Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 40 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 396
  1. #261
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Специално за молеца - да гризе ги без никакви проблеми. Прави ги на решето. Дори влиза между двете основи и се разхожда между тях.

    Има и още един ефект, който се получава много рядко, но се получава. Гризе ги не само молеца, но и самите пчели. Попадал съм на пити, при които дъното на отделни килийки е прогризано и пчелите са си направили отвор да преминават от другата страна.

    Като цяло Бургаските основи вършат работа, но НЕ ТРЯБВА да се монтират така, както го препоръчва производителя. Аз лично ги монтирам като набивам скобите от страни на основите, а горната забърната част я обрязвам. Така ги спасявам от ножовете на разпечатващата машина. Скобите обаче трябва да се бият много нагъсто (буквално на всеки 2-3 сантиметра), защото в противен случай основите имат склонност да се късат в участъка около скобите и цялата карантия да се изсипва извън рамките.

  2. #262
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от bob6666 Виж публикацията
    По скоро чети внимателно какво пишат другите защото това което изтъква и Матеев и други си е истина и молец ги гризе и не се чистят лесно и БАВНО ГИ ГРАДЯТ и труда е много защото по начина на производителя с габърчета и телбод падат или с летва в средата и др или силикони и лепила както се описва по горе си е излишна хамалогия никого не ангажирам това е мое мнение и го отстоявам
    Колко то Бургаските основи си ползвал, и колко от тях са унищожени от молец? Да не би др. основи да не ги унищожява молеца при неправилно съхранение. От единадесет години ползвам само магазини такива /ДБ 55 бр. магазини х 12 рамки/и нямам УНИЩОЖЕНА ОСНОВА ОТ МОЛЕЦ,при разпечатване или центрофужене. Кова ги с ръчен такер без да ги лепя /Няма хамалогия бързо и лесно/, центрофугата ми е електрическа /нямам скъсана ,разкована пита/ . Свалянето на восъка става бързо и лесно с парна восъкотопилка, но и при другите пити и основи е същото.

  3. #263
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ciko Виж публикацията
    ...... Свалянето на восъка става бързо и лесно с парна восъкотопилка, но и при другите пити и основи е същото.
    Парната восъкотопилка унищожава Бургаските основи - свиват се, сбръчкват се - въобще стават непригодни за употреба.

  4. #264
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Матеев би ли пуснал една снимка на монтирана основа.Благодаря ти предварително.

  5. #265
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Ето снимка, малко е размазана https://www.facebook.com/photo.php?f...3445677&type=1
    0899946746 Поздрави, Емо.

  6. #266
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Ето една снимка рамката е заложена в началото на слънчогледа без допълнителна обработка/сироп мед и др./ не е лепена със силикон.Мисля че се виждат и колко телбода има бити по нея. http://deiman.snimka.bg/photos-from-...ho-2015.879777

  7. #267
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    От две години и аз ползвам пластмасови основи. По-миналата седмица време страхотно, реших да направя осведомителен преглед, как са на мед. Преглеждам един ДБ който е на 7 рамки с мрежесто дъно. Последната рамка е с пластм. основа почти изградена, но в долния край е стопена. Гледах, зверих се, нищо притеснително не открих. Не мога да си обясня как и защо се е получило.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 1.jpg‎   11.jpg‎   111.jpg‎  

  8. #268
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Тази година за първи път пробвах такива основи като на горните снимки. Пчелите ги изградиха и напълниха успешно, но при разпечатването с вилица, на някои места вместо разпечатване на питата, восъка се отделяше от основата, а восъчните капачета оставаха неразпечатени. При дърпането с вилицата навън, основите се огъваха заено с восъка. При монтирането им, не съм ги лепил една за друга със силикон, а явно е трябвало.

  9. #269
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    От две години и аз ползвам пластмасови основи. По-миналата седмица време страхотно, реших да направя осведомителен преглед, как са на мед. Преглеждам един ДБ който е на 7 рамки с мрежесто дъно. Последната рамка е с пластм. основа почти изградена, но в долния край е стопена. Гледах, зверих се, нищо притеснително не открих. Не мога да си обясня как и защо се е получило.
    Някой да не се е опитвал да ти пали кошерите или пък да е горяла тревата под тях? При условие, че си с мрежесто дъно вероятността е голяма.

  10. #270
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    При монтирането им, не съм ги лепил една за друга със силикон, а явно е трябвало.
    Има един единствен ПРАВИЛЕН начин за монтиране на Бургаски основи и той е описан и онагледен в тази тема

 

 
Страница 27 от 40 ПърваПърва ... 17252627282937 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •