Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 40 ПърваПърва ... 30383940
Резултати от 391 до 396 от общо 396
  1. #391
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Ти нанесе ли восъчно покритие на основата, преди да я поставиш в кошера? Според инструкциите на продавача, на основите трябва да се нанесе тънко восъчно покритие с помощта на съд с разтопен восък и валяк. Така пчелите не би трябвало да разберат, че под него има пластмаса.
    Да нанесъл съм восък с четка за мазане. Въпреки това работата е много мудна.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  2. #392
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте колеги!
    Миналата седмица напчеларското изложение си купувах нов блузон и се срещнах с един познат-Калин.Той ме убеди да си закупя пластмасови основи-става въпрос за Бургаските.Поприказвахме си и се навих и купих по 10 магазинни и плодникови за проба.Той ме информира от къде мога да науча как се монтират,почистват и т.н.
    Изгледах и изчетох внимателно написаното във форума-даже си водих записки,колкото и да ви е смещно.В Съботата си закупих лепило и сковах рамките.В неделята започнах да монтирам пластмасовите основи-бавно и внимателно защото ми беше за пръв път.Честно казано заниманието е доста приятно и не изисква много време.Ще трябва да си изрежа само повечко плоскости с които да притискам основите докъто лепилото изсъхне.Решил съм напролет да направя отводка изцяло с пластмасови основи за да видя как ще се развият семействата.От това което прочетох за тях много ги хвалят и може и аз да премина изцяло на такива основи.
    Поздрави:Цветан Димитров

  3. #393
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Добре си взел 20,аз имах глупоста да пробвам с 500лр,е...ужасен филм.още имам стотина,пазя ги за преградни дъски.Казват че магазинните ги градят доста по успешно.Пробвах с мазане,пръскане,с нищо.. Градяха ги добре(като восъчни)само силните,при средни и по слаби-къде на половина,къде само наплюти,къде нормално но в пъти по бавно...Пердето тотално ми падна когато открих две сем.дето уж ги разширявах-наплюли ги само и турили роеви маточници.Хич не ме кефи да обтелвам,тазгодишния експеримент ще е с 10 пластмасови рамки с ония твърдите основи...Ще кажа по натам.

  4. #394
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    ...
    Изгледах и изчетох внимателно написаното във форума-даже си водих записки,колкото и да ви е смещно...
    От това което прочетох за тях много ги хвалят и може и аз да премина изцяло на такива основи.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Аз си мисля, че няма да преминеш на такива основи.
    На втора страница прочете ли ми мнението? Това ми беше сефтето у форума... Значи аз имам само ЛР, пак от Плевен купувани и все още десетина-петнаесе броя са в експлоатация... Бе сигур станаха на по десет години, от 2-3 години не ги изкарвам от кошера /в смисъл да стоят на склад/, само остъргвам с шпакла восъка и обратно в сандъка. Така ще бъде докато ми харесват рамките - после в огъня и приключвам с тях.
    Някоя снимка няма ли да качиш? Да ги видим как изглеждат, па и как си ги сглобил.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #395
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аз изцяло преминах на пласмасови рамки(магазинни ДБ), но са по скъпички. Накрая винаги по евтиното излиза по скъпо.

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз бих пробал с такива основи ако видя работа на терен.Примерно регистриран пчелин с кошери номер 36 136 256.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 40 от 40 ПърваПърва ... 30383940

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •