Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 70

Тема: Пчелояд

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Дамянов , не знам кого са осведетелствали , ама голям кукувичарник си направил .
    Преди 13 години , в района на полицейската школа на убит пчелояд нямаше нито една пчела , но пчелоядите страняха от мястото.
    Подвърждавам същата работа е и със скорците . Трепя два три и ги закачам на видно място в лозето ефекта е налице друго нищо не помага
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    12.05.2016
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kajgalool Виж публикацията
    Те и лястовиците ядат пчели, за това предлагам, всичко, което хвърка и папа пчели да го трепеме...така ще имаме много силни семейства и всички майки ще се връщат от брачния полет!!!
    Чудя се обаче, как е имало пчели, когато още не е имало добри пчелари, които са ги защитавали убивайки естествените им врагове ???
    А...имам смътен спомен, за едни колеги, където се отдадоха на унищожаване на пчелояди предни години и после реваха, като сарански мечки есента "как да се справим с осите и стършелите...помагайте"...
    Дерзайте !
    Не е нужно да се убиват 100-ци пчелояди. Един увесен на клон на видно за тях място е напълно достатъчен и върши прекрасна работа. Кой как ще си колани пчелина си е негова работа. Дали на някой му харесва как го правя аз ми е все тая. Просто споделих моето си мнение от личен опит.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ейййй, много пчелояд, много напаст. Помляха пчелина за няколко дни. А не спира да

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ейййй, много пчелояд, много напаст. Помляха пчелина за няколко дни. А не спира да
    Сутринта като пристигнах на пчелина кошерите бяха като коледна елха. По дърветата да не говорим 100 тици. Няколко дена пчелите не са излизали и гадната напаст огладняла, ако могат отвътре ще ги взимат.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ейййй, много пчелояд, много напаст. Помляха пчелина за няколко дни. А не спира да
    "...Три дни станах перко да гоня пчелояди....."Това съм го писал на 6.05.2016г. Тази година, до преди два дена ги нямаше и си викам : край, пукясаха някъде -няма да дойдат. Е, то не че има пчели за ядене , ама чак толкова. Уви, появиха се макар и в по-малко бройки за сега. Джанката при мен цъфна -20дни по-късно от 2016г.- по аналогия и пчелоядите закъсняха с 20 дни. Да се оправи времето и да изчезват, поне да не ги виждам.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Сутринта като пристигнах на пчелина кошерите бяха като коледна елха. По дърветата да не говорим 100 тици. Няколко дена пчелите не са излизали и гадната напаст огладняла, ако могат отвътре ще ги взимат.
    Тая напаст от нищо ли не се плаши? Мога да ти пратя за тестове едно устройство да видим дали ще подейства.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тая напаст от нищо ли не се плаши? Мога да ти пратя за тестове едно устройство да видим дали ще подейства.
    Ловна пушка

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "...Три дни станах перко да гоня пчелояди....."Това съм го писал на 6.05.2016г. Тази година, до преди два дена ги нямаше и си викам : край, пукясаха някъде -няма да дойдат. Е, то не че има пчели за ядене , ама чак толкова. Уви, появиха се макар и в по-малко бройки за сега. Джанката при мен цъфна -20дни по-късно от 2016г.- по аналогия и пчелоядите закъсняха с 20 дни. Да се оправи времето и да изчезват, поне да не ги виждам.
    Аз съм сложил плашилата за пчелоядите .
    Нямам проблем с тях .

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Аз съм сложил плашилата за пчелоядите .
    Нямам проблем с тях .
    Аз поисках да сложа жената, но тя каза, че щяло да и бъде студено.

  10. #40
    Тая гад не се плаши от пушка и гърмел като млад ловджия взимах пушка и 2-3 кутии патрони и като се завъртят огън въобще не им прави впечатление ,че се гърми по тях след около половин един час пак идват (най-вероятно друго ято ) и пак огън до като свършат патроните .Нарочно направих аутопсия на един пчелояд вътре намерих около50-60 пчели,после го хвърлих на кучето и то не го яде мръсна напаст така ,че и от пушка няма голяма полза .Сега като им чуя чуроликането направо настръхвам защото имам много майки да се оплоаждат есента не ме дразнят чак толкова
    Този пост е редактиран от georgi rumenov; 28.05.2017 в 11:36.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •