Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 150
  1. #121
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Докато целия свят разбере що за боклук е това, "изобретателите" ще сложат в джоба си няколко милиона долара и ще си гледат кефа до края на живота си. Може пък да "изобретят" и нещо друго - знам ли.

    Иначе за всички вече е ясно, че който си купи един такъв кошер, няма никога да повтори. Любопитни и балъци обаче има много, така че може и да се получи "сериозен" бизнес. Факт е, че клиентите на казината никога не се свършват, въпреки че още преди 200 години математически е доказано, че при достатъчно дълга игра крайният резултат е винаги един и същи - загуба на парите. Същото важи и за всички други хазартни игри, но те продължават да са популярни и до ден днешен.

    Та бизнеса на тези, които произвеждат този кошер, не е свързан с подобряване на пчеларската технология, а със стрижене на заблудени овце, каквито винаги се намират в изобилие по целия свят.
    Влакът натовари много пътници, но тази рамка не е някакво изключение в пчеларството, а по-скоро доказателство. Само наблюдавай как с години ще ги ползват тези рамки и ще се мъчат с тях. Същите заблуди си ги мъкнем и ние, но понякога късно го разбираме и си плащаме солено.
    - Майка снасяща 5000 яйца на ден и пчела с реактивен двигател
    - 2459231 последни решения на проблема с акара
    - 8541 върховни решения на проблема с ноземата
    - 4581 върховни последни решения на проблема с МКБ (очаквайте скоро в кината)
    - Хиляди малки джаджи, които правят живота на пчеларя по-лек и пчелата дава повече...въздух през ауспуха

    Как се отсява истината от мита и лъжата?!?!
    Ами...много лесно. Пробваш, плащаш си за грешката и продължаваш. Още в началото тръгнах с идеята, че ще си платя сметката докато е малка, а не после да се чудя какво да правя.
    Въпреки това, сега се връщам и откривам грешки още от началото, които си ги мъкна и съм се опитвал да поправям, а е станало още по-зле. Когато нещо не работи, няма смисъл да се поправя.
    Като си знам моите грешки ме хваща яд, а си представям, ако бях послушал мнозинството от колегите какво щеше да бъде.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #122
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Колега, това, което прави чеха е с една манивелка - ако гледаш внимателно оригиналният клип ще видиш, че там се работи с две.
    Както и да е - интересно ми е обаче как въпреки успеха на хората тук продължаваме да плюем

    Все тая - дай боже тук да се роди идея по-добра от тази.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
    Колега, това, което прави чеха е с една манивелка - ако гледаш внимателно оригиналният клип ще видиш, че там се работи с две.
    Както и да е - интересно ми е обаче как въпреки успеха на хората тук продължаваме да плюем

    Все тая - дай боже тук да се роди идея по-добра от тази.
    По лоша идея от тази няма как да се роди.

  4. #124
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov Виж публикацията
    Колега, това, което прави чеха е с една манивелка - ако гледаш внимателно оригиналният клип ще видиш, че там се работи с две. Както и да е - интересно ми е обаче как въпреки успеха на хората тук продължаваме да плюем Все тая - дай боже тук да се роди идея по-добра от тази.
    За кой успех говориш? Намерих общо два клипа на пчелари, които са ги пробвали и като гледам и двамата изобщо на са очаровани. А манивелата е една, защото толкова са му дали в комплекта.

  5. #125
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А дали някой е пробвал да ползва тези раздвояващи се пити за втори път? Защото много ми е интересно какво се случва след като всяка една килийка се раздели на две. Със сигурност восъчните капачета на килийките се разкъсват и повърхноста на питите заприличва на манджа от мед и восък. Дали пчелите ще го почистят?

    Също така представете си всяка една килийка, която се състои от 2 части. При нова пита тези части са допрени перфектно, но след като питата веднъж бъде използвана и отворена, допирните ръбове ще се оцапат с мед и може би с парченца восък. При обратното затваряне двете части няма да се допрат идеално една за друга, а ще остане някакво разстояние. Пчелите ще го заклеят това разстояние (с восък или с прополис ???) и следващия път отварянето ще е почти невъзможно. Дори и да приемем, че ще може да бъде отворена, на третото затваряне ще има още по-големи процепи и още по-много восък и прополис по допирните ръбове.

    Та аз лично си мисля, че тези свръхскъпи пити са за еднократна употреба, защото допирните ръбове много бързо ще се замацат с восък или прополис и това ще унищожи целия механизъм на разделяне-обратно затваряне. И ако никой не измисли метод за бързо почистване, цялата идея е обречена на провал. Засега не става ясно как се почистват веднъж използваните пити. Може би пчеларя трябва да си закупи ултразвукова вана и/или пароструйка?

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Според мен това е една любителска варияция за "инакомислещи" хора ! Разкъсаните капачета и меда пчелите ще почистят , а колкото до отлагането на прополис и др. за един сезон (2-3 пъти ) , едва ли ще блокира питата ! Почистването вероятно ще е изваряване във вода ! Но това е по-скоро показателно , че виждаш ли , може и така !
    Невсичко с две бузи е лице !

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Финланците от Парадайз хъни вече предлагат нещо подобно на този кошер чудо. Те са сериозна фирма и не вярвам да са платили за патент които не си струва. Вижте тяхната брошура http://paradisehoney.net/documents/Beebox_Smart.jpg

  8. #128
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Изглежда кошера FLOW HIVE придобива популярност в целия свят. Най-интересното е, че го купуват не пчелари, а обикновени хора, искащи да си правят мед за собствена консумация. Казвам това защото вече имам заявка за 2 отводки от човек непчелар, купил си два такива кошера.

    Ако наистина това е трайна тенденция, можем да очакваме страната да се напълни с такива кошери, гледани от хиляди хора, които не са пчелари. В тяхната представа те просто си купуват по 1-2 кошера и после ги изоставят на произвола на съдбата. Ха сега познайте какво ще стане с болестите по пчелите .......

    Любопитно ми е и какво ще стане, когато майките се качат да снасят в пластмасовите касети с разделящи се килийки. Ако в тези касети започне да се гледа пило, механизма на разделяне ще се блокира от остатъчните люспици от пилото.

  9. #129
    Наблюдател
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    45
    Пчеларски район
    Драгалевци
    Ами ако не се качат ?!

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от kajgalool Виж публикацията
    Ами ако не се качат ?!
    Защо ? При теб , нямало ли е случаи майките да осеменят част от магазина ?

 

 
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •