Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 150
  1. #41
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Благодарение на един колега ще пусна малко храна за размисъл на невярващите. И все пак много близо съм бил, магията е в рамките и килийките. Разместващи се спрямо една друга килийки.
    Текст от описанието
    Поне няма да се притесняваме за цената на восъчните основи може скоро да отпаднат от употреба поне в щатите
    Пчелата е много тъпо същество ,как не се сеща ,но ако се сложат схемите в кошера да си отвори очите ще стане работата.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Пчелата е много тъпо същество ,как не се сеща ,но ако се сложат схемите в кошера да си отвори очите ще стане работата.
    Много грешиш, пчелата е изключително умно същество, но има едно по-умно същество от нея - човека. Но не във всички случаи.
    Винаги може по-добре.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    САЩ отново са напред, шапка им свалям, ще свалят цената на меда и ще залеят света с евтин мед, както с фракинга-шистовия газ, в момента са най-големия производител на природен газ и се чудят къде да го продават. Да му мислят китайците, скоро може да да затворят заводите си за производство на пчелен мед.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    САЩ отново са напред, шапка им свалям, ще свалят цената на меда и ще залеят света с евтин мед, както с фракинга-шистовия газ, в момента са най-големия производител на природен газ и се чудят къде да го продават. Да му мислят китайците, скоро може да да затворят заводите си за производство на пчелен мед.
    Еее чакай сега, то все пак и пчели се искат за тази работа. Тук трябва да наблегнем и страшно няма.
    Винаги може по-добре.

  5. #45
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Еее чакай сега, то все пак и пчели се искат за тази работа. Тук трябва да наблегнем и страшно няма.
    Те щом са измислили кошер без пити,ще измислят и без пчели не се притеснявай,умни са много.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Те щом са измислили кошер без пити,ще измислят и без пчели не се притеснявай,умни са много.
    Хахаха, те китайците вече са го измислили, САЩ само могат да се учат .

    А по темата - както каза някой по горе, искам да видя "веселия самоубиец", дето ще иде да вземе бурканите с мед, и кой "юнак" ще занесе палачинките на чучура...

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Хахаха, те китайците вече са го измислили, САЩ само могат да се учат .

    А по темата - както каза някой по горе, искам да видя "веселия самоубиец", дето ще иде да вземе бурканите с мед, и кой "юнак" ще занесе палачинките на чучура...
    Ами имаше едни колеги преди време се хвалеха, че вадят мед от акация по къси гащи. Срещу някой лев ще дойдат да оберат бурканите, поне кошера няма да отварят.
    Аз вече имам бизнес идея, лятото взимам един такъв кошер и се настанявам до тези с палачинките на морето ... палачинка 1 лев, мед от чучура 0.50 лв
    Винаги може по-добре.

  8. #48
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Благодарение на един колега ще пусна малко храна за размисъл на невярващите. И все пак много близо съм бил, магията е в рамките и килийките. Разместващи се спрямо една друга килийки.
    Текст от описанието на патента и малко снимки:
    Поне няма да се притесняваме за цената на восъчните основи може скоро да отпаднат от употреба поне в щатите
    Вчера ми дадоха патента, но не бях питал дали мога да го пусна тук и чаках...
    В коментарите под клипа беше пуснат линк към иска за патента, но кой да гледа(изобщо не го бях видял).
    Патента не е собственост на фирмата и това което си купувате струва едно голямо НИЩО. Докато фирмата няма вписан като актив патента, то си купувате поздрав по радиото.

    Сега остава да видим какви ще са проблемите с тази система, защото нека бъдем реалисти - няма да е чудото което очакваме и е възможно да има много нерешими проблеми с тази система.
    Ето файловете към патента. Има доста снимки и чертежи.

    ABSTRACT_ver_1.pdf
    CLAIM_ver_1.pdf
    DESCRIPTION_ver_1.pdf
    DRAWING_ver_1.pdf
    Drawings_03-07-2014_SPBI-0000345933.pdf
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Тука прекалено много хора се хванаха не за идеята а за краудфъндинга. Аз го разбирам от морална гледна точка да помогнеш на хората донякъде да си върнат парите по загубеното време, че са я разработвали докато други са вадили мед и продавали. Нещо като лично удовлетворение, че и ти си помогнал някакси с каквото можеш това да се пръкне на бял свят. А тук се говори за акционери и прочее глупости.
    Мислите ли, че ако това нещо щеше да променя радикално пчеларството нямаше да бъде вече купено от някоя корпорация и вече да залива пчеларските магазини с лъскави реклами.
    Краудфъндинга е шанс за пробив от обикновени хора срещу корпорации, банки и т.н. Говоря по принцип не защитавам никой и нищо.

    П.С. Както се вижда не е проста работа. Мислено е доста. Дори има система за централизирано събиране с електроника за измерване на дебита на добива.
    Винаги може по-добре.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,там пише /акционери/ ,аз сега какво ще ги правя тези буркани ,които поръчах.

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •