Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 40 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 396
  1. #271
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    <p>
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Тази година за първи път пробвах такива основи като на горните снимки. Пчелите ги изградиха и напълниха успешно, но при разпечатването с вилица, на някои места вместо разпечатване на питата, восъка се отделяше от основата, а восъчните капачета оставаха неразпечатени. При дърпането с вилицата навън, основите се огъваха заено с восъка. При монтирането им, не съм ги лепил една за друга със силикон, а явно е трябвало.
    Камен беше обяснил технологията подробно и беше дал доста снимки (по нея съм работил) - изрязват се бордовете на основите, коват се скоби (аз ковах пирончета), лепят се със строителна пяна.</p>
    0899946746 Поздрави, Емо.

  2. #272
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Половината от всички мои основи са пластмасови Бургаски основи. Вярно е че има някакви проблеми с тях, но бих казал че това е в по-малко от 1% от случаите. Ами че то проблеми понякога има и с восъчните основи.

    Ако искате една пластмасова основа да стане здраво изградена, сложете я в плодника поне веднъж през нея да премине пило, и след това си я ползвайте като здрава медова пита следващите 10 години.

    Иначе това със стопяването на колегата по-горе може би се дължи на някаква високотемпературна пушилка. Няма друг начин това да се получи. Необходими са поне 80 градуса, за да се получи такова разтопяване. От прелката към питите е духано с горещ въздух (или някакъв друг горещ газ).

  3. #273
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Да не би с някаква киселина или препарат...

  4. #274
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ако е палил лентички напоени с капки амитраз, бутнати през прелката................. нищо учудващо.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #275
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Ако е палил лентички напоени с капки амитраз, бутнати през прелката................. нищо учудващо.
    Така както казваш може да се е получило, но не с ленти а с фогъра. Може без да искам да съм доближил края на тръбичката до рамката.

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Честита Коледа на всички! Прочетох темата за трети път от началото до края, защото са ми готови вече рамките за 40 ЛР корпуса и 20 ДБ магазина. За себе си съм решил да не обтелвам, а да мина направо на пластмасови основи. Прочетох за Бургаски, Китайски, от Плевен и т.н. Последно, какво ще ме посъветвате да използвам? Съблазняват ме и тези готовите пластмасови рамки с основи, нищо, че вече имам дървени:
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Производителя е от франция http://www.nicotplast.fr/
    Не ми се кореспондира за дреболии с производител, може ли tarty да каже цена и за какво количество се продават в момента?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Честита Коледа на всички! Прочетох темата за трети път от началото до края, защото са ми готови вече рамките за 40 ЛР корпуса и 20 ДБ магазина. За себе си съм решил да не обтелвам, а да мина направо на пластмасови основи. Прочетох за Бургаски, Китайски, от Плевен и т.н. Последно, какво ще ме посъветвате да използвам? Съблазняват ме и тези готовите пластмасови рамки с основи, нищо, че вече имам дървени:
    Не ми се кореспондира за дреболии с производител, може ли tarty да каже цена и за какво количество се продават в момента?
    Поръчката трябва да е над 500 евро,цената на рамките са към към 4 лева за бройка,транспортните разходи са отделно.Друг вариант е да ти се обадя когато поръчвам и ако искаш нещо да ми кажеш.

  8. #278
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна


    Колеги някой виждал ли е това в България? Килийките са търтееви.

  9. #279
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    общ. Долни Дъбник, обл. Плевен
    На изложението в Плевен ако не се лъжа Анел предлагаха по 4 лева основата с търтееви килийки

  10. #280
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от delisimo Виж публикацията
    На изложението в Плевен ако не се лъжа Анел предлагаха по 4 лева основата с търтееви килийки
    До колкото знам, единственият дистрибутор на ANEL-Standart е Рени Петрова http://www.renyshoney.eu/. За съжаление гръцките пластмасови пити са с 10-15мм по-дълги. А производител на пластмасови пити с търтееви килийки е http://www.pierco.com/collections/drone-frames.

 

 
Страница 28 от 40 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •