Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 25 от общо 25
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    При ДБ системата може да ротираш само ако дъното и плодинка са подвижни - между тях може да пъхнеш друг плодник, магазин или корпус според зависи, но е много опасно за кръста . Ако не са подвижни няма как да пъхаш нищо между тях и тогава се прехвърлят само пити - много по леко и безопасно е.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    При ДБ системата може да ротираш само ако дъното и плодинка са подвижни - между тях може да пъхнеш друг плодник, магазин или корпус според зависи, но е много опасно за кръста . Ако не са подвижни няма как да пъхаш нищо между тях и тогава се прехвърлят само пити - много по леко и безопасно е.
    Благодаря, тези с които се занимавам половината са от новия модел другата половина са от старите. Още един въпрос ако не е нахално,кокво представлява "прехвърлят се пити" , че съм много назад с материала.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от pchelata-Z Виж публикацията
    Благодаря, тези с които се занимавам половината са от новия модел другата половина са от старите. Още един въпрос ако не е нахално,кокво представлява "прехвърлят се пити" , че съм много назад с материала.
    Пити взети от кошер Х и поставени в кошер Y това е "прехвърляне"

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2012
    Мнения
    5
    В един от кошерите установих,че има маточници и в същото време има излюпени търтейи , търтеево пило и яйца по едно в килийка,но запечатано работно пило не видях и майката също не открих

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    27.10.2014
    Мнения
    87
    Пчеларски район
    Югоизточен регион
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Пити взети от кошер Х и поставени в кошер Y това е "прехвърляне"
    Благодаря, Marianski на мен ми се въртеше нещо в главата от сорта, питата да се извади, да се завърти на 180 градуса и пак да се постави на същото място. Но изглежда това е друго нещо. То от толкова четене във форума всичко мие ..............
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 12.04.2015 в 01:02. Причина: грешен цитат

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •