Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв

    12-рамкови кошери

    За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
    А и не четете ли внимателно, човека е написал каква е дебелината на страниците.

    Темата е създадена от мнения, взети от други теми.
    Администратор
    Този пост е редактиран от evgeni.filimonov; 25.02.2015 в 22:54.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
    Класическия ДБ е именно 12 рамков. При него, старите пити за бракуване се поставят зад преградната дъска. Затова, ако от 12 рамки извадиш 1 преградна дъска и 2 пити зад нея, в плодника ще остане място само за 9 пити. Ако човек мисли да работи по корпусна технология, по-добре направо да си вземе ЛР

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Брях , да му мислят тез с лежаците
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
    Голям (12 рамков) кошер е като голяма кола - побира и много и малко багаж, според нуждите. 12-така можеш да го стесниш с две преградни дъски и да стане 10-ак, при нужда може да „скубеш“ другите кошери и да слагаш питите в него, може по здравичко да го „оскубеш“ с 2.3 пити за отводка и няма да усети и т.н. Единствено за подвижно не е много подходящ поради по големия си обем и тежест.

    п.п. извинявам се за спама, иначе кошерите на колегата са добри, особено цената им

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
    Колега,ако питането ти е към мен,защото аз съм попитал valvrv за 12 рамкови,ще ти отговоря,да грамотен съм и чета даже и вестници?!От 33г работя с 12 ДБ,не те знам ти с какви работиш,твоя си работа!Но аз питам за дебелина и цена за работа с 3-ти магазин! Да имам и 8 и 10 рамкови,по бързо се развиват и какво от това?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от icofly Виж публикацията
    Колега,ако питането ти е към мен,защото аз съм попитал valvrv за 12 рамкови,ще ти отговоря,да грамотен съм и чета даже и вестници?!От 33г работя с 12 ДБ,не те знам ти с какви работиш,твоя си работа!Но аз питам за дебелина и цена за работа с 3-ти магазин! Да имам и 8 и 10 рамкови,по бързо се развиват и какво от това?
    Не е конкретно към теб. По принцип попитах.
    Това , че се развиват по-бързо, не е ли ПЛЮС ?
    Мнението на д-р Ангел Грънчаров - 12 рамков ДБ 33 мм е като гробница. Нищо лично.
    А колкото до това че от 12 рамки с 2 преградни го правиш не 10 рамки, това не означава, че намаляваш обема, нали?
    Просто спор.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За този човек ли става въпрос?

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Всичко зависи от климатичните условия и пашата,а това за ПЛЮСА съм го играл по дърветата

  9. #9
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Мнението на д-р Ангел Грънчаров - 12 рамков ДБ 33 мм е като гробница.

    А мнението на Дони за д-р Ангел Грънчаров..... също не е много по-различно, но КАКВО ОТ ТОВА.
    Иначе, добре дошъл отново на valvrv! От това което беше оставил след себе си в интернет пространството, вече 10 години не можем да го настигнем!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Според мен всичко зависи от НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО ПЧЕЛАРЯ.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •