е пробвал.

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Едно време пчеларите казват че са намирали дупките къдедо гнездят и през ноща са ги запушвали. Но сега никой не прави нищо и положението е трагично голяма инвазия ако и на другите пчелини е като при мен има милиони в България.

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Да пчелояда е лошо нещо, но смятам, че лястовичката е в пъти по-голяма напаст.
    За пчелини които са в населено място винаги има от черно-белите пернати през целия ден
    от април до септември. И изобщо не хващат само търтеи както ни успокояват някои. Ето за тази
    напаст трябва да се търси лек. И тъй като те обикалят само около пчелина, където има голяма
    концентрация на пчели, може би има начин. Идеи има, но са малко атрактивни за съседите, .

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Да пчелояда е лошо нещо, но смятам, че лястовичката е в пъти по-голяма напаст.
    За пчелини които са в населено място винаги има от черно-белите пернати през целия ден
    от април до септември. И изобщо не хващат само търтеи както ни успокояват някои. Ето за тази
    напаст трябва да се търси лек. И тъй като те обикалят само около пчелина, където има голяма
    концентрация на пчели, може би има начин. Идеи има, но са малко атрактивни за съседите, .
    Лястовиците май наблягат на търтеи (може и на майки), при мен ги виждам основно по време на тяхното облитане . По този повод да ви питам : виждали ли сте как след лястовица летят десетина търтея?

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Лястовиците май наблягат на търтеи (може и на майки), при мен ги виждам основно по време на тяхното облитане . По този повод да ви питам : виждали ли сте как след лястовица летят десетина търтея?
    Аз съм виждал ама си мисля че са пчели а не търтей, все едно ги прогонват от пчелина.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм виждал ама си мисля че са пчели а не търтей, все едно ги прогонват от пчелина.
    Това е по - вярно.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз съм виждал ама си мисля че са пчели а не търтей, все едно ги прогонват от пчелина.
    Аз си мисля, че са търтеи объркали субекта.

    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Това е по - вярно.
    Да бе. Сутрин не ги гонят, само след обед, да не хапнат някоя мама.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •