Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 150
  1. #21
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Като спомена станиол аз залагам ,че под питите има алуминиево фолио - а вие В допълнение не сте ли чували от стари пчелари израза "да потече мед от прелката" при много силна паша ....
    Знае ли човек,може и центрофуга да има някаква вътре,тече мед като из ведро.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    Знае ли човек,може и центрофуга да има някаква вътре,тече мед като из ведро.
    То че има центрофуга е ясно.Навярно търтеите я въртят ,защото не видях соларно панелче.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Не бъдете толкова подозрителни. Хората казват, че са работили по идеята 10 години. Матеев ще ме извиняваш, но ти си пчелар от 2-3 години а хората са мислили само за това 10 години. Аз мисля, че ако човек мисли целенасочено може да го измисли и за по-малко време.
    Ясно се вижда, че магията е в рамките. Които не са рамки а някакви пластмасови контейнерчета.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	1.jpg
Прегледи:      331
Размер:	33.0 KB
ID:	3436

    Имам нова идея за това чудо. Рамките от двете страни са с някакви филтри през които става изпарението на водата. Меда се натрупва в контейнерчетата като най-тежкия узрелия мед пада на дъното и след като контейнерчето се напълни до определено ниво дъното на "рамката" се отваря и пропуска надолу най-долния узрял мед. След това тежестта намаля и клапата се затваря до допълването с нов мед отгоре и така цикъла се повтаря.

    Нещо такова:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	3.jpg
Прегледи:      333
Размер:	14.3 KB
ID:	3437Дъното на "фалшивата" килийка може да е от филтърна хартия която пропуска меда бавно само в едната посока.
    Винаги може по-добре.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Това не е нищо. Аз имам няколко кошера, които след като напълнят бурканите, лепят етикетите и право във веригите магазини из страната. След час - два ми носят парите от продажбата му право в банката. Аз през това време си чета форума и се чудя на някои на акълите.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Хората имат идея и се опитват да я направят свои бизнес търсят финансиране чрез краудфъндинг - групово финансиране ,лесно е да се присмееш но защо не се опитате да измислите нещо и да го реализирате .

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Хората имат идея и се опитват да я направят свои бизнес търсят финансиране чрез краудфъндинг - групово финансиране ,лесно е да се присмееш но защо не се опитате да измислите нещо и да го реализирате .
    Нашенския пчелар преди 7-8 години докато е разпечатвал с вилицата сигурно така се е присмивал и на автоматичните разпечатващи машини.
    А кой знае след няколко години може Матеев вече да ни убеждава колко човекочасове спестява и как си губим времето да вадим мед докато неговите кошери го пълнят сами в тенекиите.
    Винаги може по-добре.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Хората имат идея и се опитват да я направят свои бизнес търсят финансиране чрез краудфъндинг - групово финансиране ,лесно е да се присмееш но защо не се опитате да измислите нещо и да го реализирате .
    Ето, аз по - горе посочих моята идея, която е в действие. Защо сега не вземете всички тук да ме финансирате - кой с колко може. КРАУДФЪНДИНГ. Нали ме разбираш какво искам да кажа?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ето, аз по - горе посочих моята идея, която е в действие. Защо сега не вземете всички тук да ме финансирате - кой с колко може. КРАУДФЪНДИНГ. Нали ме разбираш какво искам да кажа?
    С нетърпение очаквам презентацията - клипа

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    С нетърпение очаквам презентацията - клипа




    Значи до тук съм работил 10 години. Успях до тук да ги науча да носят кофичките. Сега чакам КРАУДФЪНДИНГА за да продължа програмата си за мед от Луната.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Само аз ли виждам , че нямат хубава цедка за меда?Между 42-та и 45-та секунда се виждат мехурчета и парченца восък в течащия мед.Къде ли отиват разпечатките?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •