Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 15 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 150
  1. #91
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ваденето на меда от кошерите НИКОГА НЕ Е БИЛО ПРОБЛЕМ ЗА ПЧЕЛАРИТЕ. Прави се само един ден в годината и всеки един пчелар се справя и в момента с минимални инвестиции в оборудване и труд.

    Истинските проблеми на пчеларите не са как да извадят меда, а КАК ДА ГО ПРОИЗВЕДАТ - как да създадат и поддържат здрави и силни семейства, каква и къде да е пашата, с какво да се третира, каква пчеларска технология да се прилага, болести, смъртности и 1000 други проблема, които това изобретение не ги разрешава. 364 дена в годината пчеларя се бори да поддържа семействата си, за да са здрави и да донесат по-много мед, и на 365-тия ден настъпва времето за вадене на меда, и това изобретение има претенции да икономиса 1 час време на пчеларя през този ден, карайки го обаче да инвестира луди пари за този икономисан час.

    Цялото това изобретение е една абсолютна безсмислена глупост от икономическа гледна точка. Дори и да се намесят китайците и рамките да станат по 2 за лев, пак това изобретение няма как да се наложи масово поради многото загубено време в операцията "вадене на меда".

  2. #92
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ще ви дам пример с лека кола, пък дано да осъзнаете най-после за какво иде реч.

    Представете си, че сте шофьор на такси, и с това си вадите хляба. Колата ви е стара и раздрънкана, но пари за нова кола няма. Но дори и да имаше, пак нямаше да ги дадете, защото в бранша има конкуренция и цената на 1 километър таксиметров превоз е фиксирана на много ниско ниво. За вас има само една алтернатива - или се опитвате да се вместите в тази цена, или фалирате. Принудени сте да купувате гуми втора употреба. Принудени сте да карате на газ. Принидени сте сами да си правите ремонтите, защото в сервизите струва скъпо. Принудени сте да работите по 16 часа на ден. Принудени сте да криете данъци и да правите всякакви други "дребни далавери" само и само да ви остане някой друг излишен лев, с който да нахраните изгладнелите гърла на семейството си. Държавата въобще не ви помага - дори ви пречи. Измисля хиляди нормативи и регулации, единствената цел на които е да ви отмъкне и малкото на брой левове, останали ви като печалба.

    На фона на всичко това се появява едно "ново изобретение", което ви помага да напомпите по-бързо гумите на колата си, икономисвайки ви 10-20 секунди труд. Това изобретение понеже е "много велико", струва 3 пъти повече от самата ви кола. Започват да ви промиват мозъците как това "изобретение" ще промени веднъж завинаги таксиметровия бранш. Намират се дори и "поддръжници", които хал-хабер си нямат от това какви са реалните сметки в таксиметровия бранш, и които си мислят че ПОМПЕНЕТО НА ГУМИТЕ Е ПРОБЛЕМ НОМЕР ЕДНО. Всичко останало в бранша цъфти и пее, и остава само да си напомпим гумите за 10 секунди, и печалбите ще потекат като една неспирна река.

    Та това е истината с "новото изобретение". Вярно е, че ще има "заслепени", които ще си купят новата машина за помпане на гуми, но дали те ще са хората, които ще оцелеят в конкурентната борба в таксиметровия бранш? Те ли ще са хората, които ще ни возят в таксита и за в бъдеще, или това ще са хората, който първи ще нададат ВОЙ ДО НЕБЕСАТА, че държавата не ги подкрепя със субсидии и в резултат на това бизнеса им е на загуба? Нима държавата е длъжна да подкрепя всяка една БЕЗУМНА ИДЕЯ ???????????

    Обществото не се нуждае от безумни идеи, струващи много пари, без при това да донесат някаква реална полза. Обществото се нуждае от ЕВТИНА И КАЧЕСТВЕНА ПРОДУКЦИЯ, но такъв тип изобретения не са насочени в посока ЕВТИНА, а в посока ДАЙТЕ ДА ИЗМАМИМ ЛЕКОВЕРНИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ, които обаче впоследствие ще фалират и така ще се самонакажат за лековерните си разсъждения.

  3. #93
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В тази тема вече са обединени мненията от всички други подобни теми.
    Администратор

  4. #94
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Матеев - тук става дума за ниша за хора с 10-20 кошера.
    Не става дума за 1000 кошера.

    Продукта е налице - позициите във форума са заети - остава да изчакаменяколко години и да видим кои крив - кой прав

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ваденето на меда от кошерите НИКОГА НЕ Е БИЛО ПРОБЛЕМ ЗА ПЧЕЛАРИТЕ....
    Много добре казано, а и всичко по-надолу в поста. Поздравления.
    Спомням си в началото, питах комшията да ме светне в тънкостите на ваденето, хаха. Той ми каза това-онова, па накрая се изсмя - аве ти я земи да направиш меда, па аз ше викна братчеда и ако тряа цяла нощ ше въртим у гаража и па ше го извъртим пущината. И така се случи, че първото ми вадене беше нощно време. Радиоточката бичи яко "Хоризонт", а аз си ближа пръстите се едно не съм опитвал...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #96
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от valvrv Виж публикацията
    Ето едно интересно изобретение
    https://www.indiegogo.com/projects/f...m-your-beehive
    http://www.honeyflow.com/

    Интересен е принципът на действие,рамката се състои от предварително изградени пластмасови килийки от пластмаса за хранителната промишленост.Килийките са разпределени във вертикални колонки, които при завъртане на ключа в комплекта се разцепват вертикално и съответно меда потича по канал събирайки се в тръбичка в долната част на рамката.И от там по тръба се извежда вън от кошера без да се отваря.

    Интересно дали това не е началото на пчеларството такова каквото го познаваме
    Прикачен файл 3666
    Както казва известният герой на Алеко - аз това кога съм го измислил... ехееее Но с една малка разлика при мен - медът тече от вън на вътре...

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Flow hive 1.jpg
Прегледи:      276
Размер:	291.6 KB
ID:	3743Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Flow hive 2.jpg
Прегледи:      274
Размер:	251.7 KB
ID:	3744
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  7. #97

    не разбирам нищо от пчели но това си струвада го видите

    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ПЧЕЛИ НО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУК ЗА КАКВО СТАВА ДУМА > МОЖЕ ДА ВИ Е ОТ ПОЛЗА

    https://www.facebook.com/video.php?v=1071501276198227

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ами то беше като новина преди месеци..........................
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #99
    Цитат Първоначално публикувано от ЗаПръвПътсъмтук Виж публикацията
    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ПЧЕЛИ НО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУК ЗА КАКВО СТАВА ДУМА > МОЖЕ ДА ВИ Е ОТ ПОЛЗА

    https://www.facebook.com/video.php?v=1071501276198227
    http://www.honeyflow.com/videos/p/60

  10. #100
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Изгледах новите клипове и веднага при мене възникна следния въпрос:

    След източване на меда от пластмасовите пити какво правим? Ами че те си остават със запечатани килийки и пчелите няма да знаят, че някой през задния вход им е източил меда. Как ще процедираме? Ще разглобяваме всичко и ще чистим килийките една по една? Питите са скъпи и едва ли ще можем да си позволим груба намеса с нож за разпечатване. Съдейки по разстоянието между питите, килийките няма да са надградени.

    Та въпроса ми е дали тези свръхскъпи пити са за еднократна употреба или има нещо, което не го знам?

 

 
Страница 10 от 15 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •