Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353

    Пчеларска барака или шкаф

    Споделете къде си държите дребния пчеларски инвентар, ако пчелинът ви не е до къщата или вилата. Става въпрос за пушалка, разпалки, рамки, летви, препарати, сандъчета, восъкотопилка и т.н дреболии. Не става въпрос за скъп инвентар, като центрофуга и съдове, които очевидно не могат да бъдат зарязани на пчелина.

    Моят инвентар е в мазе, което зимата е доста влажно и намирам мухлясали рамки, табли и всякакви дървении и затова съм се замислил да спретна нещо като на снимките на десетина метра от кошерите. Освен това пчелите и вилата са максимално отдалечени в парцела и с денивелация, което прави досадно непланираното слизане до мазето.

    В общи линии вариантите са два - барачка/навес 2х2м или нещо като шкаф/лежак с основи 1,50х0,7м висок около метър и повдигнат на 30см от земята, с две врати отпред, в който да слагам всичко.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 21170191_1_800x600.jpg‎  
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    На отдалечените пчелини ползвам стари гардероб-легнал и шкаф покрити с етернитови плоскости за покрив. Не мисля, че ще изкарат повече от 10 години, защото навява при валежи, особено сняг.
    Предпочитам да пия от извора.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    35
    Пчеларски район
    Троян
    аз използвам стар хладилник като ракла трябва му само мрежест отвор да не се спарва.

  4. #4
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    На отдалечените пчелини ползвам стари гардероб-легнал и шкаф покрити с етернитови плоскости за покрив. Не мисля, че ще изкарат повече от 10 години, защото навява при валежи, особено сняг.
    Защо не го защитиш с някакво водонепропускливо покритие и от страни?

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Защо не го защитиш с някакво водонепропускливо покритие и от страни?
    Защото са от някакво ПДЧ, което и в печката не гори. Иначе щяха да са на сметището, а сега са по пчелините.
    Предпочитам да пия от извора.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    19.04.2014
    Мнения
    26
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    На отдалечените пчелини ползвам стари гардероб-легнал и шкаф покрити с етернитови плоскости за покрив. Не мисля, че ще изкарат повече от 10 години, защото навява при валежи, особено сняг.
    Чувал съм ,че етернита е канцерогенен,по света масово го забраняват.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •