Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 40 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 396
  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Слагаш прекалено много лепило. За рутова пита са достатъчни са само 6 точки на 2 реда в централната част, с диаметър по 1-2 сантиметра и разстояние между тях по 6-7 сантиметра. Така съм направил десетки хиляди рамки и няма никакви проблеми. По конкретната технология може би има нужда и от точки по периферията, но цялостното замазване е напълно излишно. Все пак се пилее много лепило и при много на брой рамки разхода в пари ще е чувствителен.
    Не му е свикнала ръката на човека или пък пистолета му пуска по много, ама то не става от първата рамка. Пук и не на всички им се налага да градят хиляди рамки, че да му правят сметка.

  2. #182
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Слагаш прекалено много лепило. За рутова пита са достатъчни са само 6 точки на 2 реда в централната част, с диаметър по 1-2 сантиметра и разстояние между тях по 6-7 сантиметра. Така съм направил десетки хиляди рамки и няма никакви проблеми. По конкретната технология може би има нужда и от точки по периферията, но цялостното замазване е напълно излишно. Все пак се пилее много лепило и при много на брой рамки разхода в пари ще е чувствителен.
    Може и да си прав, това са първите ми рамки и предполагам с практиката ще оптимизирам метода.

  3. #183
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #184
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Имам семейства който не са докоснали пластмасовите основи. Но имам и такива който са започнали да ги градят. Снимките са от 26.04.2015г.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20150426_170110.jpg
Прегледи:      615
Размер:	133.5 KB
ID:	4119Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20150426_170121.jpg
Прегледи:      617
Размер:	154.1 KB
ID:	4120

  5. #185
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    11
    Здравейте.Изчетох темата, но не разбрах правите ли някакви дупки нарамките за зимуване.Имаме един кошер който трупяса тази зима.Изяли са меда около калбото и нататък не бяха стигнали,а имаше мед.Рутовите на Пламен Керчев защо са отрязани? С някъкав специален замисъл ли е това Аз поръчах 200 основи, купих лепило което е като пяна за прозорци, искам да направя няколко рамки от тези които имам в къщи докато чакам, обаче се чудя няма ли да исъхне пластмасовата тръбичка и после да не мога да го ползвам.На веднъж ли трябва да ги направя всички.Как се предпазва от засъхване и продават ли самж тръбичка.

  6. #186
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Здравейте.Изчетох темата, но не разбрах правите ли някакви дупки на рамките за зимуване.
    Това е решение на пчеларя според технологията, която ползва( в едно с всички позитиви и негативи ).
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Имаме един кошер който трупяса тази зима.Изяли са меда около калбото и нататък не бяха стигнали,а имаше мед.
    Всъщност мед трябва да има над кълбото, за да си спокоен през зимата.
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Рутовите на Пламен Керчев защо са отрязани? С някъкав специален замисъл ли е това .
    Това не го разбрах. Ако наистина си изчел внимателно темата, не би трябвало да имаш въпроси.
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Аз поръчах 200 основи, купих лепило което е като пяна за прозорци, искам да направя няколко рамки от тези които имам в къщи докато чакам, обаче се чудя няма ли да исъхне пластмасовата тръбичка и после да не мога да го ползвам.На веднъж ли трябва да ги направя всички.Как се предпазва от засъхване и продават ли самж тръбичка.
    Явно не си чел внимателно. Както и да е. Използва се пистолетна пяна. Отделно се купува ПИСТОЛЕТ ЗА ПЯНА. Последният може да се използва многократно. Виж пост №135 ! Успех!!!

  7. #187
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    11
    Ама що изобщо питам.Не се научихте всички хора (не от форума, от целия свят) да не съдите.Не съм чел ко не ме разбра.

  8. #188
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Здравейте.Изчетох темата, но не разбрах...
    От това разбирам, че си чел...
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Ама що изобщо питам.Не се научихте всички хора (не от форума, от целия свят) да не съдите.Не съм чел ко не ме разбра
    ... а от това, че не си. Не разбирам защо се сърдиш?! Правилата на форума са прости: Първо четеш, после питаш, за да не се задават едни и същи въпроси. Нищо лично!

  9. #189
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    11
    Няма проблем.Форума бил дискусионен. Няколко пъти задавам конкретен въпрос на който получавам всичко но не и конкретен отговор.И така де реших да заделя на страна пвцто и да работа за сега като едно време.До тогава все някой ще е задал моите въпроси.Или пък ще си експериментирам с единия кошер само. Успех на всички.

  10. #190
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Цитат Първоначално публикувано от kokolqja Виж публикацията
    Няма проблем.Форума бил дискусионен. Няколко пъти задавам конкретен въпрос на който получавам всичко но не и конкретен отговор.И така де реших да заделя на страна пвцто и да работа за сега като едно време.До тогава все някой ще е задал моите въпроси.Или пък ще си експериментирам с единия кошер само. Успех на всички.
    Първо, не задаваш няколко пъти конкретен въпрос, а си питал само веднъж, при това неясно и неграмотно.

    Второ, отговори ти се моментално, при това от човекът, който бе така добър да сподели технологията си и отдели време да я опише нагледно и ясно.

    Трето, държиш се арогантно и неблагодарно.

    Отговорено е на всичко, даже има и снимки, теб те мързи да прочетеш внимателно какво пише и да вникнеш в нещо елементарно. И да - ще ти засъхне пяната в тръбичката.
    Христо Йорданов

 

 
Страница 19 от 40 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •