Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 70

Тема: Пчелояд

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Трудоемко е доста. Според мен ако искаш да пробваш двумайчино си вземи корпсуни кошери и за летния сезон прави по 1 отвдока отгоре със снелгрова дъска помежду им... на есен обединяваш!

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Колега пробвай следното. режеш огледало 10 * 10 см и слепваш двете парчета в задната част пробиваш дупка в горната част на средата и закачаш в пчелина на слънчево място. Тези гадове колкото са лакоми толкова и страхливи. Изпитано работи!
    По-лесен вариант е да навържеш стари аудиодискове,аз съм го направил заради черешите в двора.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Трудоемко е доста. Според мен ако искаш да пробваш двумайчино си вземи корпсуни кошери и за летния сезон прави по 1 отвдока отгоре със снелгрова дъска помежду им... на есен обединяваш!
    Тази зима оставих със снелгровата 6 семейства-само с подхранването е по-трудно,но няма убити майки.Всичките са ОК за сега.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Зеге, чук и много гвоздеи
    Направих го преди 5 години и все още върши работа. Вече 3-4 години имам черни синигери



    Тази година имам и пчелояд на пчелина - голям красавец. Все не мога да го снимам, много е страхлив.
    На калпавия пчелар - пчелояда му пречел
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дамянов , не знам кого са осведетелствали , ама голям кукувичарник си направил .
    Преди 13 години , в района на полицейската школа на убит пчелояд нямаше нито една пчела , но пчелоядите страняха от мястото.

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Дамянов , не знам кого са осведетелствали , ама голям кукувичарник си направил .
    Преди 13 години , в района на полицейската школа на убит пчелояд нямаше нито една пчела , но пчелоядите страняха от мястото.
    Уж трябваше да е къщичка за птички, но ми казаха, че съм направил кучешка колибка . Със зегето беше голяма мъка, но и аз съм голям инат.
    На съседа котката редовно се облизва под дървото, а най-интересно става като излязат пчелите и я видят пред кошерите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #27
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Не го знам к'ъв сорт е, ама пасе пчели и то много. Не ми пречи, но си намери гадже и се заселиха на 2 м от пчелина.
    Като ме види с булото и чака като куче гранули

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Това по-скоро е сврачка. Сврачките също като пчелоядите ядат пчели.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    12.05.2016
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    Ямбол
    Това на снимката е сойка. За тези "красиви" птички,които се хранят с пчелите ни е все едно на човек ,който гледа кокошки в кокошарника му да влезе лисица или в кошарата му вълк.
    Аз се грижа за тях и влагам всички сили и средства да ги няма около и без това малкия ми пчелин.
    Много добре им действа въздухарката и странят от пчелина,но това не означава ,че пчелите не отиват на паша където си ги вардят и пак си ги ядът.
    Общо взето няма спасение от тая пъстра гад.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Те и лястовиците ядат пчели, за това предлагам, всичко, което хвърка и папа пчели да го трепеме...така ще имаме много силни семейства и всички майки ще се връщат от брачния полет!!!
    Чудя се обаче, как е имало пчели, когато още не е имало добри пчелари, които са ги защитавали убивайки естествените им врагове ???
    А...имам смътен спомен, за едни колеги, където се отдадоха на унищожаване на пчелояди предни години и после реваха, като сарански мечки есента "как да се справим с осите и стършелите...помагайте"...
    Дерзайте !

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •